Katalogai

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos elektroninis katalogas

Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) suvestinis katalogas

KAIP IEŠKOTI, UŽSAKYTI IR REZERVUOTI LEIDINĮ IŠ ELEKTRONINIO KATALOGO?

Ieškoti leidinių elektroniniame kataloge galima pasirinkus paprastą arba išplėstinę (pagal antraštę, autorių, leidimo datą, kalbą ir kitus parametrus) dokumentų paiešką.

Nepildykite visų paieškos laukų. Jei žinote knygos antraštę (pavadinimą), rašykite ją Antraštės lauke. Jei antraštė ilga, parašykite tik jos pradžią arba tik tą antraštės dalį, kurią žinote tiksliai. Tada šalia esančiame frazės laukelyje pasirinkite, kurioje vietoje ta dalis yra: Frazės pradžia, Visi žodžiai, Bet kuris iš žodžių ir t. t.
Tuomet spauskite Ieškoti.

Jei žinote autorių, pildykite lauką Asmenvardis. Kolektyvas. Parašykite pavardę, po to vardą arba tik pavardę. Galite pasinaudoti autorių baze.
Tuomet spauskite Ieškoti.

Jei domina literatūra tam tikra tema, apie šalį ar asmenį, pasirinkite Išplėstinę paiešką. Tuomet pildykite lauką Bet koks žodis arba Apie asmenį. Spauskite Ieškoti.

Svarbu. Apie kiekvieną paieškos langelio galimybę galima sužinoti pelės žymeklį nustačius ties langelio pavadinimu arba pasinaudoti dešinėje pusėje esančiu laukeliu Pagalba.

KAIP UŽSAKYTI?

Pažymėkite Jums reikiamą įrašą varnele. Tuomet dešinėje pusėje spauskite laukelį Užsakyti.

Atsivėrus užsakymo langui, pažymėkite, iš kokio fondo užsakote knygą, parašykite savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (slaptažodis – Jūsų pavardė lietuviškomis raidėmis).

Tada spauskite Užsakyti.  Apie užsakymo įvykdymą sužinosite paspaudę laukelį Informacija apie užsakymus.

Jei dokumento užsakyti nepavyko, programa Jums apie tai praneš. Nepamirškite, kad atvykę į biblioteką savo užsakytus leidinius galėsite pasiimti tik iš to fondo, kuriam pateikėte užsakymą.
Jei nurodytą dieną leidinio nepasiimsite, jis bus grąžintas į fondą.

KAIP REZERVUOTI?

Jeigu laukelyje „Laisvi” matysite 0, leidinį galite rezervuoti. Pažymėkite laukelyje „Rezervuoti” varnelę, nurodykite datą, iki kada sutinkate laukti Jums reikalingo leidinio, ir savo elektroninio pašto adresą. Kai rezervuotas leidinys bus laisvas, Jums bus pranešta el. paštu.

Svarbu! Reguliariai tikrinti savo el. pašto dėžutę, nes jei leidinio neatsiimsite iki nurodytos dienos bibliotekos darbo pabaigos, leidinys bus sugrąžintas į fondą.

KAIP SAVARANKIŠKAI PRASITĘSTI LEIDINIŲ GRĄŽINIMO TERMINĄ?

Jeigu esate Mažeikių viešosios bibliotekos skaitytojas, mūsų elektroniniame kataloge galite sužinoti, kokius leidinius esate paėmę į namus, kada juos reikia grąžinti, arba galite savarankiškai prasitęsti knygos grąžinimo terminą. Tereikia bibliotekos elektroniniame kataloge prisijungti prie „Mano sritis“, įrašyti savo skaitytojo pažymėjimo numerį bei slaptažodį (automatiškai Jums suteikiamas slaptažodis – Jūsų pavardė lietuviškais rašmenimis). Prie knygos pavadinimo rasite nuorodą „Pratęsti“, pakeiskite datą ir spauskite „Pratęsti“. Prasitęsti savarankiškai galima tol, kol dar nesibaigė knygos grąžinimo terminas. Jeigu terminas pasibaigęs, prasitęsti galima paskambinus telefonu arba atsiuntus prašymą elektroniniu paštu, nurodant savo vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį.

Svarbu! Pratęsti grąžinimo termino negalima toms knygoms, kurios yra rezervuotos kitam skaitytojui. Jas būtina grąžinti nurodytu laiku.

Svarbu! Jeigu pamiršote savo sukurtą slaptažodį arba keitėte pavardę, kreipkitės į Jus aptarnaujančią biblioteką dėl slaptažodžio atnaujinimo.

Skaitytojų aptarnavimo skyrius
Tel. Nr. (8 443) 25948,
el. p. abonementas@mrvb.lt

 

Vaikų ir jaunimo skyrius
Tel. Nr. (8 443) 26332,
el. p. vaikai@mrvb.lt

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų kontaktai

 

 

 

Atnaujinta 2018 01 03