Virginija Trakšelienė skaito Almos Krapauskienės eiles

Klubo „Prie židinio“ susitikimas

Sausio 30 d. Palnosų bibliotekoje vyko klubo „Prie židinio“ susitikimas, skirtas Almos Krapauskienės poezijos skaitymams.

Alma Krapauskienė – tautodailininkė, Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureatė, tapytoja, grafikė, daugelio poezijos knygų autorė ir jų iliustratorė, buvusi ilgametė geografijos mokytoja. Kilusi iš Ignalinos krašto, 1956 m. baigusi Vilniaus universitetą ir įgijusi geografijos mokytojos specialybę, ji gavo paskyrimą į Mažeikių rajono Tirkšlių vidurinę mokyklą, kurioje 41 metus dėstė geografiją ir gamtos pažinimą.

Išėjusi į užtarnautą poilsį, mokytoja aktyviai įsijungė į tautodailininkų sąjungos veiklą. Jos kūryboje – paveikslai, grafikos darbai, eilėraščiai, mezginiai, siuviniai. Yra išleidusi net 10 poezijos knygų. Palnosų bibliotekoje yra buvusi ne kartą su savo bendraminčiais literatais ir skaičiusi savo kūrybą.

Renginyje pristatyta knygų autorės biografija, bibliotekos lankytojos iš skirtingų Almos knygų skaitė po keletą pasirinktų eilių. Dėl sveikatos problemų pati literatė negalėjo atvykti, bet mes su ja bendravome telefonu. Lankytojai buvo sužavėti Almos Krapauskienės eilėmis, kurias ji labai išraiškingai deklamavo mintinai. O jos vyras Vaclovas eiles dar papildė skambiomis armonikos melodijomis. Vartėme jos išleistas knygas, kuriose sudėta per šimtą grafikos darbų, eiliuotos kūrybos, papildančios jos subtilų pasaulį, kupiną meilės tėviškei, Tėvynei, artimiesiems. Džiaugėmės turėję progą prisiliesti prie Almos Krapauskienės kūrybos bei pabendrauti su ja pačia, tad renginys buvo šiltas ir jausmingas.

Bendravimą klube „ Prie židinio“ pratęsėme medijų ir informacinio raštingumo pokalbių ciklų „Pažink medijas su Klaudija“ pristatymus, kuriuose paprastai, suprantamai, net žaismingai atsakoma į daugybę klausimų, susijusių su saugumu internete, melagienomis, autorių teisėmis ir panašiais klausimais. Stebėjome mokomąjį filmuką „Jeigu man skambintų iš karališkosios šeimos, kaip reikėtų atsiliepti?“.  Po peržiūros vyko diskusijos apie saugesnį naudojimąsi socialiniais tinklais.

 

Dovilė Kinčinienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Palnosų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos