Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3a kl. mokiniai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė

Adventas – švenčių laukimo metas

Gruodžio 21 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Adventas – švenčių laukimo metas“. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3a klasės mokiniai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė.

Adventas – ramybės, susikaupimo ir pasirengimo sutikti šventąsias Kalėdas metas. Renginio metu vaikai daugiau sužinojo apie šio laikotarpio simbolius – tradicinį vainiką ir keturias žvakeles, simbolizuojančias keturias advento savaites, susipažino su senaisiais advento papročiais ir tradicijomis. Peržiūrėjo filmuką apie darbus, kuriuos kiekvienas privalo atlikti iki šv. Kalėdų. Po to kiekvienas galėjo suskaičiuoti, kokie darbai dar neatlikti, ką dar reikia padaryti, kad į širdeles ateitų tylus džiaugsmo ir tyrumo jausmas, ramus švenčių laukimo metas.

Senovėje, tamsiais, šaltais advento vakarais, visiems namiškiams jaukiai vakarojant, megzdavosi įdomūs pokalbiai, iš kartos į kartą buvo perduodami pamokantys pasakojimai, pasakų, sakmių sekimas. Tokių pasakojimų bibliotekininkė paskaitė vaikams iš mūsų kraštotyrininkės Amelijos Lengvenaitės-Urbienės etnografinių aprašų.

Mokiniai į biblioteką atėjo paruošę vaidinimą apie stebuklingą istoriją „Keturios žvakės“ iš Bruno Ferrero knygos „25+1 Kalėdų istorijos“, aptarė kiekvienos žvakelės reikšmę, advento prasmę, deklamavo eilėraščius, padainavo šiam metui tinkančią dainelę.

Norėdami papildyti savo adventinį gerų darbų krepšelį, trečiokai suruošė šventines vaišes paukščiams. Puota sušalusiems sparnuočiams buvo ne tik gardi, bet ir labai graži. Tikra šventė visiems!

Toks malonus buvimas kartu, veikla, išlaisvinanti kūrybiškumą, ugdanti gėrį, meilę gamtai, suteikia ne tik smagų , bet ir labai naudingą laiką.

Renginyje sutilpo viskas – gerumas, meilė, vaikiškas džiaugsmas, primenantis visiems, kad didžioji metų šventė jau visai arti.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos