Vinilinių plokštelių kolekcijos pristatymas Bugenių filiale

2020 m. spalio 15 d. Bugenių kaimo gyventojai buvo pakviesti į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Bugenių filialą. Buvusi šio filialo ilgametė darbuotoja Irena Cilinginienė susirinkusiems papasakojo lietuviškų plokštelių atsiradimo istoriją ir pristatė savo vinilinių plokštelių kolekciją.

Kolekcionuoti plokšteles Irena pradėjo nuo 1973 metų, kai gavo dovanų patefoną. Mokydamasi Šiauliuose, dažnai užsukdavo į muzikos prekių parduotuvę pasižvalgyti ir įsigyti plokštelių. Kolekcionavimas skatino labiau domėtis muzika. Spaudos kioskuose pirkdavo žurnalą „Krugazor“, kuriame galėdavo rasti informacijos apie muzikos atlikėjus, grupes.

Dabar Irenos Cilinginienės kolekcijoje daugiau 100 vinilinių plokštelių. Čia yra Antano Šabaniausko, Vytauto Kernagio, Stepo Graužinio, Stasio Povilaičio, Laimos Vaikulės, Alos Pugačiovos ir kt. atlikėjų dainų įrašų, įgarsintų pasakų: „Trys paršiukai“, „Pūkuotuko pasaulis“, „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“.  Kolekcininkė turi Antonijaus Vivaldžio, Sebastiano Bacho ir kitų klasikų kūrinių įrašų. Labiausiai mėgsta klausytis plokštelių „Velnio nuotaka“ ir Giedriaus Kuprevičiaus „Ugnies medžioklė“.

Bibliotekininkė padėkojo Irenai Cilinginienei už galimybę renginio dalyviams apžiūrėti plokšteles, pasiklausyti įrašytų dainų ir įgarsintų pasakų.

Paroda „Vinilinės plokštelės“ bibliotekoje veiks iki lapkričio 10 d.

 

Valerija Beniušienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Bugenių filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos