Virtualūs susitikimai kviečia skaityti ir rinkti Metų knygas

Nuo 2005 metų Lietuvoje kasmet vyksta Metų knygos rinkimai. Lietuvos gyventojai skatinami domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius. Kasmet Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo darbuotoja organizuoja bibliotekoje susitikimus su vaikais, paaugliais. Šie metai kitokie – vaikai patys pasikvietė bibliotekininkę į svečius, bet tik pabendrauti virtualiai.

Gruodžio 1  dieną Ukrinų bibliotekininkė „svečiavosi“ pas Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos pirmokus ir jų mokytoją Sonatą, o gruodžio 8 dieną – pas antrokus ir jų mokytoją Jurgitą. Nuotolinės popietės „Penkios knygutės. Išrink geriausią“ metu bibliotekininkė pristatė vaikų Metų knygai nominuotas knygeles, supažindino su knygų autoriais ir jų kūryba. Pradinukai pakviesti skaityti ir rinkti geriausią iš penkių knygučių: Vainiaus Bako smagios eilėraščių knygos „Ką manė kamanė“, Aušros Kiudulaitės „Maksas ir 92 musės“,  Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos“ knygos antros dalies, Selemono Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiema“, kurią gražiai iliustravo Vilija Kvieskaitė, ir pažintinės, edukacinės Monikos Vaicenavičienės knygos „Kas yra upė“. Pastaroji knyga buvo pristatyta plačiau. Su mokinukais diskutuota: kas slypi upėje, kas joje gyvena, kokios žuvys ir kokie augalai ten auga, ką mes veikiame prie upės? Pasibaigus knygų pristatymui, vaikai pakviesti piešti upę. Ji buvo piešiama panaudojant kriauklę, akmenuką, pabarstant smėlio – juk visko upėje yra.

Bibliotekininkė džiaugiasi akcijos idėja rinkti Metų knygą. Taip skaitytojai turi galimybę skaityti šiuolaikišką, meniškai vertingą literatūrą. O vykstant rinkimams – dažniau ją ir renkasi skaityti. Skaitykime, rinkime, balsuokime!

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos