Židikuose paminėta Muziejų naktis

Gegužės 18 d., šeštadienį, Židikų Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos muziejus vakarėjant atvėrė duris lankytojams ir pakvietė dalyvauti Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) inicijuojamame renginyje. 2019 m. Europos muziejų nakties tema – „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“. Muziejų naktis darosi vis populiaresnė. Populiarėja ir muziejus aplanko net ir tie žmonės, kurie pro muziejus įprastai prasuka net nepažvelgę į afišas ir naujienas.
Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino šio renginio organizatorė, muziejaus darbuotoja Erika Skeivienė. Renginio vedėjos Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialo bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė ir Violeta Buožienė skaitė M. Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos kūrinių ištraukas. Nusprendusiems apsilankyti vakarėjančioje muziejaus pievelėje Židikų kultūros centro ansamblis „Romantika“ skyrė romantiškas dainas, o svečiai iš Laižuvos ir Tirkšlių kultūros centrų palinksmino susirinkusiuosius trankesne muzika.
Bibliotekininkė B. Vaizgėlienė, padėkojusi židikiškiams ir svečiams už dalyvavimą, pakvietė į muziejaus patalpas, kur lankytojai galėjo apžiūrėti paruoštą Židikų miestelio moterų klubo „Auksarankės“ parodą ir kitus eksponatus, pabendrauti prie arbatos puodelio.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos