Židikuose paminėta Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-osios ryto tamsą Židikuose sklaidė languose įžiebtos atminimo žvakutės. Prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ prisidėjo ir Kultūros centras bei biblioteka.

17 valandą Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios varpai sukvietė pasimelsti už gyvybę paaukojusius tautiečius. Židikų parapijos klebonas Dainoras Židackas priminė skaudžius kruvinuosius Sausio 13-osios įvykius, pakvietė pasimelsti už Lietuvos gynėjus. Pasibaigus Šv. Mišioms Kultūros centro kiemelyje buvo uždegtas atminimo laužas, prie kurio susirinkę židikiškiai prasmingai paminėjo Sausio 13-ąją.

Minėjimą pradėjo bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė B. Brazdžionio eilėraščiu „Budėjimas“, Kultūros centro darbuotoja Ilona Michalenkovienė pakvietė žuvusius pagerbti tylos minute ir sugiedoti Tautinę giesmę. Židikų seniūnė Skirmutė Stasytė papasakojo, kaip sužinojo apie Sausio 13-ąją, kai ji buvo dar visai jauna studentė. „Prieš 29 metus Lietuva šventė tik laikiną pergalę ir laisvės gynėjai visada bus gyvi mūsų širdyse, mūsų atmintyje“, – sakė seniūnė. Bibliotekininkė pakvietė visus apsilankyti bibliotekoje ir pasižiūrėti, ką pasakoja stenduose eksponuojamos fotonuotraukos. Vėliau susirinkusieji dainavo lietuvių liaudies ir patriotines dainas, skaitė eiles.

Prasminga buvo ne tik pamąstyti apie 1991-ųjų metų Sausio 13-osios įvykius, apie aukas, sudėtas ant Tėvynės laisvės aukuro, bet ir pabūti visiems kartu, pajusti ryšį ir bendrumą, sutvirtinti savo tikėjimą, kad agresijos atveju Lietuva vėl susikibtų už rankų.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos