Poeto Pauliaus Širvio 100-mečiui

Renginys vyks:
2020 m. rugsėjo 18 d.
Renginio laikas:
16:00 - 18:00 val.

2020-ieji – jubiliejiniai Pauliaus Širvio metai. Rugsėjo 6 d. sukako 100 metų, kai Padustėlyje, šalia Dusetų, į šį pasaulį atėjo poetas – legenda, kurio  eilėraščiai iki šiol skaitomi, dainuojami, nuolatos prisimenami. Skaitytojui brangi ne tik jo kūryba, bet ir biografijos faktai, amžininkų atsiminimai. „Aktyvi kūrybinė P. Širvio veikla tetruko 15 metų, tačiau maža yra dainių, kurių gyvenimas būtų toks poetiškas ir apipintas legendomis“, – rašė Algimantas Baltakis.

Kviečiame rugsėjo 18 d., penktadienį, 16 val. į literatūros ir muzikos vakarą „Paulius Širvys eilėse, dainose, prisiminimuose“.

Renginyje dalyvaus rašytojas Alfas Pakėnas, parengęs ir išleidęs ne vieną knygą apie Paulių Širvį, asmeniškai pažinojęs poetą, jo šeimą.

Aktorius Česlovas Stonys apie vieną talentingiausių pokario poetų sukūrė kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“. Tai P. Širvio ir jo Vienintelės prisiminimai, laiškai, poeto kaimynų, draugų mintys ir dainos pagal P. Širvio tekstus.

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“… Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.
Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime pagal jo tekstus sukurtas dainas.
Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį“, – kviečia kompozicijos autorius Česlovas Stonys ir jo bičiuliai aktoriai Saulius Sipaitis ir Pranas Zaremba.

Renginio rėmėja Mažeikių rajono savivaldybė.

Dėl ekstremaliosios situacijos režimo sąlygų renginio dalyvių skaičius ribojamas. Kviečiame registruotis į renginį tel. (8 443) 25948,  (8 443) 44439, el. p. abonementas@mrvb.lt

Žiūrovams būtina dėvėti apsauginę kaukę.

 

Kiti renginiai