Dailyraščio konkursas Židikuose

Židikuose paminėtos Lietuvių kalbos dienos

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialas ir Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos memorialinis muziejus vasario 24 d. organizavo du edukacinius užsiėmimus, skirtus Lietuvių kalbos dienoms paminėti, ir pasikvietė į svečius M. Pečkauskaitės gimnazijos pradinių klasių mokinius.

Šiomis dienomis visoje Lietuvoje ne tik bibliotekose, bet ir mokyklose, muziejuose organizuojami lietuvių kalbos prestižą ir meilę kalbai propaguojantys renginiai.

Organizatorės nepamiršo savojo krašto šviesulių, tad Lietuvių kalbos dienų programą pradėjo Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos memorialiniame muziejuje rašytojos apsakymo „Į šviesą“ skaitymu. Apsakymo personažą Juozuką įgarsino bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė, o motiną – l. e. Židikų kultūros centro direktorės pareigas Vida Abrasonienė. Muziejaus darbuotojai Erikai Skeivienei parodžius mokiniams iš Mažeikių muziejaus parvežtus eksponatus, visi išskubėjo į Židikų kultūros centrą rašyti dailyraščio. Pirmokams ir antrokams buvo išdalinti lapai ir pateiktas tekstas iš M. Pečkauskaitės apsakymo „Į šviesą“. Mokiniams baigus rašyti, kol mokytojos Jurgita Paulauskaitė ir Gražina Šadauskienė rinko gražiausios rašysenos savininką, bibliotekininkė pakvietė vaikus minti mįsles bei pabaigti palyginimus ir patarles. Buvo išrinkti trys nugalėtojai, dailiausiai parašę tekstą. Tai Lukas Lukošius, Paula Petrauskaitė ir Žigymantas Pragulbickas. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais, knygelėmis ir kitais prizais. Už dalyvavimą dailyraščio rašyme viešniai iš Mažeikių Solveigai Krasauskienei įteiktas padėkos raštas.

Mokytojų pageidavimu, tos pačios dienos priešpietę pravestas antras edukacinis užsiėmimas trečių–ketvirtų klasių mokiniams. Vaikai, pasiklausę Juozuko pasakojimo apie norą mokytis, pasimatavę medinę dėžutę, su kuria tuo laikmečiu vaikai ėjo į mokyklą, pabandę rašyti lentelėje su grifeliu ir apžiūrėję kitus eksponatus, skubėjo į kultūros centrą išbandyti jėgas dailyraštyje. Mokytojos Vanda Jonauskienė ir Sonata Kazlauskienė vienbalsiai išrinko nugalėtojus: Emą Kocytę, Ameliją Barakauskytę ir Lauryną Jucį. Mokytoja S. Kazlauskienė neatsispyrė norui pabandyti rašyti dailyraštį, tuo parodydama pavyzdį mokiniams. Iš tiesų, mokytojos parašytas darbas labai gražus.

Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir kitais prizais.

Smagu kaskart naujai atrasti lietuvių kalbos grožį: per savo vardą, dainas, patarles, mįsles, per teatrinės raiškos priemones, kūrybą.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos