Židikuose paminėta Vasario 16-oji

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, o atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Todėl šią dieną, po šv. mišių bažnyčioje, Židikų miestelio gyventojai susirinko į Židikų kultūros centro salę paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šventę.

Renginio pradžia neįsivaizduojama be Lietuvos valstybės himno giedojimo, po kurio sveikinimo žodį tarė mažosios skaitovės. Jos skaitė Maironio, Bernardo Brazdžionio eiles (parengė Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė), atliko daineles „Nupiešiu Lietuvą“, „Mano namai“ (parengė meno vadovė Ieva Pocevičiūtė). Pristatydama vaikų piešinių parodėlę „Pražydo trispalvė gėlė“, bibliotekininkė trumpai priminė tą ilgą kelią, kurį nuėjo Lietuva iki nepriklausomybės ir kaip savo piešiniuose mato šią dieną vaikai. Židikų parapijos klebonas Dainoras Židackas palinkėjo visiems susitelkimo, kad ir kokį sunkų kelią teko nukeliauti Lietuvos piliečiams tam, kad jie taptų laisvi ir nepriklausomi. Jis pasidžiaugė, kad šventėje dalyvauja vaikai, nes yra labai svarbu, kad jie nuo pačių mažiausių dienų suvoktų Lietuvos nepriklausomybės reikšmę kiekvienam žmogui. Sveikinimo žodį tarė ir Židikų seniūnijos seniūnės pavaduotojas Arvydas Brazdauskas, Židikų kultūros centro direktorė Deimantė Mačiulienė, Židikų bendruomenės atstovai. Renginį užbaigė dainininkas Jordanas Radzys.

Minėdami šią dieną, mes turime pamąstyti apie savo protėvių politinę kultūrą ir jų drąsą, nes ši diena užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir valstybės istorijoje.

 

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Bibliotekininkė B. Vaizgėlienė pristato vaikų piešinių parodą

Vasario 16-osios šventės organizatoriai su dainininku J. Radziu

Vasario 16-osios šventės dalyviai Židikuose

Kitos naujienos