Kultūros paso programa „DETALĖ + DETALĖ = ROBOTAS“

Detalė + Detalė = Robotas

Nauji metai… Sausis… Į bibliotekos kasdienybę antrasis žiemos mėnuo pasibeldė su trenksmu. Naujuosius pasitikome nauju vardu, nuo šiol vadinamės Mažeikių Henriko Nagio viešąja biblioteka.  

Po žiemos atostogų pailsėję į biblioteką sugrįžo ir vaikai, kurių taip laukėme. Nešini šypsenomis, puikia nuotaika, sausio 10 d. mus aplankė Mažeikių Senamiesčio progimnazijos trečiokai ir jų mokytoja.  

Užsiėmimo metu bibliotekos darbuotojos vaikams pristatė sukonstruotą Mindstorm EV3 modelį – „ranką-robotą“, kurį galėjo išbandyti ir vaikai, nes šis robotas, kaip ir mažieji mūsų draugai, yra tikras smaližius, labai mėgstantis saldainius.  

Vėliau mokiniai buvo pakviesti susiburti į komandas praktiniam užsiėmimui. Dirbdami grupėse, vaikai išbandė savo jėgas konstruodami robotus, juos programuodami. Tam, kad programa „Detalė + Detalė = Robotas“ būtų įgyvendinta, reikėjo ne tik vaikų kantrybės, strategijos, bet ir pasitelkiant kūrybiškumą, dirbant drauge atlikti užduotis taip, kad rezultatas būtų džiuginantis.  

Jei nuoširdumas būtų matuojamas kilometrais ar kilogramais, tai šiandien iš trečiokų dovanų jo gavome nepamatuojamą galybę. Nes tik vaikai moka sukurti stebuklą, nuspalvintą šypsenomis, apkabinimais ir pačiais gražiausiais padėkos žodžiais ,,aš ir vėl čia sugrįšiu!“. 

Ačiū Mažeikių Senamiesčio progimnazijai už draugystę ir bendradarbiavimą.  

 

Kitos naujienos