Apsilankymas Gedemino Januškos sodyboje

2024 m. birželio 1 d. bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė  Židikų bendruomenės žmonėms ir bibliotekos lankytojams organizavo ekskursiją į fotografo, kolekcionieriaus Gedemino Januškos sodybą. Šeimininkas ekskursiją pradėjo nuo klėtelėje eksponuojamų surinktų muziejinių vertybių. Pirmajame aukšte tarp indų, buteliukų, lempų, dėžučių pamatėme carinės Rusijos laikus menančių eksponatų: grojančią dėžutę ir 1900 m. kasos aparatą.

Antrajame aukšte apžiūrėjome radijo imtuvų ir fotoaparatų kolekciją, kurioje yra apie 300 vienetų. Visiems įspūdį paliko vienas iš pirmųjų televizorių, kurio ekranas su padidinamuoju stiklu.

Didžiojoje salėje įsikūrę tarpukario Lietuvos eksponatai: drobės iš to laikotarpio Lietuvos gyvenimo, knygos, gramofonai, įspūdingos lempos. Apžiūrėti tokios gausybės nepakaktų ir keleto dienų. Visi G. Januškos surinkti daiktai turi istoriją. Kolekcininkas apie kiekvieną iš jų pasakoja su pasigėrėjimu ir entuziazmu, todėl gavome didžiulį informacijos srautą. Klausėmės gramofono transliuojamos muzikos, o vinilinių plokštelių kolekcionierius turi apie 2000. Įdomu dar ir tai, kad visi daiktai veikia, nors ir patys seniausi.

Apsilankymas sodyboje praėjo kaip viena akimirka. Įdomūs pasakojimai, žingeidūs dalyviai ir šeimininko šiltas priėmimas dalyviams paliko gražiausius įspūdžius.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos