Židikų bibliotekoje vyko popietė-viktorina „Valstybingumą įprasminantys simboliai“

Kovo 20 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filiale vyko popietė-viktorina 3–5 klasių mokiniams „Valstybingumą įprasminantys ženklai“. Popietės tikslas –pasitikrinti žinias apie savo kraštą įprasminančius simbolius.

Popietės pradžioje bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė paaiškino, ką reiškia pats žodis „ženklas“ ar „simbolis“. Tai daiktinis, vaizdinis ar garsinis ženklas, turintis tradicinę reikšmę ir perteikiantis kokią nors sąvoką ar idėją. Žiūrėdami į bibliotekininkės paruoštas skaidres, linksmi ir nuoširdūs vaikai spėliojo, ar mūsų trispalvė yra tautinė ar valstybinė vėliava, bandė prisiminti reikšmingų mūsų valstybės įvykių datas, spėliojo, ar Lietuvos poetas, laikraščio „Varpas” redaktorius Vincas Kudirka buvo tik Lietuvos himno teksto ar ir muzikos autorius. Vaikų susidomėjimą žadino kompiuterio ekrane matomi Lietuvos vaizdai, ypač Gedimino pilies bokštas, papuoštas trijų Baltijos šalių vėliavomis, švenčiant Baltijos kelio dvidešimt penkmetį 2014 m.

Iškilo klausimas, ant kokio mūsų dažniausiai vartojamo daikto matome gražuolį Vytį. Vaikai sakė, kad Vytį  mato mokykloje, bet beveik kasdien vartojamas daiktas – tai monetos, mūsų dabartiniai pinigai – eurai ir centai. Vaikai prisiminė taip pat ir litą. Popietės metu žingeidūs mokinukai pasakojo, jog moka Vinco Kudirkos sukurto Lietuvos himno „Tautiška giesmė” žodžius, jie žino, jog pirmą kartą ši giesmė buvo lietuvių sugiedota Peterburge, vardijo svarbiausias valstybines šventes, kuomet trispalvę būtina iškelti ant įvairių įstaigų ir gyvenamųjų namų, jiems ne naujiena buvo ir Žalgirio mūšio, vykusio 1410 m. liepos 15 d., data.

Džiaugiamės, kad tai buvo viktorina ne tik žinioms patikrinti, bet vaikai išgirdo daug svarbių istorinių faktų. Nors nuo klausimų gal kiek ir pavargo, bet nuovargis iškart dingo, kai gavo dovanėlių.

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos