Naujos knygos

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2019 m. gruodžio mėn.

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos.
Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje  (1,35 MB) 

 

 

 

 

 

 

Juozas Erlickas. Bijau varlės

 

 

Nacionalinės kultūros ir mano premijos laureato Juozo Erlicko poezijos rinktinėje „Bijau varlės“ – paties autoriaus atrinkti geriausi eilėraščiai.

Su Juozo Erlicko kūryba užaugo ne viena karta. Šmaikščias ir dažnai susimąstyti verčiančias eiles šį kartą lydi Marijos Smirnovaitės iliustracijos. Tai – eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui.

Knygos viršelyje – gimtieji Juozo Erlicko Zarasai, kur vasarą dažniausiai ir galima sutikti rašytoją. Šmaikščiai ir subtiliai į rašytojo eiles pažvelgusi iliustratorė Marija Smirnovaitė tarp savo piešinių  žaismingai įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. Anot jos, į iliustracijas įtraukti rašytojo piešinėliai tarsi pasakoja savo istoriją.

 

 

Maja Lunde. Sniego sesė

 

Per Kūčias Julianui sueis dešimt, tačiau berniukas nesidžiaugia. Anksčiau žiemos šventė buvo nuostabiausias metų laikas – išpuošti namai kvepėjo imbieriniais sausainiais, ant eglutės žibėjo žvakutės ir skambėjo Kalėdų giesmės. Tačiau šiemet švenčių laukimą pakeitė liūdesys.

Tėtis ir mama atrodo kaip nesavi. Jie gedi vasarą mirusios vyresniosios Juliano sesers Junės. Atrodo, kad šiemet Kalėdos rūpi tik jam vienam. Tačiau netikėtai jis susipažįsta su raudonplauke Hedviga. Linksmuolė gali valandų valandas kalbėti neužsičiaupdama ir tiesiog dievina Kalėdas. Jos čiauškėjimas ir draugystė grąžina Julijanui šventės laukimo džiaugsmą.

Tačiau Hedviga jam pasakoja ne viską. Kas tas paslaptingas niūrus senis, besisukiojantis aplink jos namus? Kodėl ji nenori apie jį kalbėti? Kuo daugiau paslapčių, tuo mažiau laiko iki Kalėdų. Julijanas pasiryžęs padaryti viską, kad paguostų savo tėvus ir jie vėl šypsotųsi. O į namus vėl sugrįžtų Kalėdų džiaugsmas!

 

Andy Mulligan. Šuo

 

Andy Mulligano knygoje vaikams „Šuo“ pasakojama istorija apie nelaimingą berniuką, kuris susidraugauja su bekilmiu kiemo šunimi, jį praranda ir, po ilgų veiksmo peripetijų, vėl jį atranda. Trumpas siužeto atpasakojimas skamba taip, lyg kalbėtumėm apie jaukų ir malonų skaitymą. Bet realiuose knygos „Šuo“ puslapiuose viskas yra sudėtingiau, nei galima tikėtis. Sekant šuns mintis ir stebint kitus kalbančius gyvūnus, skaitytojai pamatys, kaip rūstus aplinkinis pasaulis gali žeisti savigarbą – knygoje yra voras sadistas, mažiausiai privilegijuotą berniuką klasėje persekiojantis mokytojas ir katė, manipuliuojanti suvedžiotoja. Nerimastingas pasakojimas atskleidžia nelaimių ir kančios realumą ir parodo abiejų rūšių – žmonių ir gyvūnų – sugebėjimą nenoromis daryti baisias klaidas.

Knygos „Šuo“ pasakojimas yra natūraliai stiprus ir įtaigus, atskleidžiantis, kad aplinkos projektuojamam spaudimui reikia priešintis, o ištikimybė ir atlaida galiausiai tampa išsigelbėjimu visiems.

 

 

Benas Bėrantas. Ponas Kampas

 

Ką veikti, kol tėvai liuoksi kaip saulės zuikučiai ir vieną po kitos krauna dėžes, nes tuojau reikės kraustytis? Jovarui labiausiai patinka piešti, tad jis čiupo kreidelę ir ėmė marginti sieną kampe. O ką dar daryti, kai pripiešei visus namie esančius lapus?

Jovaras nupiešė akis, nosį, ūsus ir, žinoma, plačią šypseną.

O tada piešinys tarsi… SUMIRKSĖJO. Ir PASISVEIKINO:

Labas! Aš – ponas Kampas!

O kas buvo toliau?

 

 

Marian Orlon. Seklys Noselė. Grojančio laikrodžio paslaptis

 

Kuba yra šuo. Paprastas, gauruotas kiemsargis, bet ponas Noselė jo neiškeistų net ir į gryniausios veislės atstovą – net ir tada, jeigu tas taurios veislės atstovas nešiotų ant kaklo brangakmeniais puoštą antkaklį. Nes Kuba – be daugelio kitų privalumų (ir kelių smulkių ydų) – turi vieną išskirtinę savybę: jis kalbasi su savo šeimininku!

Išskirtinio kalbančio šuns Kubos šeimininkas – taip pat ne pirštu penėtas! Susipažinkite su didžiuoju sekliu Ambraziejumi Nosele, nusikaltėlių siaubu, išsprendusiu ne vieną bylą. Seklys Noselė jau visai norėtų nebedirbti ir smagiai leisti laiką vaikštinėdamas po parką ar augindamas ridikėlius. Bet argi toks meistras ilsėsis, kai nauja paslaptis pati prašosi atskleidžiama?

 

 

 

 

 

Kristina Gudonytė. Drugeliai virš bedugnės

 

Literatūros kritikai šią knygą vertina kaip žinomiausio K. Gudonytės kūrinio „Blogos mergaitės dienoraštis“ tęsinį. „Blogos mergaitės dienoraštis“ 2009 metais buvo pripažintas Metų knyga paaugliams. Tačiau knyga „Drugeliai virš bedugnės“ nėra itin susijusi su pirmosios knygos istorija, todėl gali būti skaitoma visiškai savarankiškai. Tiesiog čia gyvena tie patys veikėjai – jau vyresni, pasikeitę, susiduriantys su kur kas sudėtingesnėmis gyvenimo situacijomis.

Vyresniems paaugliams skirtoje knygoje „Drugeliai virš bedugnės“ svarbiausia yra veikėjai – jų portretai, mąstymas, jausmai. Cezaris – išradėjas, regintis keistus sapnus, Kotryna – naiviai apsimelavusi, girdi keistą anapusinį balsą, Ugnė – išskirtinai kvapus užuodžianti mergina, mėgstanti apie juos kalbėti. Ši savotiška trijulė susitinka psichiatrijos ligoninėje. Ir nepaisant visų kitų keistų dalykų, šis juos paženklina labiausiai.

Knygoje atvirai kalbama apie beprotybę, apie nerimą ir baimes. Kaip jauni žmonės išgyvena meilę, netektį, išdavystę, kaip ieško savyje ir kituose gerumo bei tolerancijos. Jie bijo būti savimi, bijo atsiskleisti ir būti suprasti, tačiau tuo pat metu beprotiškai to trokšta. Jie norėtų būti kaip visi, pritapti, prisitaikyti, pranykti minioje, jie ir stengiasi taip gyventi, tačiau tam, deja, reikia išmokti manipuliuoti ir žeminti, elgtis žiauriai ir atstumti.

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2019 m. lapkričio mėn.

 

Sąrašą rasite čia:
Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (1,18 MB)

 

 

 

 

 

 

Rocio Bonilla. Kokios spalvos yra bučkis?

 

Ar kada susimąstėte, kokios spalvos yra bučkis?
Jei paklaustumėte savo vaikų, sulauktumėte įvairiausių atsakymų – vieniems jis rožinis, kaip braškinis kremas, kitiems – įvairiaspalvis it pabarstukai ant kekso, tretiems – mėlynas ir svajingas kaip dangus.
Smalsi pasakos herojė sumišus – ji nori nupaišyti bučkį, tačiau niekada nėra to dariusi. Koks jis turėtų būti? Apgalvodama kiekvieną spalvą, kiekvieną už ir prieš Minimonė šmaikščiai ir kūrybiškai žvelgia į pasaulį. Visgi tikrasis atsakymas ateina tada, kai mama ją meiliai pabučiuoja.

 

 

 

Paul van Loon. Tamsta varlius

 

 

Visi mokiniai drąsiai patikins – mokytojas Fransas – šauniausias ir linksmiausias mokytojas visoje mokykloje! Bet, pasirodo, jis slepia didžiulę ir neįtikėtiną paslaptį. Paaiškėja, kad mokytojas ne tik šaunus, bet ir išties stebuklingas. Ir kad jam gresia rimtas pavojus. Mokinių pagalba būtų tikrai ne pro šalį!

 

 

 

 

 

Trace Moroney. Kai myliu

 

 

Kai vaikas jaučiasi mylimas, jis patiria ypatingą prieraišumo, šilumos ir saugumo jausmą. Tėvai klysta, išreikšdami meilę vien dovanojamais daiktais, skanėstais ir palepinimais, ypač kai vaikas gerai elgiasi. Juk iš tiesų dažniausiai jis tenori kartu praleisti laiką. Paprasčiausiai apkabindami ir nusišypsodami vaikui, išlikdami ramūs ir kantrūs sudėtingose situacijose, jūs rodote jam savo meilę. Šiandien, kai visi skubame, nėra taip lengva apgaubti vaiką dėmesiu ir skirti jam laiko. Tačiau jūsų pastangos duos vaisių. Kai vaikas jaučiasi mylimas, jis išsiugdo sveiką savigarbą, geba mylėti kitus ir drąsiai tyrinėja pasaulį.

 

 

 

Frederic Morlo. Alberto Einšteino nušvitimai

Knyga „Alberto Einšteino nušvitimai“ – tai serijos „Mažieji Platonai“ dar vienas pasakojimas vaikams. Šį kartą – apie mokslininką, mąstytoją Albertą Einšteiną, jo gyvenimą ir įspūdingą, dažnai kiek ekscentrišką mąstymą.
Knygoje „Alberto Einšteino nušvitimai“ pasakojama apie jaunąjį Albertą Einšteiną, kuris 1896 m. gavo labai rimtą ir svarbų įpareigojimą. Jis privalo pasirūpinti didžiulės Oktoberfesto mugės Miunchene apšvietimu. Viską reikia padaryti taip, kad šviesa užlietų visus patalpos kampelius vienu metu. Kol jaunasis Einšteinas skuba nuo vienos užduoties prie kitos, rodos, kad niekas nevyksta pagal planą. Ar jis gali laimėti šią kovą su visatos taisyklėmis? Gal jam padės sesuo Maja ar šuniukas Heinrichas? Gali būti, kad atsakymą rasti pavyks tik išsiaiškinus, ar koldūnas gali skristi greičiau už šviesą…
Stulbinantis fizikos pasaulis, gyvenimiškos problemos ir absurdiškos bei šmaikščios situacijos – viskas knygoje „Alberto Einšteino nušvitimai“ veda prie neįtikėtinų atradimų – čia rasite ir užuominą apie reliatyvumo teoriją ir diskusiją apie keliones laiku.

 

 

Audronė Putauskienė. Ne tik dienoraštis

 

Kas aš?
Koks aš esu?
Kaip jaučiuosi mokykloje?
Kokia mano vardo istorija?
Kaip mano tėvai atrodė vaikystėje?
Ką darysiu, kai tapsiu išradėju, rašytoju, mokslininku?
#ne tik dienoraštis kaip tik tau! Kad geriau pažintum save, pasižymėtum, kas svarbu ir įdomu, suvoktum, kuo esi ypatingas.
Užsirašyk norą, ir galbūt jis išsipildys. Atsakyk į klausimus – jie padės tau pačiam geriau pažinti save, o draugams – tave! Žymėk svarbius dalykus ir būk atviras – #ne tik dienoraštyje jie liks tik tau.
Skiriama pradinukams ir jų draugams.

 

 

1000 klausimų ir atsakymų

Pagal TV projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ parengta knyga „1000 klausimų ir atsakymų“ bus tikras lobis visiems, mėgstantiems pamankštinti smegenis ir pasivaržyti su draugais savo žiniomis.

Knygoje „1000 klausimų ir atsakymų“ rasite pačius įdomiausius ir išskirtiniausius klausimus iš TV žaidimo, o taip pat begalę detalių, faktų ir įdomybių, kurie netilpo į laidas. Knygoje atsakymai pateikti su paaiškinimais ir įdomiais papildymais, galėsite spręsti logines užduotis ir atsakinėti ne tik į paprastus, bet ir į vaizdo, garso, fotoklausimus.

Ši knyga skirta visiems smalsiems vaikams, kuriems patinka protą lavinantys ir žinių suteikiantys klausimai bei užduotys. Ji suteiks galimybę niekur neskubant, ramiai pasižvalgyti po mus supantį platų ir paslaptingą pasaulį ir pasijusti tikrais protmūšių dalyviais. Šiuolaikiniams vaikams patiks galimybė, ir net būtinybė, pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis.

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2019 m. rugpjūčio mėn.

