Jūratės Norvaišienės knygos pristatymas

Žiedais gyvenimas gyvas

2020 m. birželio 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko Jūratės Norvaišienės poezijos knygos „Žiedais gyvenimas gyvas“ pristatymas. Tai jau antroji autorės poezijos knyga. Knygos pristatymo laikas pasirinktas ne atsitiktinai, o per gausiausią gamtos žydėjimą. Žydinti bibliotekos kiemelio pieva sutalpino didelį poetės gerbėjų būrį romantiškai popietei.

Poetę su Viekšniais sieja gilios šaknys. Viekšniuose gyveno jos seneliai, o dabar gyvena tėvai – Marija ir Česlovas Pečetauskai. Tėvai, patys būdami aktyvūs Viekšnių bendruomenės nariai, ir dukrai įskiepijo veiklumą, darbštumą, pagarbą ir atsakomybę. Jūratė ne tik kuria eiles, bet ir veda renginius, su populiarėjančiu poezijos žanru – haiku supažindina mokinius, savanoriauja, mezga riešines, gamina sapnų gaudykles, mėgsta keliauti, būti gamtoje. Šiais metais Jūratė Norvaišienė tapo rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureate.

Knygos recenzentė, lietuvių literatūros magistrė Martina Ruginytė, Jūratės Norvaišienės kūrybą apibūdina taip: „Šios knygos žodžiai, viena vertus, gan paprasti ir aiškūs, kita vertus, labai jautriai ir taikliai apibūdinantys gyvenimiškus dalykus. Egzistenciniai pasvarstymai svarbūs visoje autorės kūryboje. Stebina, kaip paprastai nusakomi sudėtingi dalykai. Mąstoma apie laiką, santykius, vienatvę, neišsipildžiusius troškimus. Mokėjimas pabaigoje uždėti „užkabinančią“ mintį yra stiprios poetinės kūrybos bruožas. Norėtųsi atkreipti dėmesį į metaforas – jos itin taiklios, suteikiančios eilėraščiams įvairių prasmių, dažnai – ir žaismingumo. Vis dėlto kartais kūriniuose išryškėja gyvenimo dramatizmas, tačiau netrukus jį nenustelbia viltingos, pozityvios eilėraščių nuotaikos. Jei viename eilėraštyje nuotaika melancholiškesnė, jau kitame juntamas gyvenimo grožis, gėris. Grožis ir gyvenimo džiaugsmas įžvelgiamas net mažuose dalykuose“.

Renginį vedė ir autorę kalbino bibliotekininkė Rasa Vilkaitė. Eilėraščius skaitė Marija Pečetauskienė, Juozapas Kukštas, Vidmantas Erlickis, Rita Bacevičienė, Ona Pačengienė. Gražiomis dainomis publiką džiugino Viekšnių kultūros centro darbuotojai Inga Gudauskienė ir Kostas Drunys.

Renginį vainikavo Jūratės Norvaišienės šeimos narių, draugų ir bendradarbių, Viekšnių bendruomenės, Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus patarėjo, Mažeikių rajono savivaldybės Tarybos nario Česlovo Čyžo sveikinimai ir palinkėjimai. Poetė Liucija Jagielienė Jūratės eilių motyvais sukūrė akrostichą ir padovanojo knygos „Žiedais gyvenimas gyvas“ autorei.

 

Rasa Vilkaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos