Židikų bibliotekos skaitytojai L. S. kūrybinėje studijoje

„…ir rudenį žydi gėlės“

Spalio 13 dieną Židikų miestelio bibliotekos skaitytojos lankėsi bibliotekininkės Benitos Vaizgėlienės organizuotoje išvykoje į „Kūrybinę L. S. studiją“. Tą dieną nesenai atsidariusi studija  kvepėjo gėlėmis, nes vyko nuotaikingos dirbtuvės „…ir rudenį žydi gėlės“, kurias vedė studijos įkūrėja ir vadovė Laura Stonkevičienė.

Gėlės mus supa nuo gimimo iki paskutinės gyvenimo akimirkos. Artėjant Vėlinių ir mirusiųjų pagerbimo dienai norėjome išmokti pasidaryti vainiką kapinių puošimui. Studijos vadovė Laura mus pamokino, kaip pasidaryti universalų vainiką, kuris tiktų bet kuriai šventei. Pakeitus apdirbimo medžiagas ir dekoracijas, tai gali būti ir interjero puošmena arba kalėdinis vainikas. Dirbtuvių metu studijos vadovė Laura rodė, kaip paruošti gėles, mokė augalų komponavimo paslapčių bei pasakojo apie gėlių priežiūrą.

Kol vyko darbas, bibliotekininkė papasakojo apie Vėlinių tradicijas. Ši diena sietina su senosios lietuvių religinės kultūros paveldu. Mirusiųjų pagerbimas minimas dar XV amžiaus istoriniuose šaltiniuose. Tiesa, to meto apeigos labai skiriasi nuo dabartinių. Šiuo metu svarbiausiu Vėlinių ritualu tampa mirusių artimųjų kapų lankymas ir jų puošimas.

Kiekvienas užsiėmimo dalyvis ne tik gerai praleido laiką, bet ir grįžo namo nešinas dailiomis, pačių sukomponuotomis gėlių kompozicijomis. Ypač rudenį galima pasidaryti puikių interjero puošmenų, kurios šildys namus ir darbo aplinką. „Tai taip paprasta, o džiaugsmo daug“, – sakė moterys, kurių rankose pražydo rudens gėlės.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos