Renginiai vaikams

Didysis knygų pristatymo konkursas

 

 

Kviečiame I–XII klasių moksleivius dalyvauti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamame Didžiajame knygų pristatymo konkurse. Atrankinis turas vyks Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Laisvės g. 31, Mažeikiai) 2019 m. spalio 22 d. 15 val. Nuostatus ir taisykles galite rasti puslapyje www.savb.lt  arba Facebook paskyroje (www.facebook.com/SAVB.info).

Komisijos išrinkti konkurso nugalėtojai 2019 m. lapkričio 14 d. dalyvaus Knygų pristatymo konkurso baigiamajame ture, kuris vyks Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Dėl dalyvavimo konkurse prašome registruotis iš anksto telefonu (8 443) 26332,  arba el. paštu vaikai@mrvb.lt ,  iki 2019 m. spalio 15 d. Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę (jeigu grupė iki 5 asmenų – visų dalyvių vardus ir pavardes), mokyklą ir klasę.

 

 

Literatūrinis protmūšis šeštokams

 

 

Rugsėjo 23 d. (pirmadienį) 14 val. Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinis protmūšis 6 klasių moksleiviams.

 

 

 

 

 

 

Paroda „Interaktyvios knygos“

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Interaktyvios knygos“. Tai knygos su papildyta realybe, muzikinės knygos ar net enciklopedijos, kurios savo interaktyvumu ypač traukia jaunuosius skaitytojus, jau įpratusius naršyti savo ar tėvų išmaniuosiuose įrenginiuose. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 

 

 

 

Paroda „Linksmybe pasidalinti su vaikais“

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Linksmybe pasidalinti su vaikais“, skirta rašytojo ir dailininko Pauliaus Juodišiaus 50- mečiui. Paroda veiks iki rugpjūčio 20 d.

 

 

 

 

 

Paroda „Suvaikyti išdykusius debesis“

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Suvaikyti išdykusius debesis“, skirta dailininkės, rašytojos, iliustruotojos Sigutės Ach 50-mečiui. Paroda veiks iki birželio 28 d.

 

 

 

 

 

Viešėjo pirmokai

 

Gegužės 15 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė pirmokai iš  Senamiesčio pagrindinės ir „Vyturio“ pradinės mokyklų. Jie pažiūrėjo lėlių teatro spektaklius „Peliukas ir knyga“, „Trys paršiukai“, apžiūrėjo veikiančias parodas, aplankė ne tik vaikų literatūros, bet ir kitus bibliotekos skyrius, susipažino su  jų darbu, teikiamomis paslaugomis. Bibliotekos darbuotojos pakvietė pirmokus tapti šios bibliotekos skaitytojais ir ateiti praleisti laisvalaikio.

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Moksleivių darbų paroda „Ore, žemėje, vandenyje“

 

 

Gegužės 14 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, aidint gitaros garsams, vyko Moksleivių namų Dailės studijos moksleivių kūrybinių darbų parodos „Ore, žemėje, vandenyje“ pristatymas. Renginį muzikiniu kūriniu pradėjo Moksleivių namų Gitaros studijos (vadovė Vilma Rakauskaitė) moksleiviai. Po to susirinkusius moksleivius, jų tėvelius, mokytojus pasveikino Dailės studijos vadovė Genė Brasienė. Ji trumpai pristatė eksponuojamus įvairia technika sukurtus darbus, pasidžiaugė vaikų kūrybiškumu, darbštumu. Moksleivių namų direktorė Rasa Jurgaitienė taip pat pasveikino moksleivius ir įteikė padėkos raštus konkursų dalyviams ir laureatams. Bibliotekos darbuotojos padėkojo moksleiviams ir vadovei Genutei už ne vieną dešimtmetį trunkantį bendradarbiavimą, organizuojant moksleivių darbų parodas bibliotekoje. Kviečiame aplankyti vaikų literatūros skyriuje ir pirmo aukšto koridoriuje veikiančią parodą.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Anglų kalbos pamoka bibliotekoje

 

Gegužės 2 d. Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos 5c klasės mokiniai anglų kalbos mokėsi netradiciškai – viešojoje bibliotekoje. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Lina Jautakė. Iš pradžių vaikai pasidalino mintimis apie skaitymą ir knygas. Po to  kiekvienas išsirinko anglų kalba parašytą knygą ir pabandė ją paskaityti. Taip pat mokiniai analizavo knygos struktūrą. Dabar penktokai galės ne tik lietuviškai, bet ir angliškai įvardinti knygos dalis. Pamoka netruko prabėgti, o ir mokiniams įsivertinti savo anglų kalbos gebėjimus netradicinėje aplinkoje buvo įdomu.

