Bibliotekoje – šventė mylintiems knygas

Artėjant metų pabaigai Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka vėl kviečia mažeikiškius į tradicinę knygos šventę. Gruodžio 2 d., šeštadienį, nuo 10 val. iki vėlyvo vakaro Jūsų lauks susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai, edukaciniai užsiėmimai ir knygų mugė, kurioje galėsite įsigyti naujų knygų leidyklų kainomis, suvenyrų ir kitų mielų smulkmenų, kurios papildys Jūsų kalėdinių dovanų krepšelius. Ypač daug šiais metais bus knygelių vaikams, tad tikrai rasite, ką išrinkti mažiesiems. Knygų mugėje prekiaus leidyklos: „Andrena“, „Eglė“, „Flintas“, „Gelmės“, „Homo Liber“, „Lieparas“, „Margas lapas“, „Terra Publica“, „Žara“, Prancūziškas knygynas, o taip pat rašytojos Andželika Bubelytė, Liudmila Petkevičiūtė, Mažeikių krašto literatai.

O jei norite ne tik įsigyti knygų, bet ir pasisemti gerų emocijų bei įdomiai praleisti šeštadienį, kviečiame į susitikimus su knygų autoriais!

Daugeliui iš televizijos ekranų pažįstamas žurnalistas, autorinių laidų vedėjas ir kūrėjas Henrikas Vaitiekūnas pristatys savo debiutinę knygą „Felčerio užrašai“. Žaismingu stiliumi parašytoje knygoje – intriguojančios ir šmaikščios istorijos įvairiausiomis temomis – nuo sveikatos patarimų iki pamąstymų apie gyvenimą. Į atvirą pokalbį apie šiuolaikinę literatūrą „Tekstai skaitomi, tekstai nutylėtieji: ne viskas galima?“ pakvies kraštietė Sara Poisson, poetė, prozininkė, eseistė, 9 knygų autorė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, ir literatūrologė, humanitarinių mokslų daktarė Neringa Butnoriūtė. Knygą „#fainiausia pasauly močiutė“ pristatys knygos autorė, radijo ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė-Basiulė ir Aistė Plaipaitė. Tikrai bus įdomu pasiklausyti dviejų populiarių televizijos žurnalisčių pokalbio ir dainų, pristatant partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės gyvenimo istoriją. Šventės svečias – žymus poetas, publicistas, dramaturgas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Vytautas V. Landsbergis pristatys  savo naujausias knygas vaikams, o vakare kartu su žmona Ramune mažeikiškiams dovanos advento dainų, romansų ir poezijos programą „Žvaigždė puodynėj“.

Kalėdų dvasia alsuos ir visą dieną bibliotekoje vykstantys edukaciniai užsiėmimai ir vaikams, ir suaugusiesiems: galėsite susikurti kalėdinį atviruką, žaisliuką, dekoruoti žvakę, pasiūti skudurinę lėlytę. Netrūks įvairių pramogų mažiesiems lankytojams Vaikų ir jaunimo skyriuje: tai ir ypač vaikų mėgstami piešiniai ant veidukų, žaidimai su Knygų mugės personažais, spektakliukai ir kiti smagūs užsiėmimai.

Tad pasitinkant gražiausias metų šventes tęskime tradiciją susitikti Mažeikių knygų mugėje, pabendrauti su rašytojais, leidėjais, įsigyti knygų su autorių autografais! Juk knyga – geriausia kalėdinė dovana ir vaikams, ir draugams, ir sau!

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Projektą „Knygų festivalis: literatūrinės improvizacijos Mažeikiuose ir Telšiuose“ finansuoja

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Projekto partneriai ir rėmėjai

 

              

Kitos naujienos