Apie emocinį intelektą ir socialinius įgūdžius

Birželio 7 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas vaikams „Emocinio intelekto ir socialinių įgūdžių lavinimas“. Užsiėmimą vedė lektorė, psichologė Rūta Vitienė. Tai dar viena projekto „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“ veiklų, kurias finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė.
Edukaciniame užsiėmime dalyvavo „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 3a kl. moksleiviai su mokytoja Raimonda Česnauskiene. Užsiėmimo metu psichologė kartu su vaikais atliko komandinę užduotį, kuri parodė, kaip vaikai sugeba klausytis vienas kito, kaip jiems sekasi bendrauti tarpusavyje. Vaikams šis žaidimas buvo nemenkas iššūkis ir pavyko ne iš karto. Vėliau lektorė, kartu su vaikais, aiškinosi kas yra emocinis intelektas ir kam reikalingi socialiniai įgūdžiai. Ji norėjo iš vaikų išgirsti, kaip jie apibūdintų savo savijautą. Dauguma jų sakė, kad yra laimingi ir patenkinti dalyvaudami užsiėmime ir klausydamiesi jiems naujų dalykų. Po to, susiskirstę komandomis, per 8 minutes turėjo sugalvoti ir užrašyti kokius žino jausmus. Vaikams pavyko apibūdinti 16 jausmų, bet jie sužinojo, kad iš tikrųjų jausmams apibūdinti yra gerokai daugiau, maždaug 400 žodžių.
Po pertraukėlės, pailsėję vaikai piešė žmogų ugnikalnį, kartu su psichologe aiškinosi pykčio priežastis ir jo įveikimo būdus. Sužinojo, kas yra provokacijų ratas ir kaip į jį neįsisukti, o įsisukus, kaip greičiau iš jo išeiti ir kartu padėti išeiti kitam žmogui. Užsiėmimo pabaigoje vaikai pasakė vienas kitam po gerą žodį, pasidžiaugė vienas kito geriausiomis savybėmis. Renginio dalyviai padarė išvadą, kad bendravimas ir jausmai lemia, kaip seksis ir visur kitur: moksle, sporte, mene.

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kitos naujienos