Viktorina vaikams Balėnų filiale

Spalio 18 dienos popietę Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko viktorina vaikams, skirta Vietovardžių metams paminėti.
Renginio pradžioje, kad būtų lengviau atsakyti į klausimus, mokiniai stebėjo skaidres apie mūsų krašto dvarus, piliakalnius, lankytinas vietas, apžiūrėjo bibliotekininkės Elenos Rimkuvienės parengtą parodėlę ,,Mažeikių kraštas‘‘, o viktorinos metu vaikai galėjo pasinaudoti ten esančiomis knygomis.
Viktoriną, kurioje varžėsi „Smalsučių“ ir „Gudručių“ komandos, sudarė trys turai. Pirmoji užduotis buvo kuo greičiau ir teisingiau atsakyti į pateiktus klausimus, naudojantis knygomis. Antroje viktorinos dalyje teko spręsti laiptažodį „Mūsų kaimo vietovardžiai“. O linksmiausia buvo trečioji užduotis – žaidimas „Pabaik patarlę“.
Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad vaikai buvo tikrai aktyvūs, smalsūs, kūrybingi. Šioje viktorinoje pralaimėjusiųjų nebuvo: kiekvienas gavo po saldų prizą. Vaikai smagiai bendraudami praturtino ir papildė žinias. Visi pritarė, kokie šmaikštuoliai buvo mūsų senoliai, jei savo gyvenamąsias vietoves įamžino žaismingais pavadinimais: Barabanas, Patogumas, Medaus giria. O įdomiausia vaikams buvo sužinoti, kad Balėnose galima rasti Korėją, Vietnamą, o atokiau ir Arabiją.
Popietės pabaigoje buvo apdovanota Viltė Jankauskaitė, kuri dalyvavo skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ ir įvykdė visas užduotis. Mergaitei įteikta simbolinė akcijos dovanėlė, o visi vaikai pakviesti aktyviai dalyvauti bibliotekos skelbiamose akcijose ir renginiuose.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos E. Rimkuvienės

Kitos naujienos