 

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Paroda „Būna jaunos jos, būna ir senos“

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Būna jaunos jos, būna ir senos“, skirta Mamos dienai.
Paroda bus iki gegužės 18 d.

 

 

 

 

 

 

Darželinukų viešnagė bibliotekoje

Lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai balandžio 10 d. svečiavosi Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Mažieji lankytojai susipažino su knygų įvairove, įdėmiai klausėsi Mariaus Marcinkevičiaus pasakos apie Sivužą, pažiūrėjo lėlių teatro spektaklį.

 

 

Daiva Atienė,
VB vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Aktyviausi skaitytojai bibliotekoje

 

Balandžio 9 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Pavasario pagrindinės mokyklos moksleiviai. Susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, knygų fondais, pažiūrėti lėlių teatro spektaklį panoro šios mokyklos 3-4 klasių aktyviausi skaitytojai. Juos atlydėjo mokyklos bibliotekininkė Danutė Mažeikienė.

 

 

Sigita Repšytė
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Priešmokyklinukų rytmetys bibliotekoje

 

Linksmas vaikučių būrys iš „Bitutės“ lopšelio – darželio balandžio 5 d. svečiavosi Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Mažiesiems lankytojams buvo parodytas vaikiškų knygų fondas, paaiškinta, kaip knygelės dėliojamos į lentynas. Labiausiai vaikus sudomino interaktyvios ir Brailio raštu parašytos  knygos. Didelis siurprizas priešmokyklinukų  laukė žaislotekoje. Čia mažieji knygų mylėtojai pažiūrėjo bibliotekos lėlių teatro spektaklius „Knyga ir Peliukas“ ir „Suplėšyta knyga“.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Pamoka bibliotekoje

Balandžio 5 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi „Žiburėlio“ pradinės mokyklos pirmokai su mokytojomis Raimonda Česnauskiene ir Jolanta Golovanova. Vaikai apžiūrėję ir susipažinę su knygų fondais, geriausiomis vaikiškomis knygomis, gavo užduotį: jiems reikėjo išsirinkti patinkančią knygą ir ją paskaityti su išsirinktu klasės draugu. Vaikai šią užduotį atliko noriai ir susikaupę. Valandėlę praleidę bibliotekoje su knygomis ir pažadėję vėl kada nors apsilankyti, išskubėjo į pamokas.

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos auklėtinių viešnagė bibliotekoje

Balandžio 2-4 dienomis, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos mokiniai. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Sigita Repšytė papasakojo apie šios šventės atsiradimą, jos svarbą , pristatė šių metų geriausias knygas. Susirinkusieji buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, pakviesti dažniau lankytis bibliotekoje. Vaikai apžiūrėjo visus viešosios bibliotekos skyrius, susipažino su jų veikla. Visus džiugino bibliotekos lėlių teatro nuotaikingas spektakliukas „Trys paršiukai“.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

                                           Knygos kviečia svajoti

Balandžio 2-ąją dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Į biblioteką susirinko gausus būrys moksleivių iš Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos. Renginio pradžioje vaikai susipažino su rašytojo ir dailininko Kęstučio Kasparavičiaus sukurtais Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatu ir laišku-kreipimusi į pasaulio skaitytojus „Knygos padeda neskubėti“. Vėliau vaikų literatūros skyriaus vedėja Sigita Repšytė pristatė geriausias bei apdovanojimus pelniusias 2018 metų knygas vaikams. Renginio pabaigoje dalyviai buvo pakviesti stebėti vaidinimą „Auksinė žuvelė“ iš Jurgos Baltrukonytės knygos  „Filmukai“. Jį suvaidino Mažeikių Ventos  progimnazijos 6 klasės moksleivės Akvilė Bieliajevskytė, Beatričė Daujotaitė, Julija Jablonskytė, Lauryna Skeivytė (mokytoja Inga Steponavičienė). Po šio pasirodymo mokytoja Inga pakvietė sugalvoti mergaičių atsineštiems žaislams vardus ir juos apibūdinti, bei pasvajoti ir išsakyti savo norus auksinei žuvelei. Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtų renginių bibliotekoje bus visą šią savaitę.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

  Viekšnių gimnazijos trečiokai aplankė biblioteką

 

 

Kovo 27 dieną linksmi ir žingeidūs vaikai iš Viekšnių gimnazijos lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Lydimi bibliotekininkės Ingridos Jonušienės apžiūrėjo visas bibliotekos erdves, susipažino su visų skyrių veikla, labiausiai vaikus pradžiugino  lėlių teatro spektakliai „Knyga ir Peliukas“ ir „Suplėšyta knyga“.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Auksūdiškiai lankėsi bibliotekoje

Kovo 22 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukė svečių –ją aplankė Auksūdžio mokyklos – daugiafunkcinio centro vaikai. Jie apžiūrėjo visus bibliotekoje esančius skyrius, buvo  supažindinti  su bibliotekoje teikiamomis paslaugomis. Vaikų literatūros skyriuje visus maloniai nudžiugino viešosios bibliotekos lėlių teatro spektakliai „Knyga ir Peliukas“ ir „Suplėšyta knyga“.

