Integruota pamoka bibliotekoje

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skaitykloje 2023 m. gruodžio 6 d. vyko integruota rusų-anglų kalbų pamoka „Popierinis ar elektroninis žodynas“. Joje dalyvavo Mažeikių Senamiesčio progimnazijos 6c klasės mokiniai.

Rusų kalbos mokytoja Rosita Staputienė apibūdino žodynų rūšis, jų sandarą, paaiškino žodžių paieškos ir vertimo eigą. Keturios mokinių grupelės, padedant anglų kalbos mokytojoms Kristinai Liutkuvienei bei Dianai Štikelienei, susipažino su Informacijos ir kraštotyros skaitykloje esančiais žodynais bei savarankiškai atliko paruoštas užduotis. Pamokos pabaigoje kiekvienas moksleivis gavo įsivertinimo lapelius su klausimais apie popierinių ir elektroninių žodynų panašumą bei skirtumus.

Informacijos ir kraštotyros skaityklos fonde – apie 80 žodynų, skirtų anglų, vokiečių, lenkų, prancūzų, ispanų, rusų, norvegų, italų, vengrų, danų, latvių, lotynų ir esperanto kalboms mokytis, yra 90 teminių žodynų, apie 50 įvairios tematikos žinynų. Panašiai tiek yra ir leidinių apie lietuvių kalbą, jos istoriją ir kilmę.

Kviečiame mokytojus ir moksleivius atvykti pas mus ir pasinaudoti sukauptu knygų fondu, vedant temines arba integruotas pamokas.

 

Dalia Alseikienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos