Viekšnių miesto filiale vyko renginiai „Vasara su knyga“

Knyga – vasaros desertas

Birželio 8 d., 10 d. ir  15 d.  Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko renginiai „Vasara su knyga“, kuriuose dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3b, 4a, 4b klasių mokiniai ir jų mokytojos Henrita Kateivienė, Imeda Žilinskienė, Vanda Juozapavičienė.

Renginių metu mokiniams buvo pristatytas jau šeštus metus Lietuvoje organizuojamas skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurio tikslas – skatinti visuomenę, ypač vaikus ir jaunimą, domėtis knygomis, dalytis informacija apie vertingą literatūrą bei skatinti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį. Šių metų  akcijos šūkis  „Knyga – vasaros desertas“  kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį. Vaikai buvo supažindinti su dalyvavimo akcijoje registracija, taisyklėmis ir prizais. Ar kas gali būti smagiau nei skaityti ir už tai gauti dovanų?

Susitikimų metu pradinukams buvo pristatytos naujos knygos. Bibliotekos kiemelyje vaikai linksmai leido laiką. Čia jų laukė bibliotekininkės ir Zuikio Saliamono paruoštos užduotys. Pasiskirstę į komandas, mokiniai turėjo įminti mįsles, knygose „Surask Joną Holivude“ ir „Surask Joną. Nepaprasta kelionė“ suieškoti Joną, sudėti dėlionę „Pasaulio šalys“, panaudojant į telefoną atsisiųstą QR kodų skaitytuvą atlikti vaizdo užduotis iš knygos „1000 klausimų ir atsakymų“. Užsiėmimus vainikavo lobio paieškos.

Atsisveikinant kvietėme mokinius dalyvauti skaitymo varžytuvėse ir mėgautis vasara su knyga. Juk knyga – vasaros desertas.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos