Istorijos pamoka su „Teatriuko“ aktoriais

Lapkričio 16 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankę Senamiesčio progimnazijos ir Sodų pagrindinės mokyklos moksleiviai turėjo progą dalyvauti gyvoje istorijos pamokoje, kuri paskatino juos prisiminti mūsų tautos istoriją skirtingais laikotarpiais. Moksleiviai stebėjo profesionalių nepriklausomų aktorių trupės „Teatriukas“ edukacinį spektaklį istorine tema „Žalia gyva“. Šis pastatymas, kurį režisavo Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė,  o vaidina du aktoriai – Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas, Dalios  Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje 2016 m. buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams!

Pasitelkę nuotraukas, literatūrinę medžiagą ir gyvus prisiminimus, kūrybinės grupės nariai moksleiviams papasakojo Vilniaus ir visos Lietuvos istoriją: apie Gedimino rašytus laiškus, vykusius karus, gaisrus. Papasakojo berniuko, bėgiais keliaujančio iš Vokietijos ir ieškančio savo tėvų, mergaitės, gyvenančios su savo ožkele Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno istorijas. Šios istorijos įvairios – kai kurios linksmos, kai kurios liūdnos – tokios, kokia yra ir Lietuvos istorija, o puikūs aktoriai liūdnas akimirkas išradingai sugebėjo pateikti netgi juokingai. Viso spektaklio metu į žaidimą „Žalia gyva“, kurį žaisdavo pokario vaikai, aktoriai įtraukė ir moksleivius. Tikimės, kad ši netradicinė istorijos pamoka paskatins vaikus prisiminti ir didžiuotis savo tautos istorija.
Šis spektaklis – dar viena vykdomo projekto „Emocijų laboratorija“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė, veiklų.

 

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

 

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kitos naujienos