„DUOday“ diena Mažeikių viešojoje bibliotekoje

DUOday – jau daugiau nei 15 metų visoje Europoje organizuojama darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia – kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.

Prie šios iniciatyvos šiais metais prisijungė ir Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka.

2024 m. gegužės 24 d. bibliotekoje svečiavosi Nijolė, kurią lydėjo Mažeikių rajono Šeimos ir vaiko gerovės centro asmeninė asistentė Diana Žuolienė. Jas pasitiko Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Violeta Plaušinienė. Vaikų ir jaunimo skyriuje kartu su bibliotekoje apsilankiusiais darželinukais jos žiūrėjo lėlių teatro spektaklį „Suplėšyta knygaׅ“. Darbuotojos parodė įdomias ir įvairias erdvines, muzikines, interaktyvias vaikams skirtas knygas, į namus išduodamus žaidimus, bibliolagaminus ir kuprinėles mažiesiems. Nijolė sakė, kad jai labai patinka pasakos, todėl pasinerti į vaikiškų knygų pasaulį buvo labai smagu.

Apžiūrėjome Mažeikių moksleivių namų Dailės studijos moksleivių kūrybinių darbų parodą „Gamtos spalvos“, antrajame aukšte eksponuojamą Rimos Sadauskienės pastelės darbų parodą „Tylos skambėjimas“, aplankėme periodikos ir interneto skaityklą, edukacijų erdvę.

Nijolė susipažino su darbu Skaitytojų aptarnavimo skyriuje: kaip išduodamos, grąžinamos, rezervuojamos skaitytojams knygos, kaip išdėstytas knygų fondas. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė papasakojo apie garsines knygas ir kaip galima jų klausytis. Mūsų viešnia susidomėjo šia galimybe ir galbūt taps bibliotekos skaitytoja.

Pasivaišinome kava, arbata, maloniai pabendravome ir atsisveikinome tikėdamiesi kitų susitikimų bibliotekoje.

 

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Nuotraukos Violetos Plaušinienės, Dangiros Undžienės, Dianos Žuolienės

Kitos naujienos