Renginio dalyviai su pasigamintais lokiais

Garsiniai skaitymai „Šviesos ir žodžio šventė“ Balėnų filiale

Lapkričio 14 dienos popietę  Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko Šviesos ir žodžio šventė – kūrinio skaitymas balsu žvakių šviesoje.

Į vaikams skirtą renginį susirinko būrelis kaimo vaikučių ir jaunimo. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Gamta Šiaurėje“.

Skaitymui „Auštant“ jaunesniojo amžiaus vaikams šiemet siūloma Danijos ir Suomijos bendraautorių Malin Kivela ir Martin Glaz Serup paveikslėlių knyga, kuri atspindi metų temą „Jei sutiktum lokį“. Iliustracijas jai kūrė Linda Bondestam iš Suomijos.

 Bibliotekininkė žvakių šviesoje skaitė šios pasakos vertimą, o vaikai žiūrėjo smagią pasakos ekranizaciją.

Šilto humoro pilna knygelė nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai ir rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės.

 Perskaičius tekstą, vaikai bandė įsivaizduoti susitikimą su lokiu ir pasakojo, kaip elgtųsi toje situacijoje. Po to bibliotekininkė pristatė parengtas skaidres ir supažindino renginio dalyvius su Šiaurės šalių autorių knygomis, esančiomis Balėnų bibliotekoje. Ji pakvietė ne tik pasižiūrėti, bet ir išsirinkti norimą skaitinį. Bibliotekoje taip pat parengta švedų rašytojos Astridos Lindgren knygų paroda vaikams „Švęskime kartu Astridos Lindgren gimtadienį“, kurią visi drauge apžiūrėjome, vaikai pasakojo, kokias rašytojos knygas jau yra skaitę, ar šiuo metu skaito.

Pasivaišinus šiaurietiškais skanėstais, renginio dalyviai kibo į darbą – iš spalvoto popieriaus kūrė lokius.

Pasidžiaugę savo ir draugų darbeliais, pasimėgavę jaukia žvakių liepsnelių sukurta atmosfera ir skaitymu balsu, vaikai išskubėjo namo.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui, pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Dėkoju visiems dalyvavusiems skaitymuose.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos