Dainuojantys poeziją Mažeikiuose

Muzika ir poezija nuo senų laikų yra neatsiejamos meno sritys. Klausytojų mėgstamas dainos žanras sujungia poetinį tekstą su melodija, tad eilėraštis tampa labiau suprantamas, pajaučiamas jo minties gilumas ir prasmė. Toks žanras labai artimas ir bibliotekai, nes populiarinama poezija ir lietuvių autorių kūryba, lavinamas literatūros ir muzikos suvokimas.

Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka, siekdama garsinti jai suteiktą poeto kraštiečio vardą ir kitų lietuvių poetų kūrybą, parengė projektą „Dainuojantys poeziją“, kuriam finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė. Tad šį rudenį pakviesime mažeikiškius į dainuojamosios poezijos vakarus, kuriuose dalyvaus profesionalūs aktoriai, poetai ir muzikantai.

Jau rugsėjo 28 d. į Mažeikius atvyksta teatro ir kino aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, scenos kalbos ir vaidybos dėstytoja, filmų garsintoja, poezijos ir literatūros skaitovė Aldona Vilutytė ir roko grupės „Arbata“ lyderis, pedagogas Andrius Zalieska-Zala, kuriantis eilėraščius, kurie virsta dainomis, eksperimentais ir sugula į solinės veiklos albumus. Kartu su aktore Aldona Vilutyte jie atliks programą „Pasinesusikalbėjimai“, kurioje pinasi poezijos, džiazo, roko ir dainuojamosios poezijos sintezė.

Spalio 13 d. autorinių ir lietuvių poetų tekstais sukurtų dainų programą Mažeikių viešojoje bibliotekoje atliks dainų autorius ir atlikėjas, rašytojas, teatro ir kino režisierius, internetinės Lietuvos bardų bendruomenės dpoezija.lt įkūrėjas Jonas Baltokas ir grupė JieDu (Klaipėdos Pilies teatro aktoriai, dainų kūrėjai ir atlikėjai, skaitovai Vilija Gruodytė-Šeputienė ir Ramūnas Šeputis).

Spalio 19 d. poezijos ir muzikos programą „Tik tau, tau vienam“ mažeikiškiams dovanos bardas, rašytojas, teatro ir kino režisierius, vienas ryškiausių savo kartos poetų, keturių knygų autorius Mindaugas Valiukas ir  Lietuvos televizijos, kino, Vilniaus mažojo teatro aktorė, profesionaliai derinanti aktorystę ir literatūrinius skaitymus, Valda Bičkutė.

Lapkričio mėnesį populiarus dainuojamosios poezijos ir autorinių dainų atlikėjas, renginių režisierius Vygantas Kazlauskas Mažeikių viešojoje bibliotekoje atliks dainuojamosios poezijos programą „Palik tik dainą man“, kurioje skambės Pauliaus Širvio, Violetos Palčinskaitės, Dalios Teišerskytės ir kitų iškiliausių lietuvių poetų eilės.

Dainuojamosios poezijos atlikėjai dalyvaus susitikimuose su gimnazistais, pasakos apie poezijos ir dainų kūrimo paslaptis, diskutuos apie asmeninį santykį su poezija ir jos aktualumu šiomis dienomis, dalinsis mintimis apie poetinės išraiškos meną.

Baigiamajam projekto renginiui į dainuojamosios poezijos ir autorinių dainų vakarą lapkričio pabaigoje pristatyti savo kūrybą pakviesime mūsų krašto atlikėjus.

Projektu siekiama sukurti dainuojamosios poezijos tradicijas Mažeikiuose, skatinti šio žanro populiarinimą Žemaitijoje kartu pagerbiant kraštiečius poetus Henriką Nagį, Liūnę Sutemą ir kitus garsius ar mažiau žinomus poezijos kūrėjus. Žmonės yra pasiilgę prasmingų tekstų, žodžių gilumo bei melodingų harmonijų, dainuojamoji poezija – tai lyg atsvara pigiems, nuvalkiotiems mūsų estrados dainų žodžiams, ji yra įvairi, atvira ieškojimams, eksperimentams ir atradimams.

Tad  kviečiame mažeikiškius tamsius rudens vakarus praskaidrinti gera poezija, melodinga muzika, jausminga daina, dovanojančia daugybę gerų emocijų.

Projektą „Dainuojantys poeziją“ finansuoja

 

Dangira Undžienė,
projekto vadovė, Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Kitos naujienos