Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą bibliotekoje

Renginys vyks:
2020 m. vasario 28 d.
Renginio laikas:
11:00 - 12:00 val.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. 2020-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 13-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

„Nacionalinis diktantas yra vienas iš vasario 16–kovo 11 d. organizuojamų Lietuvių kalbos dienų renginių. Diktantas jau tapo labai gražia tradicija, telkiančia lietuvius visame pasaulyje! Kaskart, kai palinkstame prie švaraus popieriaus lapo ir susikaupę ranka vedžiojame savo unikalios kalbos žodžius, pajuntame dar gilesnę bendrystę – nesvarbu, kur bebūtume. Taigi tai ir mūsų vienybės šventė!“ – sakė VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis.

2020 m. konkurso etapai:

I-as turas – 2020 m. vasario 28 d. 11 val.  Transliacija per LRT radiją ir internetu.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė)   adresą, telefoną ir e. pašto adresą.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 d. svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje balandžio 4 d. Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.

Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Kiti renginiai