Aplankytas Gramofonų muziejus

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojai 2024 m. sausio 31-osios popietę svečiavosi privačiame Gramofonų muziejuje. Mažeikiuose įkurtas muziejus – vienintelis toks Lietuvoje, kuriame galima susipažinti su muzikos istorija bei pamatyti išskirtinius aparatus garsui išgauti, kuriems jau daugiau kaip 100 metų.

Gramofonų muzikos garsais bibliotekininkus pasitikę muziejaus įkūrėjai Vitalija ir Gedminas Stasiūnai parodė ir papasakojo apie trijose muziejaus salėse eksponuojamus gramofonus, patefonus bei kitus įrenginius, mechaniniu būdu skleidžiančius muziką. Dėmesį traukė ne tik dideli, kabinetiniai, bet ir stalo arba kišeniniai gramofonai. Pamatėme, kaip atrodo organetė (šarmankė) ir muzikinis stalas su keliomis melodijomis… Akį džiugino plokštelių kolekcijos, vitrinos su gramofonų formos suvenyrais, muzikinėmis dėžutėmis. Ekskursijos metu susipažinome ir su lietuviškos muzikos istorija: tarpukario Lietuvos muzikos instrumentais prekiaujančių parduotuvių savininkais, reklamos, plokštelių, gramofonų katalogais, Lietuvos estrados pradininkais. Maloniai nuteikė V. Stasiūnienės amerikietiška pianola sugrota melodija.

Išvyką Viešosios bibliotekos darbuotojams organizavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos Mažeikių skyrius. Dėkojame muziejaus savininkams už galimybę susipažinti su unikalia, įdomia ir turtinga kolekcija.

 

Dalia Alseikienė,
Lietuvos bibliotekininkų draugijos Mažeikių skyriaus pirmininkė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos