Beno Bėranto knygos „Pirštų galiukais” pristatymas

Į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių ciklą Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje įsiliejo ir rašytojo Beno Bėranto knygos „Pirštų galiukais” pristatymas 2024 m. balandžio 25 d.

Benas Bėrantas – mūsų kraštietis. Bibliotekos darbuotojos prisimena Beną kaip aktyvų skaitytoją, kai jis dar mokėsi Gabijos gimnazijoje. O dabar mūsų draugystė tęsiasi jau kaip su garsiu rašytoju, leidybos agentu, dažnai atvykstančiu į gimtinę pristatyti naujas knygas vaikams. Rašytojas pripažįsta, kad knygų skaitymas jį atvedė ir į profesionalaus rašytojo kelią.

Devynių knygų vaikams autorius šiuo metu gyvena Vilniuje, kaip leidybos agentas jis daug keliauja po pasaulį. B. Bėranto knygos puikiai vertinamos skaitytojų, pelniusios įvairius apdovanojimus, verčiamos į keturiolika užsienio kalbų. Tačiau šį kartą rašytojas atvyko pristatyti kraštiečiams pirmąją knygą suaugusiems skaitytojams.

Trumpų istorijų knyga pavadinta „Pirštų galiukais”. Perskaičius šią knygą nekyla klausimų, kodėl pasirinktas toks pavadinimas. Šiame  septyniolikos trumpų istorijų rinkinyje – tokie romantiški, nuotaikingi, jautrūs pasakojimai tarsi prisiliečiant pirštų galiukais, tačiau jaudinantys iki širdies gelmių.

Autorius pasakojo, kaip gimė ši knyga, kiek joje tikrų išgyvenimų, ar planuoja išleisti stambesnio žanro kūrinių, prisiminė mokyklinius laikus Mažeikiuose. Jo pasakojimą, istorijų iš knygos „Pirštų galiukais“ skaitymą gražiai papildė fleitų ir fortepijono melodijos, kurias dovanojo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos atlikėjos. Dėkojame Nidai, Deivilei, Eglei ir Eidmantei bei jų mokytojoms Ingai Grušaitei ir Ingai Šiaulytei-Buivydienei.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos