Apie saugumą internete

Vasario 6–9 dienomis Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, minima Saugesnio interneto savaitė. Įvairių renginių, akcijų ir mokymų metu siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje šią savaitę vyko skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems. Mokymų dalyviai buvo supažindinti su pagrindinėmis kompiuterio programomis ir jų paskirtimi, mokėsi kurti aplankus, parengti nesudėtingus dokumentus, ieškoti informacijos internete.

Vasario 9-ąją Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Indrė Drungilienė mokymų dalyviams skaitė paskaitą apie Medijų ir informacinį raštingumą (MIRKT). Pranešėja aiškino, kaip saugoti savo asmeninius duomenis ir išmaniuosius įrenginius ir kodėl svarbu apie tai kalbėti, kokios yra fizinės asmeninių duomenų apsaugos priemonės, kokios yra teigiamos ir neigiamos interneto naudos, kas yra socialinė inžinerija, duomenų vagystės, internetinė ir skaitmeninė tapatybė.

Praktinių užsiėmimų metu dalyviai bandė įvertinti fizinio saugumo priemones, kurias jie taiko savo įrenginiams. Iš pateikto slaptažodžių sąrašo išrinko saugiausius ir patys bandė susikurti slaptažodį bei pasitikrinti jo stiprumą specialioje programoje. Mokymų pabaigoje buvo pateikiami praktiniai patarimai, kaip naudotis saugiomis interneto svetainėmis, kaip reaguoti į laiškus, gautus iš nepažįstamųjų, kritiškai įvertinti siunčiamas nuorodas ir informaciją.

Mokymų dalyviai buvo dėkingi už suteiktas labai naudingas ir reikalingas žinias.

 

Nuotraukos Dangiros Undžienės

Kitos naujienos