Židikų biblioteka paminėjo Nacionalinę bibliotekų savaitę

2019 m. balandžio 23–29 dienomis visoje Lietuvoje vyksta 19-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema „Ateik – sužinok ir išmok“. Šią savaitę Židikų bibliotekoje veikia spaudinių paroda „Biblioteka įkvepia bendrauti, ieškoti, kurti“.

 

Balandžio 24 dieną į biblioteką rinkosi židikiškės, kurios neabejingos knygai, paminėti Nacionalinę bibliotekų savaitę ir rašytojo Romualdo Granausko 80–ąsias gimimo metines. Renginio pradžioje bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė kalbėjo apie bibliotekos veiklos kryptis, nuveiktus darbus, dėkojo aktyviausioms lankytojoms, vėliau trumpai papasakojo rašytojo R. Granausko biografiją ir pakvietė popietės dalyves paskaityti knygų ištraukas, prisiminti bei padiskutuoti apie rašytojo kūrybą. Seniai skaitytų knygų turinio popietės dalyvės nebeprisiminė, bet kai bibliotekininkė papasakojo knygų „Duonos valgytojai“ ir „Gyvenimas po klevu“ siužetus, skaitytojos panoro atnaujinti prisiminimus ir pasiėmė šias knygas paskaityti namuose. Vėliau diskutavome, kokios bibliotekos bus dar po kelerių metų, kokie skaitytojai čia lankysis, kokie iššūkiai laukia ateityje.

 

Balandžio 25 dieną vaikai buvo pakviesti į popietę „Draugystė su knyga“. Bibliotekininkė pasakojo, kad knygos padeda pažinti pasaulį, atrasti paprasčiausius kasdienius stebuklus, mokytis. Vaikai dalinosi įspūdžiais apie perskaitytą knygą, vyko diskusija dėl įdomiausios ir skaitomiausios vaikiškos knygos bibliotekoje. Popietės metu vaikai ne tik pamatė I. Fisher, M. Amato, T. Percival, D. Stiltono V. Račicko ir kitų autorių knygas, bet ir klausėsi bibliotekininkės pasakojimų apie šių knygų pagrindinius herojus. Du vaikai įsigijo skaitytojo pažymėjimą ir tapo mūsų bibliotekos skaitytojais, o visi mokiniai išsirinko po patikusią knygą skaitymui namuose. Vėliau popietę tęsė bibliotekininkų būrelio „Knygų bičiuliai“ nariai, pakvietę susirinkusiuosius įdomiai premjerai „Vaidiname draugams“. Būrelio nariai, padedami bibliotekininkės B. Vaizgėlienės, pasidarė lėles ir lėlių teatrą. Pjesės pradžią teatrui parašė bibliotekininkė. Tai pasakojimas apie vieno kiemo gyventojus, pas kuriuos netyčia pakliūva išdykusi beždžionėlė. Spektaklio pabaigą improvizavo pačios aktorės: Andrėja Sidorovaitė, Eridana Ruikaitė ir Gabrielė Stonkutė. Vaikams šis užsiėmimas labai patiko, todėl nusprendėme lėlių teatrą puoselėti ir toliau.

 

Vaikams biblioteka – atradimų, pažinimo, bendravimo erdvė. Galbūt bibliotekoje jie neras visų atsakymų, tačiau čia jie sužinos, kur tų atsakymų ieškoti.

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresniojo bibliotekininkė

Kitos naujienos