ELVIS paslaugas pristatė LAB Šiaulių padalinio darbuotoja Danguolė Kaktavičienė

ELVIS autobusas Mažeikiuose

Rugsėjo 5–6 dienomis Mažeikių rajone lankėsi  ELVIS autobusas. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) darbuotojų komanda Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje ir Viekšnių, Sedos, Židikų filialuose pristatė savo paslaugas gyventojams.

ELVIS autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, kurios misija – atrasti skaitytoją, mažinti informacinę atskirtį ir įrodyti, kad skaityti garsines knygas paprasta!

LAB darbuotojos Danguolė Kaktavičienė ir Lilija Oleškevič mūsų rajono gyventojams pristatė ELVIS virtualią biblioteką, skirtą žmonėms, kurie dėl turimų regėjimo, fizinių negalių, skaitymo sutrikimų negali skaityti įprasto spausdinto teksto. D. Kaktavičienė papasakojo, kad ELVIS virtualioje bibliotekoje šiuo metu yra apie 16 tūkstančių įvairaus žanro garsinių knygų, periodinių leidinių, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių. Šiais ištekliais gali naudotis tie žmonės, kurie negali skaityti įprastai, todėl tam reikalingas gydytojo, optometrininko ar logopedo išrašytas oficialus dokumentas. Darbuotoja paaiškino, kaip tapti ELVIS naudotoju, pademonstravo įrenginį, kuriuo patogu klausyti parsisiųstus leidinius, paragino susirinkusius dalyvius naudotis jų teikiama nemokama paslauga.

Susidomėjusieji ir turintys gydytojo pažymas buvo čia pat ir registruojami, jiems nemokamai įteikti ir specialiai garsinėms knygoms klausytis skirti grotuvėliai, į kuriuos buvo įrašytos ir juos dominusios knygos iš virtualios bibliotekos.

Jeigu Jūs ar Jūsų artimieji susiduriate su skaitymo sunkumais ir norite naudotis ELVIS teikiamomis paslaugomis, kreipkitės į Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrių. Mes Jums padėsime!

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Kitos naujienos