Virtuali paroda „MAŽEIKIŲ KRAŠTO KULTŪROS PREMIJOS LAUREATAI“

Mažeikiai – Žemaitijos miestas, kilniems darbams įkvėpęs daugybę talentingų, darbščių, atsidavusių žmonių, tiek augusių šiame krašte, tiek atvykusių čia gyventi iš svetur. Jais didžiuotis gali ne tik artimieji, rajono gyventojai, bet ir visa Lietuva.

Skatinant rajono gyventojų kultūros iniciatyvas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2001 m. gruodžio 20 d. sprendimu Nr. 225 buvo įsteigta Krašto kultūros premija. Jos nuostatuose įrašyta, kad skiriama kultūros ir meno kūrėjams už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją bei jos įgyvendinimą Mažeikių krašte, ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etnokultūros puoselėjimą.

Nuo premijos įsteigimo dienos išrinkta aštuoniolika laureatų. Apdovanoti įvairių profesijų atstovai: pedagogai, choreografai, fotografai, chorvedžiai, istorikai, kalviai, muziejininkai, muzikantai. Pirmąja laureate 2002 m. tapo tuomet Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktore dirbusi Krista Kinčienė. Šiemet netekome krašto kultūros premijos laureato, tremtinio, ilgamečio pedagogo, smuiko virtuozo, meno kolektyvų dalyvio Ildifonso Venalio. Už ilgametę kultūrinę ir visuomeninę veiklą premija jam buvo įteikta 2016 m.

Kitąmet minėtinas Mažeikių krašto kultūros premijos įsteigimo dvidešimtmetis. Tad pravartu prisiminti visus laureatus ir jų nuopelnus. Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografės parengė virtualią parodą „Mažeikių krašto kultūros premijos laureatai“. Joje publikuojamos asmenų nuotraukos, pateikiama informacija apie jų veiklą po premijos įteikimo.

Virtuali paroda „Mažeikių krašto kultūros premijos laureatai“

Dalia Alseikienė, Janina Dambrauskaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografės

 

Kitos naujienos