Ištremtųjų veidai ir istorijos: Gintauto Aleknos fotografijų paroda Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Birželio 14-oji  – Gedulo ir Vilties diena. Ta proga Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje 2024 m. birželio 12 d. atidaryta mažeikiškio Gintauto Aleknos fotografijų paroda „Sibiro portretai“.

Fotografas, keliautojas, šalyje gerai žinomas ekspedicijų į tremtinių vietas organizatorius ir vadovas G. Alekna turi sukaupęs didžiulį fotografijų ir filmuotos medžiagos archyvą. Parodai atrinktos 24 nuotraukos, kuriose įamžinti Sibire tebegyvenančių tremtinių ir jų šeimos narių portretai. Apie kiekvieną iš jų parodos autorius gali daug pasakoti: iš kur jie kilę, kada buvo ištremti, kaip jų gyvenimas klostėsi vėlesniais laikais. Apie visa tai ir išgirdome, žiūrėdami nuotraukas ekrane, kurios priminė šį tragišką Lietuvos istorijos laikotarpį.

Klausėmės filmuotų tremtinių pasakojimų ir parodos autoriaus įspūdžių apie ištremtųjų vietas, tautiečių likimus, žiūrėjome Gintauto Aleknos sukurtą filmą apie lietuvio Petro gyvenimą Sibire dabartiniais laikais.

Aplankykite parodą: joje ne tik skaudžių išgyvenimų paženklinti žmonių veidai, bet ir jų buitis, aplinka, liudijanti  tremtinių gyvenimo Sibiro vietovėse istoriją.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos