Vaikai skaito skaitymo iššūkio trečiajai užduočiai tinkančias biografines knygas

Garsinių skaitymų popietė Balėnų filiale

Liepos 11 dieną Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko garsiniai skaitymai, skirti skaitymo iššūkiui „Vasara su knyga“.  Renginyje dalyvavo Balėnų kaimo vaikai ir jaunimas.

Bibliotekininkė Elena priminė, kad magiškasis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ jau įpusėjo, pakvietė visus vaikus aktyviai jame dalyvauti, kalbėjo apie skaitymo teikiamą naudą. Darbuotoja pasidžiaugė skaitytojais, kurie dalyvauja iššūkyje ir jau yra įvykdę po kelias skaitymo užduotis. Ji pasveikino Dominyką Rakštį, kuris perskaitė knygas pagal visas penkias skaitymo užduotis.

Popietės metu vaikai kartu su bibliotekininke Elena skaitė knygas, tinkančias skaitymo iššūkio trečiajai užduočiai – perskaityti biografinę knygą. Buvo skaitytos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ (istorijų autorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė) . Pasirinkta Rūta Meilutytė, Austėja Landsbergienė, Dalia Grybauskaitė. Taip pat skaityta knyga „Vakaro istorijos Lietuvos maištininkams berniukams. 50 pasakojimų apie Lietuvos superherojus, kurie keičia pasaulį“. Pasirinkti pasakojimai apie Valdo Adamkaus, Arvydo Sabonio, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, Merūno Vitulskio, Martyno Levickio ir kitų Lietuvos superherojų gyvenimus.

Šios istorijos įkvepia mylėti Lietuvą, didžiuotis ja ir jos žmonėmis, pasitikėti savimi, drąsiai svajoti ir kryptingai dirbti: neatidėti darbo rytdienai, nenuleisti rankų ir nesitikėti, kad viskas puikiai pavyks per pirmąsias penkias minutes. Visų jų gyvenimai liudija, kad gražiausi, brangiausi dalykai nutinka, kai nesirenki lengviausio kelio, kai išdrįsti sekti savo svajone ir tiki, kad net klaidos gali būti pamokomis. Apie tai po skaitymų ir vyko pokalbis su vaikais.

Vėliau bibliotekininkė Elena skaitė patarlių ir posakių pradžią, renginio dalyviams reikėjo pasakyti pabaigą, minė mįsles. Visi drauge smagiai žaidė judriuosius žaidimus. Vasaros gamtos apsuptyje norėjosi pabūti kuo ilgiau. Vaikai gėrė sultis, vaišinosi saldumynais, linksmai šnekučiavosi. Atsisveikindama bibliotekininkė vaikams palinkėjo saugios likusios vasaros ir malonių akimirkų su knyga.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos