„Camino Lituano“ kelias pro Židikus

Visi esame girdėję apie garsųjį  Šv. Jokūbo kelią arba Camino de Santiago – juo piligrimai keliauja į Santjago de Kompostelos miestą Ispanijoje. „Camino Lituano“ – tai piligriminis-kultūrinis-turistinis Šv. Jokūbo kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą. Lietuviškasis kelias dar visai jaunutis – įkurtas tik 2019 metrų vidurvasarį, tačiau jis nuolat plečiasi, atsiranda naujos atšakos. Naujausia – „Camino Lituano Žemaitija“.

Rugpjūčio 27 d. į Židikus atkeliavę piligrimai rinkosi Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje. Nors ir pavargę nuo alinančios kaitros, paklausus, kaip jaučiasi, girdėjosi tik vienas atsakymas, kad jaučiasi labai gerai. Svečiams apie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios istoriją papasakojo vietos kunigas D. Židackas, po miestelio žymias vietas ekskursiją vedė Mažeikių viešosios bibliotekos Židikų filialo bibliotekininkė B. Vaizgėlienė, Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos direktorė R. Širvinskienė žygeivius supažindino su gimnazijos veikla, muziejininkė E. Skeivienė papasakojo apie rašytojos M. Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos gyvenimo ir kūrybos laikotarpį Židikuose, aplankė jos kapą koplyčioje.

Kiekvienas iš mūsų gali tapti piligrimu, svarbiausia yra vidinis noras ir dvasinės atgaivos siekis. Galima keliauti vienam ar su bendraminčiais – tereikia pasirinkti kelionės tikslą.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos