Renginiai vaikams

Susitikimas- edukacija „Ponas Kampas kviečia į kūrybines dirbtuves“

 

 

2020 m. rugsėjo 15 d. 13 val. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje  vyks susitikimas- edukacija  su jaunais  vaikų knygos „Ponas Kampas“ kūrėjais Benu Bėrantu ir Tania Rex. Ponas Kampas (kambario kertė) yra rašytojo Beno Bėranto fantazijos vaisius, kuriam bruožus suteikė dailininkė Tania Rex.  Personažas apsilankys ir susitiks su vaikais  bibliotekoje. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai pasigamins savo Poną Kampą ar Ponaitę Kampaitę ir galės įsiamžinti su pačiu Ponu Kampu. Bus kampuotai kūrybingas metas! Kviečiame!

Būtina išankstinė registracija (8 443) 26 332

 

 

 

 

Rašytojų jubiliejai

 

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje parengtos spaudinių parodos:
„Fizikai geba daryti viską“, skirta Gendručio Morkūno 60-mečiui ir „Tikrovės ir vaizduotės sąjunga knygose“, skirta Rimanto Černiausko 70-mečiui.

 

 

 

 

 

Iš tautosakos skrynelės

 

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriuje parengta patarlių paroda
„Iš tautosakos skrynelės“, kuri veiks iki rugpjūčio 10 d.

 

 

 

 

 

Nuo nevilties iki laimės

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje parengta
spaudinių paroda apie jausmus ir emocijas „Nuo nevilties iki laimės“. Paroda veiks iki birželio 30 d.

 

 

 

 

 

 

Motinos diena

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje parengta spaudinių paroda „Motinos diena“.

 

 

 

 

 

 

 

Apie biblioteką ir knygas

 

Vasario 26 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje apsilankė lopšelio-darželio „Bitutė“ priešmokyklinės grupės vaikai. Jie žiūrėjo lėlių teatro spektaklį, domėjosi darbuotojų pristatytomis interaktyviomis knygomis, rinkosi ir čia pat vartė paveikslėlių knygas. Taip pat išklausė  informaciją, kaip galėtų tapti bibliotekos skaitytojais ir skolintis patikusias knygas į namus.

 

Sigita Repšytė,
VB Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

 

Paroda „ Kuriu Lietuvai“

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta Mažeikių moksleivių namų Dailės studijos (mokytoja Genė Brasienė)
ugdytinių kūrybinių darbų paroda „Kuriu Lietuvai“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai.
Parodą galima apžiūrėti iki kovo 20 d.

 

 

 

 

 

Gimtojo miesto biblioteka

 

Vasario 14 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Mažeikių lopšelio – darželio „Bitutė“ penkiamečiai. Vaikai ne tik aplankė biblioteką, pažiūrėjo lėlių teatro spektaklį, pavartė įdomias knygutes, bet ir daugiau sužinojo apie Mažeikių miestą.

 

Daiva Atienė, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

 

 Laikas prisijungus ir atsijungus

Vasario 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko užsiėmimas, skirtas teminei akcijai saugesnio interneto savaitė.  Senamiesčio pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviai, dalyvavę renginyje, išklausė informaciją apie internete slypinčius pavojus, jiems buvo priminti saugaus elgesio principai internete. Po to bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus užpildyti „Pranuko anketą“ ir padiskutuoti, kurie duomenys yra asmeniniai, o kurie nėra laikomi privačiais. Užsiėmimo „Laikas prisijungus ir atsijungus“ metu vaikai sužinojo, kaip galima praleisti laiką ir be technologijų: kompiuterio, telefono.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Vasario 16-ta – svarbiausia Lietuvai diena

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta spaudinių paroda „Vasario 16-ta – svarbiausia Lietuvai diena“,
skirta Nepriklausomybės dienai pažymėti. Paroda veiks iki kovo 18 d.

 

 

 

 

 

 

„Kuriame pasaką“

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta projekto „Keliaujanti teatro dėžutė“ dalyvių paroda.

Pasaką kūrė Mažeikių Gabijos gimnazijos II f klasės moksleiviai. Paroda veiks iki vasario 12 d.

 

 

 

 

Anglų kalbos pamoka bibliotekoje

 

Sausio 9 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos 5c klasės mokinių anglų kalbos pamoka. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Lina Jautakė. Mokiniai analizavo knygos struktūrą. Po to  kiekvienas išsirinko anglų kalba parašytą knygą ir pabandė ją paskaityti.  Paskui pasidalino mintimis apie skaitymą ir knygas. Dabar penktokai galės ne tik lietuviškai, bet ir angliškai įvardinti knygos dalis. Pamoka netradicinėje aplinkoje buvo įdomi ir netruko prabėgti.

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Mėgstamiausi vaikų ir paauglių knygų penketukai 2019

 

Moksleiviai, ką įdomaus perskaitėte praėjusiais metais? Kviečiame visus moksleivius nuo 1 iki 10 klasės  dalyvauti skaitybos tyrime „Mėgstamiausi vaikų ir paauglių knygų penketukai 2019“. Anketoje galite įrašyti iki 10 patikusių knygų, perskaitytų 2019 m.

  • Anketą galima užpildyti internetu (http://bit.ly/2rLBOtm).
  • Kompiuteryje užpildytą anketą siųsti el. p. egle.baliutaviciute@lnb.lt.
  • Popierinę užpildytą anketą atsiųsti adresu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius (Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui).

Anketų laukiame iki 2020 m. kovo 2 dienos.

Kasmet vykdomą tyrimą nuo 1992 metų organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

 

Ką skaitėte apie peles ?

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Ką skaitėte apie peles ?“,
kuri veiks iki vasario 3 d.

 

 

 

 

 

 

Latvijos ir Lietuvos moksleivių rankdarbių ir darbelių paroda

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pirmo aukšto koridoriuje ir Vaikų literatūros skyriuje parengta Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Latvijos Nīgrandes skola
bendro projekto „Socialumo ir amatų įgūdžiai Lietuvos ir Latvijos pasienio regionų bendruomenių gerovei“ moksleivių darbų paroda.

 

 

 

 

GRAŽIAUSIOS KALĖDŲ ISTORIJOS

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Gražiausios Kalėdų istorijos“,
kuri veiks iki 2020 m. sausio 6 d.

 

 

 

 

 

 

 

 Renginiai vaikams ir ne tik vaikams

 

Lapkričio 30 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko knygų mugė „Žemaičiai myli knygą“. Jos metu buvo apdovanoti ir vaikų karpinių konkurso „Sukurk karpinį savo kraštui“ nugalėtojai ir dalyviai. Šis konkursas – dar viena Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vykdyto projekto „Žemaitija: pažink ir puoselėk“ veiklų. Konkursui buvo pateikti 42 darbai, kuriuos sukūrė 31 dalyvis. Pagrindiniais prizais apdovanoti 6 dalyviai, o kiti gavo paguodos prizus. Konkurso dalyvių darbai iki gruodžio 9 d. bus eksponuojami Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.

Po apdovanojimų visi buvo pakviesti dalyvauti susitikime su vienu populiariausių vaikų rašytojų Tomu Dirgėla. Rašytojas puikiai pažįstamas iš knygų serijos apie Domo ir Tomo nuotykius pristatė naują savo knygą „Benas – sapnų siuvėjas“, kuri pretenduoja tapti Metų knyga.

Susitikimo pradžioje autorius klausinėjo vaikų, ką šie sapnavę, ir šmaikščiai aiškino jų sapnų reikšmes. Po to paskaitė ištraukų iš savo knygos, diskutavo su vaikais apie pagrindinius šios knygos veikėjus. Keletui renginio dalyvių teko išbandyti save ir didžiausio miegaliaus konkurse, kurį organizavo pats rašytojas, įsteigęs konkurso prizą „miegų pagalvėlę“. Konkurso metu reikėjo kuo ilgiau išbūti neatsimerkus ir nenusijuokti prieš žiūrovus. O tai padaryti buvo sunku, nes konkurse dalyvavusius vaikus, pasakodami anekdotus, juokino pats autorius ir kiti renginio dalyviai. Konkurso nugalėtojui atiteko pagrindinis prizas, o kiti apdovanoti saldainiais. Susitikimas su Tomu Dirgėla baigėsi linksma spaudos konferencija, kurios metu jaunieji žurnalistai uždavinėjo įvairiausius klausimus. Jie norėjo sužinoti, kodėl rašytojas kuria būtent vaikams, nuo kada pradėjo rašyti, kaip jam sekėsi vaikystėje, kas jį įkvepia rašyti ir kurti. Vaikus domino įvairiausi rašytojo gyvenimo faktai. Visi norintys gavo autoriaus autografus ir įsiamžino su juo asmenukėse.

Į kitą renginį Knygų mugės lankytojus vaikus pakvietė  Skuodo rajono R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotojos Adelė Baltonienė ir Vytautė Jautakienė, pristačiusios Edmundo Untulio knygas ,,Cyrulielis” bei ,,Blezdinga praskled žeidus”. Žemaitiškų skaitinių knygos vaikams ir jaunimui pristatytos su žemaitiškais žaidimais, kurių metu vaikai turėjo atspėti ką reiškia vienas ar kitas žemaitiškas žodis, iš kelių žemaitiškai užrašytų žodžių sudėti kuo daugiau sakinių, atsakyti į kitus pateiktus klausimus.

Paskutiniame Knygų mugės renginyje vaikams, leidyklos „Žara“ vadovė Ramutė Žandarienė papasakojo, kaip prancūzų dailininkės Gabrieles Vensan piešiniai įkvėpė rašytoją Daniel Pennac sukurti animacinį filmą apie lokio Ernesto ir pelytės Selestinos draugystę, o 2012 m. išleisti ir knygą „Romanas apie Ernestą ir Selestiną“. Ramutė Žandarienė vaikams pristatė ne tik šią, bet ir erdvinę knygą – teatrą „Ernestas ir Selestina“, bei parodė ištraukas iš animacinio filmo.

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

Kuriame Kiškio personažą ir renkame jam vardą!

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pristato atsinaujinusio Lėlių teatro personažą – mažeikiškį Kiškį! Kviečiame įstaigas įmones, organizacijas, visus norinčius kurti Kiškio personažą ir rinkti jam vardą!

Iki gruodžio 6 d. sukurkite personažą Kiškį, tinkamą eksponuoti lauko sąlygomis ( ne mažesnį nei 0,5 m) ir atneškite į Viešąją biblioteką.

Nuo gruodžio 9 d. iki 26 d. galite balsuoti už labiausiai patikusį personažą Kiškį, eksponuojamą bibliotekos kiemelyje , mūsų Facebook paskyroje arba Vaikų literatūros skyriuje.

Nuo lapkričio 26 d. iki gruodžio 26 d. rinkite Kiškiui vardą, jį užrašydami ant lapelio Vaikų literatūros skyriuje arba siųsdami žinutę į bibliotekos Facebook paskyrą.

Kiškio vardynų ir įspūdingiausių personažų apdovanojimų šventė vyks 2020m. sausio 6 d.

Kalėdinis kiškių kiemelis džiugins lankytojus iki Trijų Karalių.

Informacija teikiama tel. (8 443) 44642, el.p. edukacija@mrvb.lt

 

Kviečiame į susitikimą su vaikų rašytoju TOMU DIRGĖLA

 

2019 m. lapkričio 30 d. 13.00 val. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla ir Metų knyga pretenduojančio tapti „Beno – sapnų siuvėjo“ pristatymas. Sapnai, juokas, miegalių konkursas ir visos rašytojo darbo įdomybės – susitikime su autoriumi!

12.30 val. karpinių konkurso „Sukurk karpinį savo kraštui“ nugalėtojų apdovanojimas.

 

 

 

Paroda „Sukurk karpinį savo kraštui“

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta vaikų karpinių konkurso „Sukurk karpinį savo kraštui“ dalyvių paroda.
Tai viena projekto „Žemaitija: pažink ir puoselėk“, kurį rėmė Mažeikių rajono savivaldybė, veiklų.
Parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 10 d.

 

 

 

 

 

Didžiojo knygų pristatymo konkurso finalas Šiauliuose

 

Lapkričio 14 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ finalas. Jame dalyvavo ir Mažeikių mokyklų moksleiviai. Tai „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 2a klasės moksleivių komanda:  Ąžuolas Stirblys, Rusnė Gedutytė, Dovydas Tiškus, Gabija Šeputytė,  Emilija Petraitytė , bei Gabijos gimnazijos 10 klasės moksleivė Emilija Bubliauskaitė.

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja

Knygos „Baubaimė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvėlės

 

Lapkričio 11 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi paveikslėlių knygų vaikams autoriai rašytojas Benas Bėrantas ir dailininkė Vilija Kvieskaitė.  Jie vaikams pristatė savo knygą „Baubaimė“. Knygos autoriai pakvietė vaikus paskaityti ištraukų iš šios knygos ir sužinoti, ko bijojo knygos veikėjai voveriukas Tiklis ir varniukas Kirnis. Po to, kad vaikams būtų drąsiau, Benas ir Vilija juos pakvietė pasigaminti tamsoje šviečiančius apuokus. Po kūrybinių dirbtuvių knygos autoriai vaikus pakvietė kartu padainuoti dainą apie baimę.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Jūratės Grikpėdienės

 

KVIEČIA BENAS BĖRANTAS IR VILIJA KVIESKAITĖ

 

 

2019 m. lapkričio 11 d. 10.30 val. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su
knygų vaikams autoriais Benu Bėrantu ir Vilija Kvieskaite.

 

 

 

 

 

 

Rudens natiurmortas

 

Vaikų literatūros skyriuje iki lapkričio 23 d. eksponuojama Mažeikių moksleivių namų
Dailės studijos ( vadovė Genutė Brasienė)
vaikų piešinių paroda „Rudens natiurmortas“.

 

 

 

 

 

 

Kviečiame dalyvauti karpinių konkurse  „SUKURK KARPINĮ SAVO KRAŠTUI“

 

2019 m. spalio 5d. – lapkričio 15 d. kviečiame 6-14 metų vaikus dalyvauti karpinių konkurse.
Karpinius atneškite į Vaikų literatūros skyrių. Geriausių darbų autorių laukia prizai.

Daugiau informacijos : tel. 8 443 26332

el. p. vaikai@mrvb.lt

Konkurso nuostatus rasite: Karpiniu_konkurso_nuostatai-1 (128 KB)

 

 

 

 

Metų knygos 2006 – 2018

 

Vaikų literatūros skyriuje veikia paroda , kurioje eksponuojamos skaitytojų išrinktos Metų knygos nuo 2006 iki 2018 metų.

Paroda veiks iki lapkričio 20 d.

 

 

 

 

 

  Knygų pristatymo konkursas bibliotekoje

 

Spalio 22 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau trečius metus iš eilės organizavo „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinį turą. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojų iniciatyva toks konkursas vyksta jau 24-tą kartą. Konkurso tikslai: populiarinti vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams, skatinti moksleivių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti, atsirinkti ir įtaigiai pristatyti knygas, didinti susidomėjimą knygomis ir skaitymu. Šiame konkurse galėjo dalyvauti įvairaus amžiaus moksleiviai. Knygą pristatyti galėjo vienas dalyvis arba dalyvių grupė. Renginį pradėjusi Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė pasveikino dalyvius ir palinkėjo jiems sėkmės, o pravesti renginį pakvietė personažą Kiškį Mažeikiškį (Indrė Drungilienė). Knygas konkursui Mažeikiuose pristatė: Mažeikių „Žiburėlio“ ir Kazimiero Jagmino pradinių 2–3 klasių, bei Gabijos gimnazijos 10 klasės moksleiviai. Deja 5–8 klasių moksleivių, norinčių dalyvauti šiame konkurse, neatsirado. Visi konkurse dalyvavę moksleiviai apdovanoti prizais ir padėkomis, o geriausiai įvertinti ir Konkurso baigiamajame renginyje Šiauliuose Mažeikių rajonui atstovaus: iš 1–4 klasių grupės – Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 2 klasės moksleivių komanda: Ąžuolas Stirblys, Rusnė Gedutytė, Dovydas Tiškus, Gabija Šeputytė, pristatę Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygą „Laimė yra Lapė“ (paruošė mokytoja Raimonda Česnauskienė); iš 9–12 klasių grupės – Mažeikių Gabijos gimnazijos 10 klasės moksleivė Emilija Bubliauskaitė (mokytoja Orinta Černauskienė), pristačiusi Ilonos Ežerinytės knygą „Verksnių klubas“. Dėkojame visiems konkurso dalyviams ir linkime sėkmės mūsų atstovams pristatant knygas Šiauliuose.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės ir Daivos Atienės

                                           Viktorina apie Žemaitiją

 

Spalio 16 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko viktorina vaikams „Žemaitija: kuo ypatinga ir savita“. Tai dar vienas bibliotekos vykdomo projekto „Žemaitija: pažink ir puoselėk“ renginių. Viktorinoje dalyvavo trečių klasių moksleiviai iš Senamiesčio pagrindinės ir „Žiburėlio“ pradinės mokyklų.

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

 

 

„Rudens karūna“

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama
Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos mokinių kūrybinių darbelių paroda „Rudens  karūna“ .

Paroda veiks iki spalio 31 d.

 

 

 

 

 

Kviečiame į susitikimą

 

 

 

2019 m. spalio 16 d. 13 val. kviečiame į susitikimą – edukacinį užsiėmimą
su knygos „Sibiro haiku“ autorėmis Jurga Vile ir  Lina Itagaki.

 

 

 

 

 

Netradicinė pamoka

 

2019 m. spalio 11 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko netradicinė Senamiesčio pagrindinės mokyklos 5 b klasės mokinių pamoka. Jos metu vaikams buvo pristatytos  knygos,  kurios dalyvauja Metų knygos rinkimuose paauglių kategorijoje. Bibliotekininkė Ingrida Jonušienė plačiau papasakojo apie Kotrynos Zylės knygą „Sukeistas“ ir perskaitė ištrauką. Skyriaus vedėja pasidžiaugė jau skaitančiais bibliotekoje vaikais ir pakvietė kitus tapti skaitytojais.

 

 

Jūratė Grikpėdienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Nuotraukos Daivos Atienės

Susitikimas su rašytoja ir menininke Igne Zarambaite

 

2019 m. spalio 10 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas ir edukacinis užsiėmimas su rašytoja, knygų vaikams kūrėja Igne Zarambaite. Nuo 2015 metų rašanti autorė jau yra išleidusi keturias knygas vaikams. O šios rašytojos knyga „Mano senelio batai“ šiemet yra „Metų knygos rinkimai 2019“ vaikų knygų penketuke. Šilutėje gyvenanti rašytoja ne tik kuria knygas, bet ir piešia, gamina lėles, laisvalaikiu žaidžia futbolą bei užsiima kitokia įdomia veikla. Savo kūryba ir kitais pomėgiais Ignė dalinosi ir susitikimo su vaikais metu. Ji taip pat pristatė savo kūrybos lėlę, kūrinio „Mano senelio batai“ herojų“ Enriką. Vaikus ji pakvietė dalyvauti futbolo kamuolio mušinėjimo, didžiausio muilo burbulo pūtimo varžybose. Visi šių varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti prieš tai minėta knyga. Kūrybinių dirbtuvių metu Ignė padėjo vaikams susikurti po žaismingą žmogeliuką, kuris gal kažkuriam iš jų taps sėkmės talismanu.

Susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite, pirmas Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projekto „Žemaitija: kuo ypatinga ir savita“, kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė, renginys.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Kviečiame į susitikimą su Igne Zarambaite

 

 

2019 m. spalio 10 d., 10 val.  Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas – edukacinis užsiėmimas su knygų vaikams autore Igne Zarambaite.

 

 

 

 

 

Paroda „Eduardui Mieželaičiui – 100“

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Eduardui Mieželaičiui – 100“.
Paroda veiks iki spalio 25 d.

 

 

 

 

 

 

Kviečiame dalyvauti karpinių konkurse  „SUKURK KARPINĮ SAVO KRAŠTUI“

 

2019 m. spalio 5d. – lapkričio 15 d. kviečiame 6-14 metų vaikus dalyvauti karpinių konkurse. Karpinius atneškite į Vaikų literatūros skyrių. Geriausių darbų autorių laukia prizai.

 

Daugiau informacijos : tel. 8 443 26332

el. p. vaikai@mrvb.lt

Konkurso nuostatus rasite : Karpiniu_konkurso_nuostatai-1 (128 KB)

 

 

Kviečiame dalyvauti poezijos konkurse „Haiku Mažeikiams“

 

 

2019 m. rugsėjo 25 d. – lapkričio 15 d. kviečiame Mažeikių rajono 3-4 ir 7-8 klasių mokinius priimti iššūkį ir dalyvauti poezijos konkurse „Haiku Mažeikiams“. Pasirinkę Mažeikių krašto objektą ir sukūrę Haiku trieilį, atneškite į Vaikų literatūros skyrių. Nugalėtojų laukia prizai.

Daugiau informacijos: tel. 8 443 25057

el. p. komplektavimas@mrvb.lt

Konkurso nuostatus rasite: Konkurso _sukurk_Haiku_Mažeikiams_nuostatai-1 (219 KB )

 

 

Literatūrinis protmūšis bibliotekoje

 

Rugsėjo 23 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis protmūšis šeštų klasių moksleiviams. Jį pagal naujausią skaitymo skatinimo programą buvo parengę Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotojai, renginį pravedė aktorius Šarūnas Gedvilas. Protmūšyje varžėsi po dvi Mažeikių miesto Kalnėnų ir Ventos progimnazijų, bei po vieną Sodų ir Senamiesčio pagrindinių mokyklų moksleivių komandos. Pirmiausia jos turėjo sugalvoti komandai pavadinimą. Po to keturių turų, sudarytų pagal įvairias temas, žaidime moksleiviams reikėjo prisiminti perskaitytas knygas ir teisingai atsakyti į pateiktus klausimus. Geriausiai protmūšyje pasirodė Kalnėnų progimnazijos šeštos klasės moksleivių komanda. Visi vaikai apdovanoti prizais.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja

Aplankyti ir susipažinti

 

Rugsėjo 16- 20 dienomis vaikų literatūros skyriuje lankėsi Mažeikių lopšelių-darželių „Bitutė“ ir „Žilvitis“ bei „Žiburėlio“ pradinės mokyklos vaikai. Vaikai sužinojo  kaip elgtis bibliotekoje, kaip tapti skaitytojais, pavartė naujausias vaikiškas knygas. Visiems patiko lėlių teatro spektakliukai „Peliukas ir Knyga“ ir „Suplėšyta knyga“. Ingrida Jonušienė, panaudodama „Kamišibai“ teatro dėžutę, sekė pasakas „Liūtas Paryžiuje“ ir „Raudonkepuraitė“. Visi vaikai pažiūrėjo Dalios Bliūdžiuvienės degtukų kolekcijos parodą, kur kiekvienas rinko įdomiausią eksponatą.

