Judumo savaitė Užlieknėje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Užlieknės filialas rugsėjo 21 dieną organizavo sportinį užsiėmimą „Su dviračiais smagiau“, skirtą Europos judumo savaitei paminėti. Sportinio užsiėmimo tikslas – skatinti gyventojus tausoti aplinką, propaguoti fizinį aktyvumą.

Užlieknės bibliotekos skaitytojai prisidėjo prie bibliotekininkės Elenos Demulienės kvietimo pasivaikščioti pėstute po Užlieknės miškelį ir dviračiais nuvažiuoti aplankyti Žibikų miške esantį Juodąjį akmenį, dar kitaip vadinamą Meilės, Žibikų ar Didžiuoju akmeniu. Bibliotekininkė papasakojo Juodojo akmens istoriją, kad akmuo pradėtas saugoti 1964 m., o gamtos paminklu buvo paskelbtas 2000 m. Akmuo, kurio ilgis – 5,59 m, plotis – 3,76 m, o aukštis – 1,98 m, sudarytas iš plagioklazo, mikroklino, kvarco, biotito ir granito. Prie šio akmens dar nuo akmens amžiaus vykdavo religinės apeigos, ritualai.

Užlieknės kultūros namų darbuotoja Birutė Vaičkuvienė papasakojo keletą padavimų apie Žibikų akmenį: „Velnias nešė šį akmenį, norėdamas sugriauti Viekšnių bažnyčią, bet nespėjo to padaryti, nes ryte užgiedojo gaidys. Naktimis akmuo prasiveria, iš jo išlenda mergaitės ir per naktį čia šoka.  Saulei leidžiantis ant akmens verpia laumės. Jeigu žmogus, eidamas nuo akmens, atsisuka ir pamato laumes, tai tuoj pavirsta į pušelę. Prie akmens paslėptas Napoleono auksas“.

Nors oro sąlygos nelepino, bet renginio dalyviai džiaugėsi smagiai ir turiningai praleistu laiku.

 

Elena Demulienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Užlieknės filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos