Atmintinų datų kalendorius

Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje kasmet ruošiamas išsamus atmintinų datų kalendorius, kuris skelbiamas bibliotekos interneto svetainėje https://www.mrvb.lt/krastotyra/zymiu-datu-kalendoriai/. Jame pateikiami istoriniai faktai, įvairios sukaktys, kraštiečių gimimo arba netekties datos, nurodyta draugijų ir organizacijų, meno kolektyvų ir įstaigų veiklos pradžia. 2024-ųjų kalendorių sudaro beveik 50 puslapių. Patogu naudotis, nes atmintinos datos suskirstytos pagal mėnesius.

Mažeikių rajono 2024 m. atmintinų datų kalendorius 

Ruošiant kalendorių pirmąkart talkino dvi savanorės: Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientės Smiltė Lukoševičiūtė ir Gabrielė Antavičė. Dėkojame gimnazistėms už kruopštumą ir atidumą.

Renkant duomenis pasinaudota įvairiais šaltiniais: spauda, virtualioje erdvėje esančia informacija, enciklopedijomis, monografijomis, knygomis apie Renavą, Sedą, Viekšnius, Žemalę ir Židikus, leidiniais „Lietuvos knygnešiai ir daraktoriai. 1864–1904 m.“, „Mažeikiai ir apylinkės“, „Mažeikių krašto ženklai“ ir „Kviečia Mažeikių kraštas“, „Asmenybės. 1990–2015“ ir „Kas yra kas Lietuvoje“, „JAV lietuviai“ ir „Lietuvos bažnyčios“, kraštotyros ir studentų kursiniais darbais. Deja, būna atvejų, kai skirtinguose šaltiniuose pateikiami prieštaringi duomenys, todėl sunku nuspręsti, kuris faktas teisingiausias.

Susipažinę su paruošta informacija, papildymus bei konkrečius faktus prašome siųsti elektroniniu paštu krastotyra@mrvb.lt. Jei pateikti duomenys bus pagrįsti, būtinai įrašysime į atmintinų datų kalendorių.

 

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliografė Janina Dambrauskaitė

Kitos naujienos