Šauniausia Ledų diena

Kaip Židikų miestelio vaikai šventė Pasaulinę ledų dieną bibliotekoje

Nors Pasaulinė ledų diena švenčiama liepos mėnesio 3-ąjį sekmadienį, tačiau visi žinome, kad vasara – atostogų metas, todėl Židikų bibliotekoje ši šventė suorganizuota rugpjūčio 25-ąją.

Taigi, rugpjūčio 25-ąją Židikų bibliotekininkė pakvietė vaikus švęsti Ledų dieną ir nuostabiai praleisti laiką su mėgstamiausiu vasaros gardėsiu!

Kokia ledų popietė be Ledo šalies princesės Elzos, kurią įkūnijo Židikų kultūros centro renginių organizatorė Ieva Pocevičiūtė. Į ledų popietę susirinkę smaližiai aiškinosi, kada atsirado ledai, kokie yra sveikiausi, kiek jų galima suvalgyti ir kaip jų patiems pasigaminti, kokie ledai yra populiariausi, o kokie patys keisčiausi bei kuri tauta suvalgo daugiausiai ledų. Vaikai taip pat papasakojo apie savo mėgstamiausius ledų skonius. Linksmai padiskutavę apie šį šaltą ir saldų gardėsį, vaikai susiskirstė į tris grupes. Pasinaudodami flomasteriais, pieštukais ir klijais, mažieji dalyviai sėdo „gaminti“ savo ledus. Iš vaikų darbelių paruošta paroda bibliotekoje.

Vyresnieji, pasidaliję į „Vafliukų“ ir „Pabarstukų“ komandas, kibo į darbą. Bibliotekininkės paruoštos užduotėlės apie mokyklą buvo sunkokos, todėl gerokai reikėjo pasukti galveles. Tačiau pabaigoje laimėjo draugystė.

Paprastus ledus galime valgyti bet kurią kitą metų dieną, o ledų šventė turi būti ypatinga diena. Todėl vaikai buvo pakviesti paeksperimentuoti ir juos papuošti. Ledus vaikai papuošė bibliotekininkės paruoštais ingredientais: pabarstukais, uogomis, šokoladu – kiekvienas pagal savo skonį. Ledų puošimo paslaptimis pasidalino saldumynų meistrė Vita Veselienė. Taip buvo papuošta daugybė skirtingų ir tuo ypatingų ledų. Šauniai padirbėję, vaikai ragavo savo papuoštus ledus, kurie buvo patys skaniausi.

Šis šaltas pieniškas gardėsis yra vienas geriausių kiekvienos vasaros elementų, kuris neabejotinai nusipelnė jam skirtos ypatingos dienos.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos