Židikų bibliotekoje pradinukai patyrė naujų įspūdžių

Rugsėjo 6 d. popietę Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialą aplankė gausus būrys Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos pradinukų su mokytojomis Jurgita Paulauskaite ir Gražina Šadauskiene. Čia jie buvo supažindinti su nauju, jiems dar nepažįstamu, knygų pasauliu.

Vaikams paaiškintos elgesio bibliotekoje bei naudojimosi knygomis taisyklės, pamokyta, kaip nepasiklysti tarp knygų gausos, išsirinkti tą vienintelę – pirmąją – knygą. Mokinukai labai smalsavo žiūrėdami į bibliotekininkės Benitos Vaizgėlienės rankose esančią dėžutę. Darbuotoja papasakojo vaikams apie teatriuką, kurio vardas – „Kamišibai“. Išvertus iš japonų kalbos –  tai „popieriaus teatras“. Sekamos istorijos iš pradžių nupiešiamos ant popieriaus lapų, o juos keičiant vieną po kito, pasakojama istorija. Vaikams pasekta B. Alemagna pasaka apie „Liūtą Paryžiuje“, kuri mokinukams labai patiko.

Pasibaigus įspūdžių lavinai, susitikimas buvo pasaldintas saldainiais ir vaisiais. Tikimės, kad taip smagiai prasidėjusi draugystė su knyga ir jos namais – biblioteka – nesibaigs pirmuoju susitikimu… Juolab kad visi pirmokėliai tvirtai pažadėjo būti gerais skaitytojais ir saugoti knygutes.

 

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Kitos naujienos