 

Sąrašą rasite čia :

Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (522 KB)

 

 

 

Rita Šemelytė, Vytautas Brazauskas. Bubio nuotykiai Galapaguose

 

 

Bubis ateina. Naujas, nematytas, mėlynkojis. Toks paukštis, kuris gyvena Galapaguose. Jis pasirodė toks nepaprastas ir juokingas, o jo istorija tokia įdomi, kad teko jo pasakojimą gabenti per pusę pasaulio į Lietuvą ir parašyti pasaką vaikams.

Kelionės ir knygos – du geriausi dalykai, kurie nutinka gyvenime. Pasaulio geografijos ir istorijos pažinimas – smagus nuotykis, kupinas fantazijos. Tai knyga – pasaka, bet viskas tikra.

 

 

 

 

Valdas Aušra. Kokios avys skraido

 

Iliustruotas poezijos rinkinys vaikams.
Linksmos draugų gyvenimo istorijos – taip autorius pristato eilėraščius vaikams. Debesėlis, gervių daina, pavasaris, gandrai, varlės, musės, karvės ir arkliai, žvirblis, katinėlis, pelės, šuo, na, ir, žinoma, avys – visa tai lengvais, vaizdingais žodžiais apdainavo Dėdė Kunigas. Taip autorių vadina Čikagoje veikiančio lietuviško vaikų darželio SPINDULĖLIS auklėtiniai.

 

 

 

 

 

Linas Kėvalaitis. Nojus ir dingusi relikvija

 

Kortagai – knygos padedančios vaikams lavinti mąstymą. Herojų nuotykiuose apstu naudingų protavimo, planavimo pavyzdžių, o keliaudami knygos puslapiais vaikai mokosi suprasti sprendimo padarinius, rasti išeitį iš keblių situacijų, suvokia, kad klaidos – tai vertingiausios pamokos, o motyvacija – galingas pasąmonės įrankis.
Vaikai pateks į virtualias situacijas, su kuriomis neišvengiamai susiduria suaugusieji realiame gyvenime. Bet vaikai įveiks jas šiek tiek kitaip – naudingai, vaikiškai ir pramogaudami.
Paslaptingoje Kortagų civilizacijoje dingsta brangi relikvija. Berniukas Nojus ir Kortagų princas Druadas leidžiasi į nuotykių ir pavojų kupiną kelionę jos ieškoti. Draugai susiduria su nuožmiais priešais, įveikia jų klastingas intrigas ir pinkles, sprendžia sudėtingus rebusus, skiriančius juos nuo brangiosios relikvijos.
Tai neįtikėtina istorija vaikams apie didžiausią laimės paslaptį, kurią žino tik labai mažai žmonių. Suradę relikviją ir sužinoję laimės paslaptį jie taps nenugalimi ir galės išgelbėti pasaulį nuo blogio.

 

 

Daniel Pennac. Romanas apie Ernestą ir Selestiną

 

Lokys ir pelė – draugai? Niekada! Koks skandalas! Tai draudžiama!
– Supratai, Selestina?
– Supratai, Ernestai?
Ir vis dėlto niekas nesutrukdys Ernestui ir Selestinai tapti geriausiais draugais pasaulyje. Girdite? Niekas!

Kiekviena istorija turi priešistorę. Kartą viename knygyne pamatęs piešinių albumą, garsus prancūzų rašytojas ir pedagogas Danielis Penakas ėmė susirašinėti su jų autore Gabriele Vensan. Taip gimė ilgametė „plunksnos, akvarelės ir popieriaus“ draugystė. Jos piešiniai įkvėpė rašytoją sukurti animacinį filmą apie skaitytojų mėgstamus veikėjus. 2012 m. pasirodė ir knyga apie lokio Ernesto ir pelės Selestinos draugystę – nuoširdus ir švelnus romanas, nuostabi tolerancijos ir laisvės pamoka.

 

 

Charlotte Seager .Mano (slaptas) youtube gyvenimas

 

Kas būtų, jei pasirodytų, kad tavo mėgstamiausios Youtube’o garsenybės gyvenimas yra melas?
Kas būtų, jei tu būtum vienintelis, galintis tai atskleisti?
Youtube’o superžvaigždė LilyLoves turi viską: vaikiną roko žvaigždę, instagraminį butą ir tobulą gyvenimą.
Šešiolikmetės Melisos gyvenimas yra mažiau stebuklingas. Ji yra didžiausia LilyLoves gerbėja ir kiekvieną dieną valandų valandas praleidžia žiūrėdama jos vaizdo įrašus ir skaitydama naujas žinutes.
Melisa irgi nori tokio gyvenimo – ar bent jau, kad jos gyvenimas taip atrodytų.
Kai pradeda vis labiau savimi pasitikėti, o sekėjų skaičius ima sparčiai augti, Melisa sužino stulbinančią LilyLoves Youtube’o paslaptį. Ar ji išdrįs pasidalinti Lily paslaptimi ir sugniuždyti jos šlovę? Ar jos ir toliau gyvens mele –– ir internete, ir tikrame gyvenime?
Neilgai truks, ir abi merginos supras, kad per filtrą matomas gyvenimas nėra toks jau tobulas.

 

Carry Slee. Atsiprašau

Svarbiausia – pagarba vienas kitam.
Mokykloje Jochemas nelaimingas: iš apkūnaus vaikino klasėje tyčiojamasi. Dovydas pašaipūnų trijulei nepritaria, bet laikosi nuošaly, bijodamas pats tapti auka. Klasės auklėtojas Tinas van Deikas taip pat į viską žiūri pro pirštus, jis kūno kultūros mokytojas ir jam nepatinka, kad Jochemas per jo pamokas toks nerangus.
Patyčios kiekvieną dieną vis žiauresnės. Įtampa darosi nepakeliama.
Po smagaus klasės vakarėlio Jochemas negrįžta namo. Kitą rytą jis nepasirodo ir klasėje. Visus persmelkia nerimas. Dovydas jaučia kaltę.
Kodėl niekas nė kartelio neužstojo Jochemo? Kodėl leido, kad visa tai vyktų?
Galbūt dar ne vėlu…
Sukrečianti ir pamokoma istorija.

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos, kviečiame skaityti.

 

Sąrašą rasite čia:
Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (881 KB)

 

 

 

 

 

Kita Mittchell. Pašėlusi močiutė ir sėkmę nešantis šuo

Nepaprastų nuotykių ir linksmybių kupina britų rašytojos Kitos Mitchell knyga „Pašėlusi močiutė ir laimę nešantis šuo“ pasakoja apie tokią močiutę, kurios galima pavydėti arba net šiek tiek prisibijoti, tačiau smagiausia drauge su ja leistis į įspūdingus nuotykius.

Neduokit šios knygos savo močiutėms, nes jos gali prisigaudyti idėjų…

Olio mama dirba sveikatos ir saugumo srityje ir labai mėgsta viską kontroliuoti. Tačiau dabar ji turi išvykti prižiūrėti savo susižeidusios sesers, tad Olis lieka su močiute, kurią visi vadina pašėlusia. Žinoma, Olio mamai ji prisižada elgtis gerai. Tačiau dingsta Olio tėtis – garsus tyrinėtojas, ir nelieka nieko kito, tik leistis į paieškas.

Kai reikalo imasi pašėlusi močiutė, galima tikėtis visko. Ji turi oro balioną, trisdešimt pakelių sausainių ir šunį, turintį stebuklingų galių (bent jau ji taip sako…).

 

Dainius Šukys. Buliaus kalnas

Kitoje ežero pusėje stūksojo milžiniškas Buliaus kalnas. Ant jo šventi ąžuolai augo. Po jais didžiulis juodas akmuo kaip stalas gulėjo. Ragana savo senose burtų knygose perskaitė, kad jei ant jo nekaltą jaunikaitį paaukotų, juodu surūdijusiu peiliu nužudytų, jo krauju lūpas pasiteptų – sau jaunystę susigrąžintų!

Legendų apie Šiaulių miesto kilmę yra nemažai. Dažnoje jų minimas jautis (bulius) ir meška. Ne veltui jie ir miesto herbe puikuojasi. O dabar ėmė ir persikėlė į ne per seniausiai išleistą gražią knygą vaikams. Ir linksmą, ir baisią. Bet taip gražiai iliustruotą, kad visos baimės tyliai sulenda į spintas, palovius ir ten ramų ramiausiai tūno.

Alex T. Smith. Klodas mieste

 

 

Klodas – nedidelis linksmas šuo, mėgstantis dėvėti beretes, graužti kaulus ir leistis į nuotykius. Šioje knygoje Klodas keliauja į miestą, lankosi meno galerijoje, sugauna vagilę ir veda apsirgusį bičiulį poną Pūkuotą Kojinę pas gydytoją.

Knygelių seriją apie šuniuką Klodą kuria britų rašytojas ir iliustruotojas Alexas T. Smithas (g. 1985 m.). paprastai ir šmaikščiai parašytos, gausiai iliustruotas istorijos apie Klodą ir poną Pūkuotą Kojinę puikiai tiks pradedamiesiems skaitytojams.

 

 

 

Ramutė Skučaitė. Pelėda žino!

 

Ką žino pelėda?
Ko trokšta maži pelėdžiukai?
Kur gyvena nykštukų šeimyna?
Kur šliaužia eglės spygliu sušukuota kirmėlaitė?
Kaip pelėda švenčia gimtanaktį?
Kokios mintys ateitų į galvą, jei nereiktų skubėti?
Ko pasauly dar nebuvo?

Atsiverskite šią eilėraščių „Pelėda žino“ knygą – ne tik visa tai sužinosite, bet ir atrasite ne vieną mažą stebuklą.

 

 

Kelly Barnhill. Mergaitė, atsigėrusi mėnulio

Magiška istorija apie tikrą gėrį ir kovą už jį. „Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ – tai amerikiečių rašytojos Kelly Barnhill pasakojimas, kuriame susipina gražiausių stebuklinių pasakų motyvai ir meistriškai atskleisti veikėjų charakteriai.

Kasmet Protektorato miesto gyventojai paaukoja vieną kūdikį – palieka jį miške gyvenančiai raganai. Jie tikisi, kad ši auka apsaugos miestą nuo piktosios raganos ir jos kerų. Tačiau jie nežino, kad miško ragana iš tiesų yra visai gera ir maloni. Ji gyvena drauge su išmintingu pelkių monstru ir nedideliu drakonu. Paaukotus vaikus ragana pamaitina žvaigždžių šviesa ir atiduoda rūpestingoms šeimoms kitapus miško, kad šie laimingai augtų.

Tačiau vieną kartą ragana netyčia pagirdo jai paliktą mergaitę ne žvaigždžių, o mėnulio šviesa ir taip suteikia paprastai mergaitei nepaprastą galią.

„Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ – tai magiška pasaka, įtraukianti į stebuklų kupiną, laisve alsuojantį pasakojimą, mokantį gėrio ir ryžto.

 

Andy Griffiths. 26-ių aukštų namelis medyje

 

„26-ių aukštų namelis medyje“ – antroji vaikų autoriaus Andy Griffiths ir iliustratoriaus Terry Denton knyga. Juokingas ir smagus pasakojimas dar linksmesnis, nes kiekvieną istoriją lydi puikios iliustracijos. Abu kūrėjai nuotykius kuria galvodami apie save – ne veltui jų ir pagrindinių veikėjų vardai sutampa. Tiesa, Andy Griffiths sako, kad tai nėra tikslus jų vaikystės nuotykių atpasakojimas, nors niekada negali žinoti, ar galima pasitikėti pokštininku Andy.

Autoriai sukūrė jauniesiems skaitytojams knygą, kuri įtrauks ir sudomis, nes ji ne tik baisiai linksma, bet ir nepaprastai išradinga – čia aprašomi ir vaizduojami įrenginiai, pramogos ir žaidimai išties nepakartojami. Įsimenanti ir lengvai skaitoma knyga „26-ių aukštų namelis medyje“ sudomins net nenorinčius skaityti!

 

 

 

Danny Katz. Senelis ir pašėlusi jo komanda

 

Senelis, Abė ir jos mažasis broliukas Flinas Karališkajame atrakcionų parke imasi pavojingos MISIJOS (arba leidžiasi į pavojingą misiją). Jiems būtina patekti į prekybos paviljoną, prasibrauti pro pirkėjų minią (arba kovingai nusiteikusius pirkėjus), nugalėti pavojingus priešus, įveikti nemenką atstumą ir gauti (arba iškovoti) maišelį ŠOKOLADINIŲ IRISŲ SU VYŠNIOMIS.

 

 

 

 

 

 

Ana Punset. Raudonųjų batelių klubas 3. Dėl svajonės gali viską

 

Ar įmanoma, kad Raudonųjų batelių klubui atėjo galas?
Ar Liusija, Frida, Bėja ir Marta sugebės įveikti sunkumus ir vėl tapti draugėmis?
Grįžusiai iš stovyklos Liusijai neišeina iš galvos mintis, kad Fridai, Bėjai ir Martai Raudonųjų batelių klubas nė motais. Ar tai tiesa? Ar jų draugystė jau baigėsi? Galbūt viską dar gali išgelbėti naujas nuotykis, į kurį pasineria visos draugės – jos tampa televizijos reklamos žvaigždėmis!

 

 

 

 

Geoffroy de Pennart. Muzikalioji karvė Sofija

„Muzikalioji karvė Sofija“ – tai ne tik smagi istorija apie karvę muzikantę, bet ir įkvepiantis bei motyvuojantis pasakojimas visiems, turintiems svajonių, tačiau kartais pritrūkstantiems ryžto ir atkaklumo.
Sofija yra žavinga karvutė, kuri pritardama sau pianinu mėgsta dainuoti. Kiekvieną vakarą daugybė žmonių susirenka paklausyti jos nuostabaus koncerto. Vieną dieną Sofija nugirsta apie rengiamą muzikinį konkursą…
Kaip seksis karvutei Sofijai surasti orkestrą? Kokie nuotykiai ir netikėti iššūkiai jos laukia didžiuliame niekada nematytame mieste? Kaip su muzika susijęs kūno svoris, ūgis, plaukų spalva, ragai ir elegancija?
„Muzikalioji karvė Sofija“ – išdykusi ir optimistiška istorija, kuri baigsis garsiais aplodismentais. Tai puiki proga skaitant su vaikais iškelti klausimus ir padiskutuoti apie draugystę, žmonių vertinimą, patyčias, nesėkmes ir atkaklumą.

Valentinas Vainilaitis. Vaikystės sodais

 

 

Vaikų poeto ir dailininko Valentino Vainilaičio nauja poezijos knyga mažiesiems skaitytojams. Knygoje spausdinami eilėraščiai, trumpos eiliuotos pasakėlės.
Knyga iliustruota paties autoriaus piešiniais. Dirbęs dailės mokytoju, autorius puikiai pažįsta vaikų psichologiją, todėl jo kūryba – ir eilėraščiai, ir iliustracijos – labai artimi vaiko vidiniam pasauliui, ugdo vaiko kūrybinę saviraišką.

 

 

 

 

Joanne Owen. Marta Makalynė ir ragana iš griovio

Iki ašarų juokinga, magiška istorija apie raganas ir linksmybes – „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – pirmoji iš Martos Makalynės serijos. Susipažinkite su mergaite, kurią visur lydi neišvengiamas chaosas.
Marta Makalynė visur ir visada sukelia chaosą. Ji nieko negali padaryti, tiesiog taip nutinka – nežinia kaip ji nuolat atsiduria chaotiškose situacijose. Marta gyvena mažame miestelyje su savo ekscentrišku seneliu ir augintiniu – paršeliu. Martos gyvenimas tampa dar įdomesnis, kai vieną dieną pakeliui iš mokyklos namo ji pakelės griovyje randa varganai atrodančią raganą. Ragana Griselda išsigandusiai, bet susidomėjusiai Martai papasakoja, kad ji netyčia išleido šlykštų vampyrą ir dabar Marta turės jai padėti tą padarą pagauti. Tačiau Griselda yra gana sudėtingo ir niūraus charakterio bendrininkė. Ar pavyks Martai su senelio, paršiuko ir geriausio draugo pagalba sugauti vampyrą ir įrodyti Griseldai, kad ji ne iš kelmo spirta.
„Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – juokinga, magiška ir nuotaikinga veiksmo kupina istorija.

 

Andy Griffiths. 13-os aukštų namelis medyje

Tai Endis.
O čia Teris.
Jie gyvena pačiame šauniausiame namelyje medyje! Jame yra baseinas, pilnas ryklių žmogėdrų! Ir zefyrų mašina, šaudanti zefyrus tau į burną, kai tik išalksti! Tik saugokis milžiniškos jūrų pabaisos, apsimetančios undine! Ir žiūrėk, kad neįkliūtum į priraugėtą kramtomosios gumos burbulą!
13 aukštų namelyje medyje gali nutikti BET KAS!
Pasinerkite į netikėčiausius nuotykius ir dviejų draugų kvapą gniaužiančias šėliones.

 

 

Cressida Cowell. Kaip prisijaukinti slibiną

 

Fantastinė istorija apie berniuką Žagsulį jau sužavėjo viso pasaulio vaikus. Britų rašytoja Cressida Cowell apie Žagsulį ir jo nuotykius parašė dvylika knygų. Pirmoji knyga „Kaip prisijaukinti slibiną“ pasakoja apie berniuko pažintį su slibinu Bedančiu.
Vikingų kaime gyvenantis Žagsulys yra genties vado sūnus. Jo laukia šlovė ir didinga ateitis, nes Žagsulys turi tapti tėvo įpėdiniu. Tačiau kietų kovotojų vikingų pasaulyje savo vertę reikia įrodyti. Žagsulys turi pagauti ir prisijaukinti vieną slibiną. Ar pavyks berniukui tai padaryti ir išgyventi? Jei ne, jis rizikuoja būti ištremtas iš savo genties amžiams.
Leiskitės į nepaprastus nuotykius su Žagsuliu ir tapkite tikrais herojais. Knygoje „Kaip prisijaukinti slibiną“ netrūkta linksmybių, smagių nutikimų ir tikro didvyriškumo. Tai knyga, jau tapusi šiuolaikine klasika ir sužavėjusi milijonus vaikų ir suaugusių visame pasaulyje.

 

 

Lois Lowry. Mėlyna sruoga

 

Garsioje, jau vaikų ir paauglių literatūros klasika vadinamoje knygoje „Siuntėjas“ Lois Lowry sukūrė paslaptingą, techniškai tobulą ir emociškai skurdų ateities pasaulį. Antroji šios serijos knyga „Mėlyna sruoga“ nukelia mus į pasaulį po katastrofos, kur gyventojai turi tik elementariausias ir būtiniausias technologijas, o pyktis, godumas, pavydas ir žiaurumas paprastų žmonių gyvenimą paverčia trumpu ir nelaimingu.
Raiša našlaitė Kira gyvena pasaulyje, iš kurio silpnieji išmetami. Ji baiminasi dėl savo ateities, tačiau visagalė Sergėtojų Taryba jos pasigaili. Kira yra talentinga siuvinėtoja, tad jai pavedama užduotis, kurios joks kitas bendruomenės narys negalėtų atlikti. Nors talentas išgelbsti jai gyvybę ir suteikia tam tikrų privilegijų, Kira netrukus suvokia, kokios paslaptys ir mįslės ją supa. Jos sumanymo atskleisti tiesą apie savo pasaulį ir išsiaiškinti, kas egzistuoja už jo ribų, niekas neturi sužinoti.

 

M. G. Leonard. Vabalų karalienė

 

Darkaus ir jo drąsiųjų bendražygių laukia dar daugiau išbandymų!
Genialusis vabalų tyrėjas, Darkaus tėtis Bartolomėjus Katlas po sėkmingos gelbėjimo operacijos saugiai grįžo namo. Nors, rodos, visi išbandymai liko praeity, Darkus, Virdžinija ir Bertoltas įtaria, kad pralaimėjusi piktadarė Lukrecija Kater taip lengvai nepasiduos.
Kai vienas po kito pasipila keisti nutikimai, drąsioji trijulė net neabejoja – tai Lukrecijos ir jos parankinių darbas. Viską išsiaiškinti ir sustabdyti piktadarę laiko nedaug, o Darkaus tėtis dar lyg tyčia griežtai draudžia kištis į pavojingus suaugusiųjų reikalus. Taigi drąsiajai trijulei lieka tik pasikliauti gerais draugais: mamos išdavystę patyrusia Novaka Kater, garsia Holivudo žvaigždute Rube ir, žinoma, visada gelbstinčiais gudriais vabalais.

 

 

Morris Gleitzman. Bent kartą

 

1942 m. Lenkijoje žydų berniukas Feliksas prieglaudoje slepiasi nuo nacių. Tik bėda, kad jis nieko nežino apie karą ir mano, jog prieglaudoje bus, kol tėvai išgelbės savo knygų verslą. Nutaręs, kad tėvams gresia pavojus, Feliksas išvyksta jų įspėti ir patenka tiesiai į nacių okupuotą Lenkiją.
Feliksui viskas yra pramanytos istorijos. Iš kur jo sriuboje atsirado visa morka? Tai ženklas, kad tėvai atvažiuoja jo pasiimti. Kodėl naciai degina knygas? Jie turbūt atvykėliai bibliotekininkai, atsiųsti sutvarkyti pasenusios prieglaudos bibliotekos. Tačiau Felikso kelionė darosi vis pavojingesnė ir jis pamažu pamato siaubą, kurio negali paaiškinti jokios istorijos.
Nepaisant baisumų, Feliksas niekada nepraranda vilties.
„Bent kartą“ – istorija, kupina meilės, draugystės ir netgi juoko.

 

 

Zanė Zusta. Ūkė Pūkė grįžta namo

 

 

„Ūkė Pūkė grįžta namo“ – istorija apie tikrus draugus.  Skubėdama grįžti namo po atostogų užsienyje, Kristupo šeima pamiršta žaislinę pelėdžiukę. Supratęs, kad jo geriausia draugė nesugrįžo kartu, berniukas organizuoja jos paiešką. Likusi viena Ūkė Pūkė irgi nesėdi rankų sudėjusi. Mažylė ieško kelio namo, tačiau kaip jį surasti, jei esi tokia maža ir nežinai, kur dabar esi ir kur apskritai gyveni?

Perskaitę knygelę vaikai ne tik išgirs apie Ūkės Pūkės nuotykius, bet ir sužinos, kaip elgtis pasiklydus. O išmokę svarbią pamoką galės pažaisti lėlių teatrą.

Knygoje rasite lėlių teatro sceną, keičiamą scenovaizdį ir pagrindinius istorijos veikėjus-lėles.

 

 

 

Dandi Daley Mackall. Mažasis asiliukas

 

Y – aaa, y – aaa! – pasigirsta džiugus

Tyloj šventos stebuklų nakties, –

Taip sveikina gimusį kūdikį Kristų

Mažas asiliukas didelės širdies.

Jūsų šeimai tikrai patiks šioji širdį šildanti Kalėdų istorija, papasakota iš netikėtos perspektyvos – asiliuko, nešančio Mariją į Betliejų. Nors asiliukas nebuvo pats didžiausias, greičiausias ar stipriausias iš gyvūnų, jis vis viena atliko labai svarbų darbą. Ir suaugusiems, ir vaikams bus gera išgirsti žinią apie tai, kad Dievas ir mažiesiems turi didelių planų.

 

 

Marius Marcinkevičius. Princesė

Kartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė!O kodėl taip nutiko, jūs sužinosite perskaitę naują rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Princesė“, kurią iliustravo Vaiva Braškutė.

 

Justinas Marcinkevičius. Vaikų žemė

 

 

Lietuvių poeto Justino Marcinkevičiaus vaikams skirtų eilėraščių rinktinė  „Vaikų žemė“ kviečia keliauti į svajonių šalį ir dar kartą išgyventi nerūpestingą vaikystę. Ši knyga dovanoja darnų Justino Marcinkevičiaus eilių grožį mažiesiems šiandienos skaitytojams.

Žaismingus poeto Justino Marcinkevičiaus kūrinius lydi išskirtiniai iliustratorės Agnės Nananai sukurti piešiniai. Vilniaus dailės akademiją baigusi menininkė kuria tiek komercines, tiek menines iliustracijas, o jos darbai ne kartą demonstruoti parodose Lietuvoje bei užsienyje. Anot jos, iliustracijoms įkvepia pats vaikiško kūrinio tekstas – jis turi sužadinti fantaziją, o tuomet lieka lengvoji dalis. Vaikų literatūra ypatinga, o dailininko teptukas ją dar labiau praturtina. Iliustruotas leidinys – dviejų menininkų bendro darbo rezultatas, kur iliustracijos ne atkartoja tekstą, bet ji itin vaizdžiai papildo ir dažnai atveria už teksto slypinčius vaizdinius.

 

 

 

Renata Šerelytė. Krakatukai požemiuose

Lietuvių rašytojos Renatos Šerelytės knyga „Krakatukai požemiuose“ – jau šeštoji istorija apie vaikų pamėgtus personažus – krakatukus. Čia ir vėl sutiksite jau pažįstamus veikėjus – Birbindoną, Tešlių ir Buntę bei keletą naujų. Tačiau Tešlius šį kartą pateks į rimtą pavojų, ir tik draugų drąsa bei ryžtas galės jį išgelbėti.

Likimo deivė Moira pagrobia Tešlių! Kas belieka… Didžiaausė senė, Birbindonas ir Buntė Esmeralda turės keliauti į požemius ir išvaduoti draugą. Ar jiems pavyks? Niekas nežino, juk požemiai ne šiaip kokia tamsi ir ankšta vietelė, čia vyksta tikri stebuklai – skanėstai, matyti sapnuose, čia pavirsta tikrais, yra jūra, kurioje gyvena kalbančios žuvys, čia auga šviečiantys grybai, o medžiai čia su kailiniais ir plunksnomis…
Tačiau ryžtingai nusiteikusiems Didžiaausei senei, Birbindonui ir Buntei Esmeraldai teks nemažai rimtų išbandymų – įveikti Ugnies liūną, susidurti su mumijomis, šikšnosparniais. Kaip gerai, kad ištikimus draugus lydės pagalbininkas, kad ir koks keistas jis atrodytų iš pirmo žvilgsnio – nieko nekalbantis, su vištos kojomis ir drakono sparnais.

„Krakatukai požemiuose“ nuneš jaunuosius skaitytojus į kerintį vaizduotės ir nuotykių pasaulį.

 

 

Maria Parr. Vaflinės širdelės

Debiutinis norvegų rašytojos Maria Parr kūrinys „Vaflinės širdelės“ patiks visiems Pepės Ilgakojinės gerbėjams. Tai pasakojimas, kuris būna ir linksmas, ir kelia jaudulį, tačiau visada akcentuoja ištikimybę ir meilę. Rašytoja nevengia kalbėti tiek apie draugystės teikiamą džiaugsmą, tiek apie iškylančius sunkumus ir slegiančias netekties akimirkas.
Devynmečiai kaimynai – berniukas Trilė ir jo klasės draugė Lena – geriausi draugai, kuriuos nuolat įtraukia keisčiausių nuotykių sūkurys. Nedideliame miestelyje prie įlankos visas laikas priklauso tik jiems – jų mintyse nuolat sukasi netikėčiausios pokštų idėjos. Jie stato savo Nojaus Arką, linksmai mini vasaros pradžios šventę ir ieško Lenai naujo tėčio.
Tačiau tai ne tik pasakojimas apie pašėlusius nuotykius ir linksmas išdaigas. Ne tik apie juos.. Tai istorija apie tikrą draugystę ir šeimą, skaudžius išsiskyrimus ir negrįžtamus praradimus, apie gebėjimą užjausti, rūpintis ir mylėti. Apie visa tai pasakojama paprastai, nuoširdžiai ir atvirai. Čia telpa viskas: vaikystės grožis ir juokas, artimo gerumas ir meilė, ilgesys ir sielvartas.

 

 

 

Dalai Dilytė. Senovės graikų pasakos

Lietuvių literatūros ir Antikos tyrinėtoja Dalia Dilytė knygoje „Senovės graikų pasakos“ patraukliai vaikams pateikia pačius žinomiausius ir populiariausius graikų mitus. Ši knyga, skirta ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, bus puikus pagrindas, kuris jau vėliau padės kur kas giliau suprasti mituose paslėptas prasmes ir atskleis paslaptingą ir didingą Antikos pasaulį.

Knygoje „Senovės graikų pasakos“ rasite garsųjį mitą apie Ikarą, kuris troško pakilti kuo aukščiau, bet žuvo ištirpus sparnams, kai pernelyg priartėjo prie saulės. Tai pasakojimas apie saiką ir gebėjimą vertinti savo galimybes. Taip pat yra mitas apie Egėją, kuris nusiskandino jūroje, manydamas, jog jo sūnus žuvęs. Ta jūra ir dabar vadinama Egėjo vardu. Sužinosite istoriją apie Andromedą ir Persėją, kurių vardais pavadinti žvaigždynai. Žinoma, čia yra ir pasakojimas apie drąsųjį herojų Heraklį, apdovanotą ne tik išskirtine jėga, bet ir nemirtingumu. Kokie žygiai ir iššūkiai lėmė jo gyvenimą?

Knygos autorė šiuos mitus pateikia žaismingai, tarsi nuotykines pasakas, vaikams suprantama kalba ir net eiliuotai – trys pasakos knygoje parašytos hegzametru – taip pat Antikos laikams būdinga eilėdara.

 

Klaus Hagerup. Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

 

 

 

 

Anai jau greit bus dešimt metų ir ji labai bijo pasenti – juk dešimt metų yra tiek daug.
Labiausiai už viską ji mėgsta skaityti knygas ir lankytis bibliotekoje.
Sužinojusi, kad neskaitomas bibliotekos knygas tenka nurašyti ir išmesti, Ana pasiryžta perskaityti jas visas – kad išgelbėtų.
O kartą bibliotekoje mergaitė atranda ypatingą knygą, kuri pakeičia ne tik Anos, bet ir viso miestelio gyvenimą.

 

 

 

Lina Mickutė. Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija

Knygoje „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ patrauklia ir neįprasta forma pasakojama vieno žymiausių Lietuvos mąstytojų Vilhelmo Storosto-Vydūno biografija. Kiekvieną puslapį ir faktą papildo iliustracijos arba nuotraukos, o lengvai skaitomu tekstu pateikiama tik svarbiausia informacija. Kiekvienas puslapis informuoja, apie kurį mąstytojo gyvenimo etapą kalbama.

Versdami puslapius skaitytojai sužinos, kokia buvo Vydūno dienotvarkė – nuo pusryčių iki miegojimo įpročių. Iliustruoti atskiri filosofo gyvenimo įvykiai, atsitikimai, nuotykiai ir kuriozai – pavyzdžiui, kuo Juozas Tumas-Vaižgantas vaišino jį aplankiusį vegetarą Vydūną?

„Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ – sėkmingo kūrėjų tandemo produktas. Kūrinio tekstus rengė Lina Mickutė, o nuotaikingomis iliustracijomis rūpinosi Birutė Bikelytė. Ji – Londono Goldsmitho universiteto auklėtinė, dizainerė ir dailininkė. Anot jos, kūryba jai atstoja dienoraštį, į kurį ji sudeda tai, ko nenori laikyti atmintyje.

 

 

 

Būk saugus kelyje su katinu Teodoru

 

 

 

Knygelė „Būk saugus kelyje su katinu Teodoru. Saugaus eismo užduotėlės“ skirta supažindinti vaikus su kelių eismo taisyklėmis, kelio ženklais, jų reikšmėmis. Taip pat lavinti mąstymą, regimąjį suvokimą, atsakomybės jausmą, ugdyti saugaus eismo įgūdžius.

Užduotėlės naudingos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogų veikloms paįvairinti.

 

 

 

 

Juno Dawson. Švari

Paauglių karaliene vadinamos rašytojos Juno Dawson romanas „Švari“ pasakoja apie stulbinamai tikrovišką merginos virsmą iš heroino perdozavusios narkomanės į paprastą paauglę, kuriai reikia pačiai tvarkytis su tradicinėmis paauglių problemomis.
Kai milijonieriaus iš Rusijos dukra Leksė Volkov pabunda po heroino perdozavimo, ji supranta, kad pasiekė visišką dugną. Tačiau Leksė klysta. Dugną ji pasiekia tada, kai atsiduria išskirtinėje nuošalioje reabilitacijos klinikoje. Iš čia belieka tik kilti aukštyn ir bandyti išsikapstyti. Tai jos ir kitų čia uždarytų paauglių užduotis ir vienintelė išeitis. Klinikoje Leksė sutinka daug skirtingų paauglių, kenčiančių nuo įvairių priklausomybių – alkoholio, sekso, valgymo sutrikimų ir pan. Čia ji sutinka ir paslaptingą vaikiną – Breidį…
Galiausiai, susitikusi su savo demonais akis į akį, Leksė suvokia, kad galingiausias narkotikas yra meilė. Ir jai teks gerokai susipurvinti rankas, kad vėl taptų švari.
Priklausomybė, atpirkimas, meilė ir nusivylimas – knygoje „Švari“ emocijos užgriūva visu svoriu ir neleidžia išsilaisvinti iki pat paskutinio puslapio.

 

 

Kimberly Brubaker Bradley. Karas, kurį galiausiai laimėjau

Amerikiečių vaikų ir paauglių rašytojos Kimberly Brubaker Bradley knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ – tai populiarios ir apdovanojimų pelniusios knygos „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ tęsinys.

Antrasis pasaulinis karas tęsiasi. Ada ir jos brolis Džeimis su savo globėja Siuzana persikelia gyventi į kotedžą, kur jau gyvena Ledi Torton bei jos dukra Megė. Gyvenimas namuose su tokia daugybe žmonių gana sudėtingas ir įtemptas. O dar čia apsigyvena Rūta, žydė mergaitė iš Vokietijos. Vokietė? Ar gali būti, kad Rūta yra šnipė?

Atrodo, kad nelaimė artinasi vis sparčiau, o gyvenimas karo metu tampa vis sunkesnis. Ką nuspręs daryti Ada? Kaip jai toliau kovoti? Ir ką jai teks gelbėti?

Po pirmosios knygos apie Adą „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ šis autorės romanas tęsia Ados istoriją ir pasakoja apie šeimą, tikėjimą ir savęs pažinimą. Knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ parodo, kad tikra laisvė nėra galimybė laisvai rinktis. Tikroji laisvė – tai drąsa pasirinkti teisingai.

 

 

Vytautas V. Landsbergis. Dominykas Ąžuolų slėnyje

Vieno populiariausių šiuolaikinių vaikų rašytojų Vytauto V. Landsbergio knygų serija apie arklį Dominyką itin mėgstama įvairaus amžiaus skaitytojų. Penktoji ir baigiamoji serijos knyga „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ nustebins ne tik jos veikėjams tekusiais iššūkiais, bet ir smagiomis staigmenomis.

Knygoje „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ toliau pasakojama apie arklio Dominyko ir jo mylimosios – rugiagėlės – gyvenimą, kupiną tikros meilės ir švelnumo. Nepaisant to, kad knyga skirta vaikams, autorius kaip visada drąsiai imasi rimtų temų, tad knygos herojams teks įveikti vienatvę, nuovargį ir net gresiančią mirtį. Tačiau atpildas po visų negandų bus kaip niekad saldus – tapę tikra ir tvirta šeima, arklys Dominykas ir rugiagėlė susilauks tikro stebuklo, jų gyvenimuose atsiras sūnus – arkliukas Dominykutis.

Autorius visose knygose apie arklį Dominyką akcentuoja meilės jėgą. Meilė turi begalę veidų, ji ne tik džiugina, bet ir liūdina, skaudina, dėl jos reikia aukotis, o kartais pavydėti. Knygoje „Dominykas Ąžuolų slėnyje“, kaip ir kitose serijos knygose, išminties ir smagaus humoro ras įvairaus amžiaus skaitytojai.

 

 

Virgis Šidlauskas. Slaptoji „Kornelijaus van Drebelio“ misija

 

 

Pasaulio užkariautojų niekada netrūko. Didelė jų dalis nuo pat mažų dienų svajojo užvaldyti kitų širdis, sielas ir protus, pelnyti simpatijas ir pagarbą. O kai kurie net įžūliai tvirtino, kad „pasaulis toks jau daiktas, nori nenori turi jį užkariauti – antraip negalėsi paskui ramiai naktį bluosto sudėti.“
Užtai ne kiekvienam užtenka drąsos tiesiog gyventi pasaulyje nieko iš jo nereikalaujant. Kas stipresnis – noras griauti ar kurti? Noras valdyti ar meilė ir rūpestis? Tą ir mėgins išsiaiškinti paslaptinga trijų rupūžių ir peliuko Redžinaldo Mausmejerio komanda. Ar pavyks slaptoji „Kornelijaus van Drebelio misija?

 

 

 

 

Ali Standish. Etanas, kuriuo buvau

Etanas visada buvo drąsus ir priimdavo kiekvieną iššūkį.
Bet to ankstesniojo Etano nebėra.
Jis dingo tą pačią dieną, kai nutiko baisusis dalykas.
Dabartinis Etanas liūdnas ir abejingas.
Ir turi paslapčių.
Ir dar Etanas kartu su visa šeima persikraustė į kitą miestelį. Čia jis sutiko Korali – mergaitę, kuri pasakoja daugybę istorijų. Baisiai keistų istorijų.
Regis, ne tik Etanas turi paslapčių.

„Etanas, kuriuo buvau“ – knyga apie draugystę, drąsą, gebėjimą atleisti kitiems ir sau, paslaptis, kurias reikia saugoti, ir paslaptis, kurias reikia atskleisti.

 

Karalaitė ant stiklo kalno

Išskirtinis lietuvių stebuklinių pasakų rinkinys „Karalaitė ant stiklo kalno“ – tai 12 pasakų, kurios buvo sekamos skirtingose Lietuvos vietose 19 amžiaus pabaigoje – 20 a. pradžioje.

„Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“ pasakų rinkinį sudarė Jūratė Šlekonytė ir Gytis Vaškelis, iliustravo Marius Jonutis. Tai puikiai žinomos ir mylimos stebuklinės pasakos, kupinos fantastikos ir įvairių galių turinčių antgamtinių herojų.

Pasakas teko adaptuoti iš senovinių autentiškų pasakojimų ir kūrybiškai persakyti šiuolaikine kalba. Ši užduotis buvo patikėta tikrai žodžio meistrei, nacionalinės premijos laureatei Danutei Kalinauskaitei. Ji tikina, jog tai buvo rimtas iššūkis. D. Kalinauskaitę sužavėjo pasakos, kurias turėjo galimybę skaityti taip, kaip jos būdavo pasakojamos – tarmiškai, senąja kalba. Pavyzdžiui: „Nuveik in ribokus, kai anys žus in ežera, tai tu ti rasi tokių žuvį, katrų tava žmona tegu suvalga – ir bus vaikų.“

 

Ilona Ežerinytė. Skiriama Rivai

 

Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys, pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta – dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį – per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų – tą beviltišką išlepusį paauglį…

 

 

 

 

 

Nadja Sumanen. Rembo

 

 

Pagrindinis knygos veikėjas – keturiolikmetis paauglys keistu vardu Rembo. Ir, nors iš pradžių atrodo, kad išstypęs jaunuolis, kurį kamuoja neurologinis aktyvumo ir dėmesingumo sutrikimas, mažai ką bendra turi su raumeningu veiksmo filmų herojumi tuo pačiu vardu, visgi knygos pabaigoje paaiškėja, jog vaikinas turi kur kas daugiau Rembo dvasios, nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.