Advento tradicijos ir papročiai

Gruodžio 5 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko popietė „Advento tradicijos ir papročiai“.  Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4 a klasės valančiukai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė.

Adventas – viltingo laukimo, nusiraminimo, klausimų ir atsakymų laikas. Šio renginio metu buvo norima kuo daugiau papasakoti vaikams apie adventą, jo reikšmę bei papročius.

Šviečiant žvakių ugnelėms, vaikams buvo paaiškinta, kad adventas – susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimui į šį pasaulį metas, trunkantis beveik mėnesį. Advento mėnuo yra tikinčiųjų apmąstymo laikas, kurio ramybė ir susikaupimas veda į didžiąją krikščionių šventę – Kalėdas.

Mažieji valančiukai buvo supažindinti su žvakių pavadinimais ir reikšme, advento vainiko raidos istorija ir simbolika. Mokiniams priminta, kokių draudimų buvo paisoma visą Kalėdų laukimo laikotarpį, kokius darbus dirbo suaugusieji ir kokius žaidimus žaidė vaikai, kokiais burtais ateitį spėdavo senovės jaunimas. Vėliau vaikai minė mįsles apie žiemą ir Kalėdas.

Popietei jaukumo suteikė ir šventinę nuotaiką skleidė Viekšnių kultūros centro darbuotojų Kosto ir Ingos atliekamos adventinės dainos.

Baigiantis renginiui visiems dalyviams buvo įteikti kalėdiniai saldumynai, kurie primins, kad ne už kalnų ir didžioji šventė – Kalėdos. Prieš išsiskirdami palinkėjome vieni kitiems Kalėdų stebuklų išsipildymo ir pasižadėjome, kad didžiąsias metų šventes sutiksime be pykčių, pavydo, nesutarimų, blogų darbų.

Tokie renginiai padeda suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, neatitrūkstant nuo mūsų šaknų, tęsiant tradicijas.

Dėkojame Viekšnių kultūros centrui už bendradarbiavimą.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos