Emocijų raiškos erdvė

Vaikų ir jaunimo skyriuje įkurta erdvė, kurioje rengiamos emocijų pažinimo edukacijos vaikams ir bibliotekos lankytojams. Ši erdvė tinkama leisti laiką savarankiškai su tėvais ar draugų grupe.

Emocijų raiškos erdvės priemonės, kurias drąsiai išbandykite:

Smėlio ir šviesos staliukas skirtas tiek mažiems, tiek dideliems. Lavinamasis šviesos ir smėlio staliukas yra skirtas kūrybai, žaidimui ir pažinimui. Šviesa padeda vaikui pamatyti tuos pačius objektus naujai ir kelia susidomėjimą. Ant šviesos staliuko galite žaisti su smėliu, pažinti spalvas bei formas, uždėti įvairius objektus ir stebėti, kaip šviesa juos pakeičia.
Interaktyvios grindys, kuriose esantys žaidimai suteikia daug džiugių emocijų vaikams.
Sensoriniai indai – vienas iš būdų, padedantis susikaupti. Nustebtumėte, kaip ilgai galima žavėtis tokiu netradiciniu smėlio laikrodžiu – tinka visiems, besižavintiems naujovėmis, stokojantiems susikaupimo – įdomu, netradiciška, kausto dėmesį bei lavina.
Emocinį intelektą lavinantys stalo žaidimai: „Pykčio valdymo žaidimai“ Šis žaidimų rinkinys vaikams padės pažinti daugiau nei 50 įvairių streso, įtampos, pykčio situacijų įveikos būdų. Rinkinyje yra du žaidimai – BINGO „Įveik pyktį“ ir „Pykčio valdymo karuselė“. Tai gausiai iliustruoti interaktyvūs žaidimai, mokantys rinktis įtemptose situacijose alternatyvų elgesį. „Emocijų bokštas“. Tai interaktyvus būdas paskatinti vaiko atvirumą. Čia rasite daug kitų žaidimų, lavinančių dėmesį, atmintį.
Individuali rašomoji lenta – dvipusė lenta skatinanti mokytis, piešti, rašyti ir kūrybingai bei lavinančiai praleisti laisvalaikį. Ant lentos galite piešti spalvotomis kreidelėmis ir prilipdyti magnetukus su emocijomis.

„Emocijų raiškos erdvė“ įkurta 2020 metais vykdant Mažeikų rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Emocijų raiškos erdvė“ ir papildyta 2021 metais, vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“.

EMOCIJŲ RAIŠKOS ERDVE GALITE NAUDOTIS BIBLIOTEKOS DARBO METU