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Nuotraukos Daivos Atienės

 

 

Karjeros diena bibliotekoje

Kovo 21 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi  „Vyturio“ pradinės mokyklos pirmokai, Kalnėnų ir Sodų pagrindinių mokyklų vyresnių  klasių moksleiviai. Vaikai norėjo susipažinti kaip iš tikrųjų vyksta darbas bibliotekoje ir gauti daugiau žinių apie mūsų profesiją.

Bibliotekininkė Ingrida Jonušienė  papasakojo kokie yra reikalavimai norint įgyti bibliotekininko specialybę, koks yra darbo pobūdis. Taip pat paminėjo kodėl patrauklus bibliotekininko darbas, kokie yra trūkumai ir privalumai. Mokiniai susipažino su visais bibliotekos skyriais, vyresnieji stebėjo, kaip 3D spausdintuvu spausdinama snaigė. Vaikai  pažiūrėjo bibliotekos lėlių teatro spektaklius „Knyga ir Peliukas“  bei „Suplėšyta knyga“ . Tikimasi, kad nuotaikingas susitikimas paskatins dažniau apsilankyti bibliotekoje ir pasinaudoti jos teikiamomis paslaugomis.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Nuotraukos Daivos Atienės

Paroda „ Tarptautinė vaikų knygos diena“

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta paroda, skirta balandžio 2-ąjai–Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti, kurioje eksponuojami plakatai ir tekstai nuo 2000-ųjų metų.

 

 

 

Ką sugalvojo „Jievariškiai“

Kovo 14 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Jievaro“ pagrindinės mokyklos muzikinės studijos moksleiviai ir mokytojai parodė spektaklį „Ką čia sugalvojus“ (vadovė Dalia Kaktienė). Spektaklį stebėjusiems „Saulutės“ lopšelio-darželio auklėtiniams jaunieji aktoriai priminė, kaip žmonėms svarbu rūpintis ne tik savo augintiniais, bet ir visais gyvūnais, kur jie begyventų: zoologijos soduose,  cirkuose ar būtų beglobiai. Ir neteršti gamtos, o ja rūpintis.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Mažieji bibliotekoje

Vasario Vaikų literatūros skyriuje26 dieną į Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką atskubėjo lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtiniai. Bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus pažiūrėti lėlių teatro spektaklį „Suplėšyta knyga“. Po spektaklio jie apžiūrėjo Brailio raštu parašytas knygas, domėjosi darbuotojų pristatytomis interaktyviomis knygomis, vartė kitas juos sudominusias paveikslėlių knygas, aplankė ir susipažino su kitais bibliotekos skyriais.

 

 

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Paroda „Mokinių eilėraščiai Lietuvai“

 

 

 

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje galite aplankyti Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos moksleivių sukurtų eilėraščių parodą. Paroda veiks iki kovo 15 d.

 

 

Draugiškesni mes – draugiškesnis internetas

 

Vasario mėnesį kasmet minima Saugesnio interneto diena. Šia diena siekiama atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į saugų elgesį internete, apsaugoti nuo žalingo interneto turinio.

Vasario 5 – 8 dienomis Mažeikių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos kvietė jaunesniųjų klasių vaikus dalyvauti užsiėmime, kurio metu aiškintasi, kokias nuotraukas galima skelbti internete ir kokias nedera. Vaikams buvo pateiktas pluoštas nuotraukų iškirptų iš žurnalų ir vaikai turėjo jas sukabinti ant virvės. Su raudonais segtukais prisegtos nuotraukos reiškė „netinka skelbti internete“, o žaliais – „tinka skelbti internete“. Vaikams sukabinus nuotraukas, darbuotojos su vaikais aptarė, kodėl jie vienas nuotraukas priskyrė žaliai, o kitas raudonai grupei. Aptarė, kas gali nutikti įkėlus vieną ar kitą nederamą nuotrauką į internetą.

 

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės