Duomenų bazės: mokslui, darbui, savišvietai

Šiandieninėje bibliotekoje spausdintų leidinių fondas papildomas ir prenumeruojamais elektroniniais ištekliais, kurie yra ne tik greitos, bet ir patikimos informacijos šaltinis.

Duomenų bazė. Kas tai?

Duomenų bazės yra informacijos saugyklos, kuriose saugomi įvairių tipų dokumentai, susisteminti tam tikra tvarka. Šios saugyklos yra nuolat pildomos ir jose sukaupta tūkstančiai skirtingo laikotarpio dokumentų.

Duomenų bazės gali būti viso teksto ar bibliografinės, mokamos ar laisvos prieigos, universalios ar teminės. Jos gali talpinti tik vienos disciplinos informaciją, bet taip pat gali būti ir daugiadisciplinės, kaupiančios įvairių mokslo sričių straipsnius.

Kas gali naudotis duomenų bazėmis?

Mokslinę medžiagą talpinančios duomenų bazės yra itin reikalingos aukštųjų mokyklų studentams, tad visos akademinės bibliotekos prenumeruoja reikalingiausias duomenų bazes, o Nacionalinė biblioteka ir viešosios bibliotekos taip pat turi prieigą prie kai kurių duomenų bazių. Tai yra puiki priemonė gilinti mokslo žinias bei studijuoti savarankiškai. Tačiau duomenų bazėse pateikiama ne tik mokslinė informacija, čia galima rasti populiarių straipsnių pačiomis įvairiausiomis temomis. Tad jos tinka visiems smalsiems žmonėms!

Kai kuriomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių, kitomis – ir iš namų: bibliotekos darbuotojas suteikia nuotolinę prieigą.

Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės į Informacijos ir kraštotyros skaityklos darbuotoją arba el. paštu bibliografija@mrvb.lt (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą).

Pristatome Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos prenumeruojamas ir laisvos prieigos duomenų bazes.

Kitos naujienos