Viekšnių miesto bibliotekoje vyko edukacijos „Dirbtinis intelektas – mokslui ir žaidimams“

Dirbtinis intelektas – mokslui ir žaidimams

2024 m. gegužės 2–9 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Dirbtinis intelektas – mokslui ir žaidimams“. Renginiuose dalyvavo Viekšnių gimnazijos pradinukai ir Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ ugdytiniai.

Edukacijų tikslas – supažindinti vaikus su dirbtinio intelekto galimybėmis ir jo panaudojimu kasdienybėje.

Renginių lankytojai sužinojo, kas yra dirbtinis intelektas, kokiomis šio išradimo teikiamomis funkcijomis žmonės naudojasi kasdien, kokie yra jo pliusai ir minusai. Edukacijose vaikai atliko įvairias užduotis, dalijosi savo asmenine patirtimi, diskutavo.

Ypač daug gerų emocijų vaikams suteikė edukacinis robotukas „Photon“. Šis edukacinis įrankis, atkeliavęs iš švietimo organizacijos „Ugdymo meistrai“, leido mažiesiems susipažinti su daugybe jo technologinių galimybių. Šio lengvai valdomo, mokančio kalbėti, keisti spalvas ir skleisti įvairius garsus robotuko dėka vaikai suvokė, kas yra programavimas, mokėsi orientavimosi erdvėje, suprato, kaip įveikti kliūtis.

Dirbtinis intelektas jau seniai nebeskamba kaip tolima ateitis, todėl supratimas apie jį ne tik atveria duris naujiems įgūdžiams, bet ir padeda vaikams geriau perprasti pasaulį, kuriame jie auga. Juk jie bus ateities idėjų autoriai ir kurs naujas inovacijas!

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos