Vaikų darbeliai

VIRTUALŪS RENGINIAI BALĖNŲ FILIALE KARANTINO METU

Kol bibliotekos durys buvo užvertos, balėniškiai buvo kviečiami bibliotekos feisbuko paskyroje virtualiai aplankyti parodas, muziejus. Tai ypač aktualu tiems skaitytojams, kurie visada norėjo daugiau pakeliauti po savo kraštą, bet nerasdavo tam laiko. Be abejo, nedrąsūs buvo pirmieji virtualių renginių organizavimo žingsniai.
Balėnų filialo bibliotekininkė Elena savo lankytojams paruošė ne vieną konkursą. Štai vienas jų –visą savaitę kasdien buvo pateikiama citata, o skaitytojams reikėjo atspėti autorių bei kūrinio pavadinimą, iš kurio paimta ši citata. Aktyviausios buvo ir teisingus atsakymus pateikė Viktorija Žilakauskytė, Vilma Dzindzeletienė ir Rasa Milieškienė. Jų laukia prizai – užrašų knygutė ir skirtukas.
Dar vienas paskelbtas konkursas, kuriame aktyviai dalyvavo vaikai – tai kryžiažodis „Ar gerai prisimenate knygų pavadinimus?“
Keletą veiklų bibliotekininkė paskelbė Velykų proga: „Kiaušinių marginimas vašku“, kvietimas „Įrašyk savo žodį“. O mažuosius knygų mylėtojus pakvietė dalyvauti Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ jau tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse, kuris dėl karantino buvo keliamas į virtualią erdvę. Konkurso dalyviai margino mažuosius margučius namuose ir nufotografuotus siuntė į biblioteką. Iš vaikų atsiųstų nuotraukų bibliotekininkė sukūrė Didžiojo velykinio margučio koliažą ir nusiuntė „Vaikų Velykėlių“ konkurso organizatoriams. Biblioteką jau pasiekė Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovana – Povilo Viluveit knygelės „Spinčius“. Knygeles bibliotekininkė vaikams išdalins renginio, skirto Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, metu.
Vos tik žemė nušvito nuo pavasario saulės spindulių ir pasidabino gražiausiais žiedais, visi su nekantrumu laukėme dienos, kada galėsime pasveikinti, padėkoti ir prisiminti savo brangiausią žmogų Žemėje – Mamytę… Ta proga bibliotekininkė pakvietė visus Balėnų filiale skaitančius vaikus nudžiuginti savo mamas meniniais sugebėjimais ir paskelbė piešinių konkursą „Gėlės žiedelis mamai“. Visų dalyvavusių taip pat laukia prizai – dideli pieštukai.
Balėnų bibliotekos facebook paskyroje bibliotekininkė dalinosi informacija ir kvietė stebėti tiesiogines transliacijas jauniesiems moksleiviams „Rankdarbiai namisėdoms“, kurios vyko du kartus per savaitę iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, skelbė projekto „Prisijungusi Lietuva“ kvietimus mokytis nuotoliniu būdu – kaip pirkti elektroninėse parduotuvėse, naudotis internetine bankininkyste, sumokėti mokesčius.
Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei paminėti bibliotekininkė parengė vaizdo siužetą iš savo vykdytų veiklų ir renginių „Susitikime bibliotekoje virtualiai“. Tai buvo pirmųjų darbo metų malonių prisiminimų pasidalinimas su Balėnų filialo lankytojais.
Skaitytojai buvo kviečiami dalyvauti Mažeikių viešosios bibliotekos paskelbtuose konkursuose, viktorinose, akcijose bei apklausose: „Koduota knygos žinutė“, „Iš namų bibliotekėlės lentynos“ „Pasvajokim apie vasarą“, „Padėkite mums tobulėti“, „Dešimt klausimų apie Mažeikių viešąją biblioteką“, stebėti ir klausytis personažo Kiškio Mažeikiškio skaitymų, keliauti į virtualią kelionę „Kaip pasikeitėme per 20 metų“.
Birželio 1-ąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga planuojame su vaikais literatūrinį rytmetį „Mes klausysim pasakaitės“, nes jau visi pasiilgome gyvo bendravimo.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Balėnų filialo bibliotekininkė
Nuotraukos Elenos Rimkuvienės

Kitos naujienos