VIRTUALIOS REALYBĖS LABORATORIJA

Viskas, kas turi pradžią turi ir pabaigą. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir filialų skaitytojai, lankytojai, svečiai liepos ir rugpjūčio mėnesiais turėjo galimybę išbandyti Oculus quest virtualios realybės akinius. Įrangą paskolino Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, kuri įgyvendina projektą „STEMCASpace“ (Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė), projekte numatyta, kad Žemaitijos bibliotekos gali skolintis VR akinius.

Virtualios realybės laboratorijoje iš viso vyko 30 užsiėmimų: Mažeikių viešojoje bibliotekoje – 16, filialuose – 7, iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ – 7. Organizuotose  užsiėmimuose dalyvavo 300 įvairaus amžiaus dalyvių, kurie nepabijojo surizikuoti ir pasinerti į virtualios realybės pasaulį. Norisi pasidžiaugti, kad virtualios realybės įrangos atvyko išbandyti įvairaus amžiaus grupės iš įvairių įstaigų: Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos, Mažeikių Vyturio pradinės mokyklos, „Sodra“ Mažeikių skyriaus darbuotojos. Dalyvių amžius taip pat buvo įvairus nuo mažiausio 4 metų iki senjorų, kurie atvyko net dar kartą su gausesniu būriu bendraminčių. Džiugu, kad užsiėmimo dalyviai patys savo iniciatyva organizavo draugų ir pažįstamų grupes, užsiregistravo ir skyrė laiką atvykti į Mažeikių viešąją biblioteką.

Užsiėmimų metu siūlėme išbandyti įvairių į akinius instaliuotų programėlių ir žaidimų galimybes, tačiau kiekvienas individualiai pasirinko kur ir ką pamatyti virtualiame pasaulyje. Vieni užsiėmimo dalyviai žaidimus žaidė stalo tenisą su robotu, gaudė kaladėles žaidime „Beat Saber“, rūpinosi virtualiu augintiniu – „Bogo“, kurį reikėjo glostyti, prausti, maitinti su juo žaisti, taip pat skraidė erdvėlaiviu su „Žvaigždžių karų“ personažais, vaikščiojo po kosmosą, važinėjosi linksmaisiais kalneliais, kiti dalyviai  plaukiojo su įvairiausiais vandens gyvūnais (delfinais, lamantinais, jūrų liūtais, ruoniais, orkomis, vėžliais,  rykliais) po rifą.  Taip pat užsiėmimų dalyviai vaikščiojo gamtos takais, ar savanoje su drambliais, žirafomis, zebrais, įvairiais paukščiais prie kurių galima arčiau prieiti, apžiūrėti, taipogi iškviesti lietų, pasodinti medį. Viena iš populiariausių programėlių buvo „National Geographic“, kurioje galėjo dalyvauti Antarktidos ekspedicijoje. Šioje programėlėje  reikėjo atlikti tam tikras užduotis: surasti pingvinų koloniją, plaukti baidare, kopti į ledkalnio viršūnę, įkurti stovyklą, pastatyti palapinę, kad suprastume, koks gali būti išgyvenimas tokioje aplinkoje. Taip pat buvo galimybė pasivaikščioti ir atlikti užduotis Makču Pikču civilizacijoje. O ką gi dar užsiėmimų dalyviai veikė virtualios realybės pasaulyje gali geriausiai papasakoti tik patys dalyviai… Prisimenat dalyvių emocijas ir komentarus po užsiėmimų, galima apibendrinti, kad ši galimybė išbandyti virtualios realybės akinius, pradžioje gali atrodyti bauginanti, tačiau vėliau kelią nuostabą ir susižavėjimą.

Gintarė Stasiulienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė kultūrinei veiklai

Kitos naujienos