Renginiai vaikams

Paroda „ Tarptautinė vaikų knygos diena“

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta paroda, skirta balandžio 2-ąjai–Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti, kurioje eksponuojami plakatai ir tekstai nuo 2000-ųjų metų.

 

 

 

Ką sugalvojo „Jievariškiai“

Kovo 14 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Jievaro“ pagrindinės mokyklos muzikinės studijos moksleiviai ir mokytojai parodė spektaklį „Ką čia sugalvojus“ (vadovė Dalia Kaktienė). Spektaklį stebėjusiems „Saulutės“ lopšelio-darželio auklėtiniams jaunieji aktoriai priminė, kaip žmonėms svarbu rūpintis ne tik savo augintiniais, bet ir visais gyvūnais, kur jie begyventų: zoologijos soduose,  cirkuose ar būtų beglobiai. Ir neteršti gamtos, o ja rūpintis.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Mažieji bibliotekoje

Vasario Vaikų literatūros skyriuje26 dieną į Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką atskubėjo lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtiniai. Bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus pažiūrėti lėlių teatro spektaklį „Suplėšyta knyga“. Po spektaklio jie apžiūrėjo Brailio raštu parašytas knygas, domėjosi darbuotojų pristatytomis interaktyviomis knygomis, vartė kitas juos sudominusias paveikslėlių knygas, aplankė ir susipažino su kitais bibliotekos skyriais.

 

 

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Paroda „Mokinių eilėraščiai Lietuvai“

 

 

 

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje galite aplankyti Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos moksleivių sukurtų eilėraščių parodą. Paroda veiks iki kovo 15 d.

 

 

Draugiškesni mes – draugiškesnis internetas

 

Vasario mėnesį kasmet minima Saugesnio interneto diena. Šia diena siekiama atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į saugų elgesį internete, apsaugoti nuo žalingo interneto turinio.

Vasario 5 – 8 dienomis Mažeikių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos kvietė jaunesniųjų klasių vaikus dalyvauti užsiėmime, kurio metu aiškintasi, kokias nuotraukas galima skelbti internete ir kokias nedera. Vaikams buvo pateiktas pluoštas nuotraukų iškirptų iš žurnalų ir vaikai turėjo jas sukabinti ant virvės. Su raudonais segtukais prisegtos nuotraukos reiškė „netinka skelbti internete“, o žaliais – „tinka skelbti internete“. Vaikams sukabinus nuotraukas, darbuotojos su vaikais aptarė, kodėl jie vienas nuotraukas priskyrė žaliai, o kitas raudonai grupei. Aptarė, kas gali nutikti įkėlus vieną ar kitą nederamą nuotrauką į internetą.

 

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės