Edukacinė margučių ridenimo šventė Balėnų bibliotekoje

Balėnų biblioteka dalyvavo labdaros ir paramos fondo ,,Švieskime vaikus“ organizuotame projekte „Vaikų Velykėlės 2024“. Kovo 26–balandžio 5 dienomis vaikai rinkosi į biblioteką ir kūrė popierinius margučius, domėjosi, kokios būna margučių spalvos ir ką jos simbolizuoja. Gražiais margučiais papuošė pagrindinį šventės akcentą – Didįjį Margutį.

Balandžio 8 dieną bibliotekininkė Elena, tęsdama gražias lietuviškas tradicijas, surengė Vaikų Velykėlių šventę, kuri yra švenčiama pirmąjį sekmadienį po šv. Velykų.

Bibliotekininkė, sveikindama visus šventės dalyvius, priminė, kad  svarbiausia nuo Velykų ir visą pavasarį reikia daug suptis, judėti, lakstyti, šokti, žaisti judrius žaidimus, kad gamta ir žemė bustų po žiemos, kad greičiau suvešėtų gamta…

Į svečius pas vaikučius atkeliavo Zuikis Puikis ir Ilgaausė Kiškienė. Jie nuotaikingai pasakojo apie Mažųjų Velykėlių šventės prasmę, tradicijas ir papročius. Šventei žaismingumo suteikė muzikiniai rateliai bei organizuotos estafetės su margučiais. O kaip smagiai riedėjo margučiai vaikučių apsuptyje! Velykų šventė visiems padovanojo gerą nuotaiką ir pavasario spalvas!

Džiugus šurmulys aidėjo ir bibliotekos kieme, kur vaikai drauge su  Zuikiu Puikiu šėlo, šoko.

Vėliau visi kartu gėrėme arbatą ir valgėme Zuikio Puikio iškeptus pyragus.

Didžiojo margučio nuotrauka su jį kūrusiais šventės dalyviais išsiųsta Labdaros ir paramos fondo ,,Švieskime vaikus“ organizuojamam respublikiniam projektui „Vaikų Velykėlės 2024“. Už tradicijų puoselėjimą, kūrybiškus darbelius iš respublikinio projekto iniciatorių kiekvienam dalyviui, kuris dalyvavo marginat Didįjį margutį, bus padovanota specialiai projektui skirta viena iš geriausių lietuvių autorių knygų.

Dėkoju už nuostabų laiką kartu visiems šventės dalyviams ir už bendradarbiavimą Auksodės bibliotekos darbuotojai Dainorai.

 

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Balėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos