Šeštokai kūrė knygos ženklus su edukatore L. Putramentiene

Išlaisvink vaizduotę kurdamas knygą

Gegužės 8 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Tirkšlių filiale prasidėjo Mažeikių rajono savivaldybės remiamo projekto „Išlaisvink vaizduotę kurdamas knygą“ veiklos. Edukaciją „Ekslibrisas mano mylimiausiai knygai“ Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos 5–6 klasių mokiniams vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrimų ir sklaidos skyriaus edukatorė Lolita Putramentienė. Mokiniai sužinojo, kas tai yra ekslibrisas, piešė ir kūrė jį, o galutinį variantą išsinešė namo, kad galėtų įsiklijuoti į savo mylimiausią knygą. Kol edukatorė kalbėjo ir pasakojo, salėje tvyrojo tyla, mokiniams buvo įdomu sužinoti, kas tai yra knygos ženklas ir kaip jį galės pasigaminti. Nestigo ir klausimų edukatorei, o gavę atsakymus, mokiniai pasinėrė į kūrybą. Galutinis rezultatas visus nudžiugino.

Gegužės 17 d. edukacijoje „Knygų ženklas mano mylimiausiai knygai“ dalyvavo Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos ketvirtokai. Šįkart edukaciją vedė bibliotekininkė Viktorija Bukauskienė. Nors užsiėmime dalyvavo pradinukai, tačiau kūrybiškumu bei vaizduote jie buvo nė kiek ne prastesni nei vyresniųjų klasių mokiniai. Vaikai piešė tai, kas jiems aktualiausia, kai kam ženklas siejosi tik su knyga ir raidėmis, o kitiems – su mėgstamu hobiu, sportu, gamta. Pagaminti knygų ženklai buvo įdomūs ir gražūs. Mokiniai juos išsinešė namo, kad galėtų įsiklijuoti į savo asmenines knygas.

Gegužės 24 d. – vėl smagi ir šurmulio pilna diena Tirkšlių bibliotekoje. Šią dieną vyko paskutinė projekto „Išlaisvink vaizduotę kurdamas knygą“ veikla. Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos šeštokai ir septintokai dalyvavo edukacijoje „Pabandom iliustruoti kartu“. Atvykusi iliustratorė Lina Videckienė papasakojo, kaip piešiamos iliustracijos, kaip jos paverčiamos į skaitmeninį formatą, parodė pavyzdžių, pasidalijo savo patirtimi, padovanojo kiekvienam mokiniui po ženkliuką su nupieštu paveiksliuku. Po to mokiniai piešė iliustracijas edukatorės sukurtai istorijai. Visa tai po renginio Lina Videckienė perkels į skaitmeninį formatą bei grąžins mokiniams. Tad norintieji galės atsispausdinti ir susisegti kaip knygutę, į kurią įdėjo savo asmeninio kūrybinio darbo. O kas žino, galbūt kažkas iš apsilankiusiųjų susidomės iliustracijų piešimu dar labiau, ir ateityje jų darbus matysime knygose.

 

Viktorija Bukauskienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Tirkšlių filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos