Autorystės labirintas

Biblioteka kviečia pažinti autorines teises žaismingu būdu

 Ar esi tikras, kad neteisėtai nepasisavinai svetimos intelektinės nuosavybės? O galbūt, pats to nežinodamas, tapai tokios vagystės auka? Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka kviečia prisiminti posakį, kad nemokamas paprastai būna tik sūris pelėkautuose.

Internete rastus tekstus, muziką, filmus, vaizdus ir t. t. dažniausiai vertiname kaip nemokamą medžiagą ir parsisiunčiame / naudojame ją savo reikmėms net nesusimąstydami, ar elgiamės legaliai, ar vieną dieną nesulauksime skaudžių pasekmių. Visa tai, ką randame internete, kas nors kūrė, dėjo pastangas ir eikvojo savo laiką. Tai kieno nors kūrinys. Juk neapsidžiaugtumėte, jei Jūsų intelektinė nuosavybė, sukurtas produktas būtų pasisavintas be Jūsų žinios, modifikuotas ir panaudotas, pavyzdžiui, kitam kūriniui.

Autorių teisių subtilybės žmogui, neįsigilinusiam į šią temą, gali susukti galvą. Be tinkamo vedlio kai kuriems tai gali tapti ilgu klaidžiojimu labirinte, ieškant tiesos, kas gali būti naudojama laisvai, o ką saugo Autorių ir gretutinių teisių įstatymas.

Siekdami žaismingai išsklaidyti visus Jums kylančius neaiškumus ir klausimus apie autorines teises, kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir susipažinti su pagrindinėmis autorių teisių apsaugos taisyklėmis. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (2 aukšte) lankytojams pristatome Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos parengtą interaktyvų edukacinį stendą „Autorystės labirintas“, skirtą supažindinti bibliotekos lankytojus su etiško ir legalaus turinio naudojimo principais ir pavyzdžiais, ugdyti pagarbą kūrybai ir autorystei. Stende pateiktos situacijos kels smalsumą, intriguos, vers abejoti ir pamąstyti.

Išmėginti Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansavimo dėka sukurtą „Autorystės labirintą“ galima savarankiškai. O norintiems padiskutuoti, išbandyti savo jėgas komandiniame žaidime rekomenduojame registruotis į edukacinį užsiėmimą, kuriame kartu kursime, dalinsimės, saugosime ir netgi draugiškai šiek tiek nusikalsime, kad suprastume, kaip jaučiasi autoriai, ir taptume atsakingesni piliečiai. Registracija vyksta el. paštu abonementas@mrvb.lt arba telefonu +370 443 25948.

„Autorystės labirintą“ Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje rasite tik iki birželio 28 dienos.

 

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projekto partneriai: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka, Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka.

 

Kitos naujienos