 

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Nuotraukos Daivos Atienės ir Ingridos Jonušienės

Didysis knygų pristatymo konkursas

 

 

Kviečiame I–XII klasių moksleivius dalyvauti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamame Didžiajame knygų pristatymo konkurse. Atrankinis turas vyks Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Laisvės g. 31, Mažeikiai) 2019 m. spalio 22 d. 15 val. Nuostatus ir taisykles galite rasti puslapyje www.savb.lt  arba Facebook paskyroje (www.facebook.com/SAVB.info).

Komisijos išrinkti konkurso nugalėtojai 2019 m. lapkričio 14 d. dalyvaus Knygų pristatymo konkurso baigiamajame ture, kuris vyks Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Dėl dalyvavimo konkurse prašome registruotis iš anksto telefonu (8 443) 26332,  arba el. paštu vaikai@mrvb.lt ,  iki 2019 m. spalio 15 d. Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę (jeigu grupė iki 5 asmenų – visų dalyvių vardus ir pavardes), mokyklą ir klasę.

 

 

Literatūrinis protmūšis šeštokams

 

 

Rugsėjo 23 d. (pirmadienį) 14 val. Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinis protmūšis 6 klasių moksleiviams.

 

 

 

 

 

 

Paroda „Interaktyvios knygos“

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Interaktyvios knygos“. Tai knygos su papildyta realybe, muzikinės knygos ar net enciklopedijos, kurios savo interaktyvumu ypač traukia jaunuosius skaitytojus, jau įpratusius naršyti savo ar tėvų išmaniuosiuose įrenginiuose. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 

 

 

 

Paroda „Linksmybe pasidalinti su vaikais“

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Linksmybe pasidalinti su vaikais“, skirta rašytojo ir dailininko Pauliaus Juodišiaus 50- mečiui. Paroda veiks iki rugpjūčio 20 d.

 

 

 

 

 

Paroda „Suvaikyti išdykusius debesis“

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Suvaikyti išdykusius debesis“, skirta dailininkės, rašytojos, iliustruotojos Sigutės Ach 50-mečiui. Paroda veiks iki birželio 28 d.

 

 

 

 

 

Viešėjo pirmokai

 

Gegužės 15 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė pirmokai iš  Senamiesčio pagrindinės ir „Vyturio“ pradinės mokyklų. Jie pažiūrėjo lėlių teatro spektaklius „Peliukas ir knyga“, „Trys paršiukai“, apžiūrėjo veikiančias parodas, aplankė ne tik vaikų literatūros, bet ir kitus bibliotekos skyrius, susipažino su  jų darbu, teikiamomis paslaugomis. Bibliotekos darbuotojos pakvietė pirmokus tapti šios bibliotekos skaitytojais ir ateiti praleisti laisvalaikio.

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Moksleivių darbų paroda „Ore, žemėje, vandenyje“

 

 

Gegužės 14 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, aidint gitaros garsams, vyko Moksleivių namų Dailės studijos moksleivių kūrybinių darbų parodos „Ore, žemėje, vandenyje“ pristatymas. Renginį muzikiniu kūriniu pradėjo Moksleivių namų Gitaros studijos (vadovė Vilma Rakauskaitė) moksleiviai. Po to susirinkusius moksleivius, jų tėvelius, mokytojus pasveikino Dailės studijos vadovė Genė Brasienė. Ji trumpai pristatė eksponuojamus įvairia technika sukurtus darbus, pasidžiaugė vaikų kūrybiškumu, darbštumu. Moksleivių namų direktorė Rasa Jurgaitienė taip pat pasveikino moksleivius ir įteikė padėkos raštus konkursų dalyviams ir laureatams. Bibliotekos darbuotojos padėkojo moksleiviams ir vadovei Genutei už ne vieną dešimtmetį trunkantį bendradarbiavimą, organizuojant moksleivių darbų parodas bibliotekoje. Kviečiame aplankyti vaikų literatūros skyriuje ir pirmo aukšto koridoriuje veikiančią parodą.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Anglų kalbos pamoka bibliotekoje

 

Gegužės 2 d. Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos 5c klasės mokiniai anglų kalbos mokėsi netradiciškai – viešojoje bibliotekoje. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Lina Jautakė. Iš pradžių vaikai pasidalino mintimis apie skaitymą ir knygas. Po to  kiekvienas išsirinko anglų kalba parašytą knygą ir pabandė ją paskaityti. Taip pat mokiniai analizavo knygos struktūrą. Dabar penktokai galės ne tik lietuviškai, bet ir angliškai įvardinti knygos dalis. Pamoka netruko prabėgti, o ir mokiniams įsivertinti savo anglų kalbos gebėjimus netradicinėje aplinkoje buvo įdomu.

 

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Paroda „Būna jaunos jos, būna ir senos“

 

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta leidinių paroda „Būna jaunos jos, būna ir senos“, skirta Mamos dienai.
Paroda bus iki gegužės 18 d.

 

 

 

 

 

 

Darželinukų viešnagė bibliotekoje

Lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai balandžio 10 d. svečiavosi Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Mažieji lankytojai susipažino su knygų įvairove, įdėmiai klausėsi Mariaus Marcinkevičiaus pasakos apie Sivužą, pažiūrėjo lėlių teatro spektaklį.

 

 

Daiva Atienė,
VB vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Aktyviausi skaitytojai bibliotekoje

 

Balandžio 9 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Pavasario pagrindinės mokyklos moksleiviai. Susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, knygų fondais, pažiūrėti lėlių teatro spektaklį panoro šios mokyklos 3-4 klasių aktyviausi skaitytojai. Juos atlydėjo mokyklos bibliotekininkė Danutė Mažeikienė.

 

 

Sigita Repšytė
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Priešmokyklinukų rytmetys bibliotekoje

 

Linksmas vaikučių būrys iš „Bitutės“ lopšelio – darželio balandžio 5 d. svečiavosi Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Mažiesiems lankytojams buvo parodytas vaikiškų knygų fondas, paaiškinta, kaip knygelės dėliojamos į lentynas. Labiausiai vaikus sudomino interaktyvios ir Brailio raštu parašytos  knygos. Didelis siurprizas priešmokyklinukų  laukė žaislotekoje. Čia mažieji knygų mylėtojai pažiūrėjo bibliotekos lėlių teatro spektaklius „Knyga ir Peliukas“ ir „Suplėšyta knyga“.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Pamoka bibliotekoje

Balandžio 5 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi „Žiburėlio“ pradinės mokyklos pirmokai su mokytojomis Raimonda Česnauskiene ir Jolanta Golovanova. Vaikai apžiūrėję ir susipažinę su knygų fondais, geriausiomis vaikiškomis knygomis, gavo užduotį: jiems reikėjo išsirinkti patinkančią knygą ir ją paskaityti su išsirinktu klasės draugu. Vaikai šią užduotį atliko noriai ir susikaupę. Valandėlę praleidę bibliotekoje su knygomis ir pažadėję vėl kada nors apsilankyti, išskubėjo į pamokas.

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos auklėtinių viešnagė bibliotekoje

Balandžio 2-4 dienomis, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos mokiniai. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Sigita Repšytė papasakojo apie šios šventės atsiradimą, jos svarbą , pristatė šių metų geriausias knygas. Susirinkusieji buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, pakviesti dažniau lankytis bibliotekoje. Vaikai apžiūrėjo visus viešosios bibliotekos skyrius, susipažino su jų veikla. Visus džiugino bibliotekos lėlių teatro nuotaikingas spektakliukas „Trys paršiukai“.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

                                           Knygos kviečia svajoti

Balandžio 2-ąją dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Į biblioteką susirinko gausus būrys moksleivių iš Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos. Renginio pradžioje vaikai susipažino su rašytojo ir dailininko Kęstučio Kasparavičiaus sukurtais Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatu ir laišku-kreipimusi į pasaulio skaitytojus „Knygos padeda neskubėti“. Vėliau vaikų literatūros skyriaus vedėja Sigita Repšytė pristatė geriausias bei apdovanojimus pelniusias 2018 metų knygas vaikams. Renginio pabaigoje dalyviai buvo pakviesti stebėti vaidinimą „Auksinė žuvelė“ iš Jurgos Baltrukonytės knygos  „Filmukai“. Jį suvaidino Mažeikių Ventos  progimnazijos 6 klasės moksleivės Akvilė Bieliajevskytė, Beatričė Daujotaitė, Julija Jablonskytė, Lauryna Skeivytė (mokytoja Inga Steponavičienė). Po šio pasirodymo mokytoja Inga pakvietė sugalvoti mergaičių atsineštiems žaislams vardus ir juos apibūdinti, bei pasvajoti ir išsakyti savo norus auksinei žuvelei. Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtų renginių bibliotekoje bus visą šią savaitę.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

  Viekšnių gimnazijos trečiokai aplankė biblioteką

 

 

Kovo 27 dieną linksmi ir žingeidūs vaikai iš Viekšnių gimnazijos lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Lydimi bibliotekininkės Ingridos Jonušienės apžiūrėjo visas bibliotekos erdves, susipažino su visų skyrių veikla, labiausiai vaikus pradžiugino  lėlių teatro spektakliai „Knyga ir Peliukas“ ir „Suplėšyta knyga“.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Auksūdiškiai lankėsi bibliotekoje

Kovo 22 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukė svečių –ją aplankė Auksūdžio mokyklos – daugiafunkcinio centro vaikai. Jie apžiūrėjo visus bibliotekoje esančius skyrius, buvo  supažindinti  su bibliotekoje teikiamomis paslaugomis. Vaikų literatūros skyriuje visus maloniai nudžiugino viešosios bibliotekos lėlių teatro spektakliai „Knyga ir Peliukas“ ir „Suplėšyta knyga“.

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Nuotraukos Daivos Atienės

 

 

Karjeros diena bibliotekoje

Kovo 21 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi  „Vyturio“ pradinės mokyklos pirmokai, Kalnėnų ir Sodų pagrindinių mokyklų vyresnių  klasių moksleiviai. Vaikai norėjo susipažinti kaip iš tikrųjų vyksta darbas bibliotekoje ir gauti daugiau žinių apie mūsų profesiją.

Bibliotekininkė Ingrida Jonušienė  papasakojo kokie yra reikalavimai norint įgyti bibliotekininko specialybę, koks yra darbo pobūdis. Taip pat paminėjo kodėl patrauklus bibliotekininko darbas, kokie yra trūkumai ir privalumai. Mokiniai susipažino su visais bibliotekos skyriais, vyresnieji stebėjo, kaip 3D spausdintuvu spausdinama snaigė. Vaikai  pažiūrėjo bibliotekos lėlių teatro spektaklius „Knyga ir Peliukas“  bei „Suplėšyta knyga“ . Tikimasi, kad nuotaikingas susitikimas paskatins dažniau apsilankyti bibliotekoje ir pasinaudoti jos teikiamomis paslaugomis.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Nuotraukos Daivos Atienės

Paroda „ Tarptautinė vaikų knygos diena“

 

Vaikų literatūros skyriuje parengta paroda, skirta balandžio 2-ąjai–Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti, kurioje eksponuojami plakatai ir tekstai nuo 2000-ųjų metų.

 

 

 

Ką sugalvojo „Jievariškiai“

Kovo 14 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Jievaro“ pagrindinės mokyklos muzikinės studijos moksleiviai ir mokytojai parodė spektaklį „Ką čia sugalvojus“ (vadovė Dalia Kaktienė). Spektaklį stebėjusiems „Saulutės“ lopšelio-darželio auklėtiniams jaunieji aktoriai priminė, kaip žmonėms svarbu rūpintis ne tik savo augintiniais, bet ir visais gyvūnais, kur jie begyventų: zoologijos soduose,  cirkuose ar būtų beglobiai. Ir neteršti gamtos, o ja rūpintis.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Mažieji bibliotekoje

Vasario Vaikų literatūros skyriuje26 dieną į Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką atskubėjo lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtiniai. Bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus pažiūrėti lėlių teatro spektaklį „Suplėšyta knyga“. Po spektaklio jie apžiūrėjo Brailio raštu parašytas knygas, domėjosi darbuotojų pristatytomis interaktyviomis knygomis, vartė kitas juos sudominusias paveikslėlių knygas, aplankė ir susipažino su kitais bibliotekos skyriais.

 

 

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės

Paroda „Mokinių eilėraščiai Lietuvai“

 

 

 

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje galite aplankyti Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos moksleivių sukurtų eilėraščių parodą. Paroda veiks iki kovo 15 d.

 

 

Draugiškesni mes – draugiškesnis internetas

 

Vasario mėnesį kasmet minima Saugesnio interneto diena. Šia diena siekiama atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į saugų elgesį internete, apsaugoti nuo žalingo interneto turinio.

Vasario 5 – 8 dienomis Mažeikių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos kvietė jaunesniųjų klasių vaikus dalyvauti užsiėmime, kurio metu aiškintasi, kokias nuotraukas galima skelbti internete ir kokias nedera. Vaikams buvo pateiktas pluoštas nuotraukų iškirptų iš žurnalų ir vaikai turėjo jas sukabinti ant virvės. Su raudonais segtukais prisegtos nuotraukos reiškė „netinka skelbti internete“, o žaliais – „tinka skelbti internete“. Vaikams sukabinus nuotraukas, darbuotojos su vaikais aptarė, kodėl jie vienas nuotraukas priskyrė žaliai, o kitas raudonai grupei. Aptarė, kas gali nutikti įkėlus vieną ar kitą nederamą nuotrauką į internetą.

 

 

Sigita Repšytė,
VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės