Knygas pristatė Marius Marcinkevičius ir Lina Itagaki

Kovo 22 d. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje lankėsi rašytojas Marius Marcinkevičius ir dailininkė, iliustruotoja Lina Itagaki. Jie Mažeikių Kalnėnų progimnazijos ketvirtokams ir Senamiesčio progimnazijos penktokams pristatė naujausias savo knygas: „Superbobutės“ ir „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“. Pirmoji, labai smagi istorija, pilna juokelių apie šaunias močiutes, privertė nusijuokti ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

Kita knyga – grafinis romanas „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ parašytas remiantis tų laikų liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, istorine medžiaga bei buvusios partizanų ryšininkės papasakota istorija apie mergaitę, kurį laiką su partizanais gyvenusią bunkeryje. Kūrėjų skaitomos ištraukos ir rodomi vaizdai moksleivius paskatino susimąstyti ir prisiminti mūsų šalies istoriją. Svečiai ne tik paskaitė ištraukų, bet atskleidė ir iliustracijų kūrimo subtilybių.

Vėliau svečiai vaikus pakvietė dalyvauti edukacijoje, kurios metu jie sužinojo, kaip reikėtų išgyventi ilgesnį laiką miške, kokie daiktai ten būtų naudingi. Taip pat vaikams teko užduotis per trumpą laiką išlįsti iš miegmaišių ir juos, kaip galima greičiau, supakuoti. Buvo daug šurmulio ir vienas kito palaikymo. Renginio pabaigoje rašytojas ir iliustruotoja vaikams, įsigijusiems knygas, dalino autografus.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos